خوزنا : آغاز فروش بليت قطار تركيبي تهران- كربلا براي بازه زماني آذر ماه
دوشنبه، 29 آبان 1402 - 08:28 کد خبر:187793
خوزنا:
مديرعامل راه آهن اعلام كرد: مرحله جديد فروش بليت قطار تركيبي تهران- كربلا براي قطارهاي بازه زماني آذر ماه از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز مي‌شود.

ايرنا از وزارت راه و شهرسازي، سيد ميعاد صالحي از آغاز مرحله جديد فروش بليت قطار تركيبي تهران كربلا از ساعت ۱۰ صبح امروز (دوشنبه ۲۹ آبان) براي قطارهاي بازه زماني آذر ماه خبر داد.

معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به نحوه سير قطار تركيبي بيان كرد: طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده قطار تركيبي تهران كربلا روزهاي شنبه از ايستگاه تهران حركت مي‌كند و مسافرين پس از عبور از مرز شلمچه، با اتوبوس از شلمچه تا بصره را طي و از آنجا مجددا با قطار تا كربلا سير خواهند كرد.

صالحي افزود: قطار برگشت نيز از شهر كربلا صبح روزهاي شنبه هر هفته به سمت بصره و از آنجا با اتوبوس به مرز شلمچه و از شلمچه تا ايستگاه نهايي تهران به وسيله قطار حركت مي‌كند.

مديرعامل راه‌آهن در خصوص نوع قطارهاي مورد استفاده نيز گفت: قطار داخل ايران براي همه مسافران ۴ تخته ۴ ستاره و در داخل عراق انواع اتوبوسي درجه ۱، اتوبوسي وي آي پي و كوپه‌اي است.

گفتني است هموطنان گرامي مي‌توانند از زمان تعيين شده با توجه به نكات مربوطه از جمله دارا بودن گذرنامه معتبر از طريق وبگاه www.rai.ir به صورت اينترنتي و يا به طور همزمان از طريق دفاتر فروش حضوري به خريد بليت اقدام كنند.