خوزنا : فروش بليت قطار تهران - كربلا براي آذر ماه از امروز
دوشنبه، 29 آبان 1402 - 12:12 کد خبر:187830
خوزنا:
مرحله جديد فروش بليط قطار تركيبي تهران - كربلا براي قطارهاي بازه زماني آذر ماه از ساعت ۱۰ صبح امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه آغاز مي‌شود.

 ايسنا، سيد ميعاد صالحي از آغاز مرحله جديد فروش بليت قطار تركيبي تهران كربلا از ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۲۹ آبان براي قطارهاي بازه زماني آذر ماه خبر داد.

وي با اشاره به نحوه سير قطار تركيبي، گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده قطار تركيبي تهران كربلا روزهاي شنبه از ايستگاه تهران حركت مي‌كند و مسافران پس از عبور از مرز شلمچه، با اتوبوس از شلمچه تا بصره را طي كرده و از آنجا مجددا با قطار تا كربلا سير خواهند كرد.

بنا بر اعلام راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، قطار برگشت نيز از شهر كربلا صبح روزهاي شنبه هر هفته به سمت بصره و از آنجا با اتوبوس به مرز شلمچه و از شلمچه تا ايستگاه نهايي تهران به‌وسيله قطار حركت مي‌كند.

مديرعامل راه‌آهن در خصوص نوع قطارهاي مورد استفاده نيز گفت: قطار داخل ايران براي كليه مسافرين چهار تخته چهار ستاره است و در داخل عراق انواع اتوبوسي درجه ۱، اتوبوسي وي‌آي‌پي و كوپه‌اي است.  

هموطنان مي‌توانند از زمان تعيين‌شده با توجه‌ به نكات مربوطه از جمله دارا بودن گذرنامه معتبر از طريق وبگاه www.rai.ir به‌صورت اينترنتي و يا به طور همزمان از طريق دفاتر فروش حضوري بليت قطار به خريد بليت اقدام كنند.