خوزنا : خبر خوش براي بازنشستگان كشوري
دوشنبه، 11 مهر 1401 - 11:10 کد خبر:152722

به گزارش پايگاه خبري خوزنا و به نقل از خبرآنلاين: مديركل فرهنگي صندوق بازنشستگي كشوري از افزايش كمك هزينه سفرهاي زيارتي و سياحتي بازنشستگان كشوري خبر داد.

محمود مرتضايي فرد با اشاره به درخواست بازنشستگان مبني بر افزايش كمك هزينه و تخصيص وام به سفرهاي بازنشستگي، گفت: براي رفاه حال و ايجاد انگيزه در ميان بازنشستگان عزيز، كمك هزينه سفر بازنشستگان كشوري براي ساير مقاصد بجز مشهد مقدس از ۵۰۰ هزار به ۷۰۰ هزار تومان براي هر شماره دفتر كل افزايش يافت.

وي افزود: بازنشستگان متقاضي سفر از استان‌هاي غير همجوار به مقصد مشهد مقدس، (به جز ۵ استان مبدأ خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، سمنان و گلستان)، مي‌توانند به ازاي هر نفر و تا سقف دو نفر از كمك هزينه يك ميليون توماني صندوق بهره مند شوند.

مرتضايي فرد با اشاره به اينكه از ۱۵ مرداد تا پايان شهريور امسال بيش از ۷۱۶ نفر بازنشسته و همراه تورهاي اين صندوق را رزرو كرده اند، گفت: در اين مدت، ۴۷۲ بازنشسته و همراه از تورها استفاده كرده و مابقي در حال استفاده از آنها هستند.

به گفته مديركل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي كشوري، تورهاي تعريف اين صندوق در دوره زماني مورد بررسي، آبدرماني محلات، كيش، مشهد، گيلان و سرعين بوده است.

پيش از اين نيز اداره كل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي كشوري از فراهم شدن امكان پرداخت تسهيلات اعتباري ۴ ميليون توماني سفر به بازنشستگان و وظيفه بگيران تحت پوشش، به صورت قرض الحسنه خبر داده بود.

اين تسهيلات بانكي به مبلغ ۴ ميليون تومان با دوره بازپرداخت يك ساله و نرخ كارمزد ۴ درصد به متقاضيان ارائه مي‌شود و بازپرداخت آن يك ماه پس از پرداخت، از حقوق فرد بازنشسته كسر خواهد شد.