خوزنا : راهكارهاي طب ايراني براي كنترل ديابت نوع "سرد" و "گرم"
دوشنبه، 29 آبان 1402 - 12:27 کد خبر:187836
خوزنا:
يك پزشك و متخصص فيزيولوژي با بيان اينكه امروزه سبك زندگي ماشيني باعث شده تا بيماري‌هايي همچون ديابت شيوع پيدا كند، گفت: اين بيماري عوارض زيادي را براي فرد ايجاد كرده و به ارگان‌هاي بدن همچون كليه‌ها، كبد، چشم و ساير اعضا آسيب مي‌زند.

 ايسنا، دكتر ميرغضنفري با اشاره به شيوع بيماري ديابت و آسيب آن به ارگان‌هاي حياتي بدن، به تدابير طب ايراني در كنترل بيماري ديابت اشاره كرد و گفت: بحث ژنتيك در ابتلا به ديابت اهميت زيادي دارد اما برخي افراد حتي با وجود زمينه ژنتيكي مبتلا نمي‌شوند چون سبك زندگي سالمي دارند و برعكس برخي با وجود اينكه زمينه ژنتيك ندارند، به دليل عدم رعايت اصول سبك زندگي سالم خصوصا غذا، خواب مناسب و ورزش به اين بيماري مبتلا مي‌شوند.

وي ادامه داد: گاهي گفته مي‌شود كه ديابت يك بيماري خود ايمني است؛ اما بايد به اين نكته توجه داشت كه سيستم ايمني بدن به تنهايي و به خودي خود تحريك نمي‌شود؛ بلكه وجود مواد غير طبيعي در بدن كه خود شخص باعث تجمع آنها مي‌شود باعث تحريك سيستم ايمني شده، اين سيستم حالت افسار گسيخته پيدا مي‌كند و براي دفع اين سموم بر عليه بافت‌ها و سلول‌هاي خود نيز فعال شده و باعث تخريب غيرقابل بازگشت بافت‌هاي بدن مي‌شود.

اين پژوهشگر طب سنتي ايراني با بيان اينكه حكماي طب ايراني ديابت را دو نوع ديابت سرد و ديابت گرم مي‌دانند و براي هر كدام درمان‌ها و توصيه‌هاي خاصي دارند، تاكيد كرد: بسيار اهميت دارد كه هر فرد با مراجعه به پزشك متخصص طب سنتي مزاج خود را بشناسد تا سبك زندگي متناسب با مزاج فرد به او داده شود.  

اين عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش، افزود: احتمال اينكه ديابت سرد در افراد با مزاج سرد رخ دهد، بسيار بيشتر است و گرم مزاجان اصولا به ديابت گرم مبتلا مي‌شوند.
 

او با بيان اينكه سرد مزاجانِ مبتلا به ديابت بايد از مصرف غذاهايي با مزاج سرد خصوصا در فصل سرما و اقليم هاي سرد پرهيز كنند، گفت: خوراكي‌هاي رو به گرمي مثل شويد، دارچين و زيره، كنگر، كرفس، شنبليله، انجير، سيب گلاب، خوراكي‌هاي انرژي‌زا مثل بادام و گردو كه در طب سنتي براي ديابت هم توصيه شده در صورتي كه حساسيت نداشته باشند، براي اين افراد مفيد است.

وي ادامه داد: مصرف نيلوفر، عناب، تخم هندوانه، گياه و عرق كاسني، عرق بيد، عرق بيدمشك و يا دم كرده آنها براي گرم مزاجان مفيد است.

ميرغضنفري اظهار كرد: مصرف ماءلجبن ساده و يا ماءلجبن كاسني براي افراد با مزاج گرم و خشك و  ماء الجبن افتيموني يا زنجبيلي براي سردمزاجان توصيه مي‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومي دفتر طب ايراني و مكمل وزارت بهداشت، وي يادآور شد: افراد مبتلا به ديابت اگر مي‌خواهند ديابت خود را كنترل كنند و مصرف دارو را به حداقل برسانند، بايد در كنار رعايت تدابير تغذيه‌اي، ورزش كنند، خواب مطلوبي داشته باشند و از استرس دوري كنند.

اين عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي ارتش در پايان تصريح كرد: طب سنتي هم در استدلال چگونگي بروز ديابت و هم در چگونگي درمان ديابت به صورت اختصاصي و متناسب با مزاج مي‌تواند بسيار كمك كننده باشد. قطعا و حتما شخص ديابتي نبايد داروهاي شيميايي و خوراكي و تزريقي خود را قطع و يا به صورت سرخود كم كند. بلكه بايد تدابير طب سنتي را رعايت كرده و همزمان قندخون خود را كنترل كند و اگر قند او در حال كاهش بود مي‌تواند زير نظر متخصص دز داروهاي خود را كاهش دهد.