خوزنا : متقاضيان، آخرين مهلت ثبت‌نام ارشد را دريابند
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 - 12:07 کد خبر:127746

خبرگزاري ايسنا: اطلاعات متقاضيان ثبت‌نام كننده در آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال ۱۴۰۱ در تمامي دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غير دولتي و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي و بيست و هفتمين المپياد علمي- دانشجويي كشور كه در زمان مقرر (از تاريخ ۱۶ تا ۲۷ آذر) در اين آزمون ثبت‌نام نموده‌اند تا ساعت ۲۴ امروز ششم بهمن به منظور مشاهده و ويرايش بر روي درگاه اطلاع رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org در دسترس داوطلبان قرار دارد.

متقاضيان ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت نام و اصلاحات مربوط به آن مندرج دراطلاعيه مورخ ۲۳ آذر كه از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان در دسترس است، نسبت به مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام و در صورت تمايل نسبت به ويرايش اطلاعات اقدام كنند.

همچنين به منظور مساعدت و همراهي با متقاضياني كه در مهلت مقرر موفق به ثبت‌نام در آزمون نشده ‌اند، ترتيبي اتخاذ شده كه در بازه زماني فوق بتوانند نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.

آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال ۱۴۰۱ در روزهاي چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد و متقاضيان لازم است در روزهاي دوشنبه ۲۶ و سه‌شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ با مراجعه به درگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون و برگه راهنماي شركت در آزمون اقدام كنند.

سطح سئوالات امتحانات اختصاصي آزمون ورودي مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته سال ۱۴۰۱ التحصيل فارغ و تجربيات حسب مورد در حد دانش و تجربيات فارغ التحصيل مقطع كارشناسي در هر رشته و مطابق فهرست برنامه هاي مصوب شوراي عالي برنامه ريزي مي باشد.

براي آن دسته از مجموعه هاي امتحاني كه داراي آزمون تشريحي و يا داراي آزمون عملي نيز در برخي از دروس مي باشند. آزمون در دو مرحله برگزار مي شود كه در اين مجموعه ها منحصرا متقاضياني كه در آزمون تستي رشته مربوط شركت و با توجه به حدنصاب نمره علمي مربوط مجاز انتخاب رشته باشند حق شركت در آزمون مرحله دوم دروس مربوطه به مجموعه امتحاني را خواهند داشت.

وضعيت برگزاري و يا عدم برگزاري آزمون عملي در برخي از مجموعه هاي داراي آزمون عملي،‌با توجه به ظرفيت پذيرش و نوع موسسات پذيرنده دانشجو در اين مجموعه ها در دفترچه راهنماي انتخاب رشته، مشخص و اطلاع رساني خواهد شد.

گزينش نهايي در هر يك از مجموعه هاي امتحاني از بين متقاضياني كه حد نصاب نمره علمي لازم را بر اساس مواد آزمون احراز كرده باشند با توجه به ضوابط مربوط انجام خواهد شد. در اين راستا، براي فارغ التحصيلان رتبه اول مقطع كارشناسي حداكثر معادل ۱۰ درصد ظرفيت در هر كد رشته محل تحصيل مقطع بالاتر بر اساس اولويت نمره و انتخاب رشته متقاضيان، به حائزين شرايط اختصاصي داده خواهد شد.

طبق مصوبه سيزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دوره هاي تحصيلات تكميلي در آزمون كارشناسي ارشد سال ۱۴۰۱ حد نصاب نمره علمي در هر رشته گرايش در تمامي دانشگاه ها وموسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي و همچنين دانشگاه آزاد بزرگتر و يا مساوي ۵ است. بنابر استناد به اين مصوبه متقاضيان در كد ضريب هايي كه مجاز به انتخاب رشته شده اند بر اساس نمره كل حاصل از ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع كارشناس انجام خواهد گرفت.

اعمال ۲۰ درصد معدل كارشناسي بر اساس مصوبه كميته مطالعه و برنامه ريزي آزمون تحصيلات تكميلي خواهد بود و در صورت ناپيوسته بودن مقطع كارشناسي، ميانگين معدل كارداني و كارشناسي ناپيوسته لحاظ خواهد شد.