خوزنا : ۸۴هزار هكتار زمين در شهرهاي كوچك براي اجراي طرح نهضت ملي مسكن شناسايي شد
دوشنبه، 29 آبان 1402 - 12:41 کد خبر:187850
خوزنا:
مديرعامل سازمان ملي زمين و مسكن از بررسي آخرين وضعيت الحاق‌ زمين در شهرهاي بالاي ۵۰ هزار نفر جمعيت در اين سازمان خبر داد و ميزان زمين‌هاي شناسايي شده را ۸۴ هزار و ۸۸۰ هكتار زمين براي اجراي طرح نهضت ملي مسكن عنوان كرد.

 ايرنا از وزارت راه و شهرسازي، «ارسلان مالكي» امروز در نشست مشترك معاونان هماهنگي امور عمراني استانداري، مديران كل راه و شهرسازي و مديران بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان‌ها افزود: از اين ميزان زمين، بخشي از اراضي الحاق شد و بخش ديگر در مرحله طي مسير الحاق قرار دارد.

وي با مقايسه اين آمار با كل ۵۹۰ هزار مسكن مهر و بررسي آن در سازمان ملي و زمين و مسكن، آن را اقدامي قابل توجه عنوان كرد.

مالكي ادامه‌داد: وضعيت الحاق‌ها در شهرهاي بالاي ۵۰ هزار نفر جمعيت مورد بررسي قرار گرفته است، به طوري كه هشت‌هزار و ۸۴۸ هكتار مراحل الحاق را كامل طي كرده و سه‌هزار و ۷۶۰ هكتار به شوراي عالي معماري و شهرسازي رسيده است. همچنين سه‌هزار و ۲۷۷ هكتار در دستور كار شوراي برنامه ريزي استانداري ها قرار دارد.

مديرعامل سازمان ملي زمين و مسكن، آمار مربوط به تكميل مدارك زمين را اعلام كرد و گفت: منتظر استعلام‌هاي چهار هزار و ۳۲۸ هكتار از اراضي هستيم كه اقدامات مرتبط انجام شود و در مسير واگذاري قرار گيرد.

وي تاكيد كرد: اين مهم در شهرهاي با جمعيت كمتر از ۵۰ هزار نفر، به استان‌ها تفويض اختيار شده و صفر تا ۱۰۰ در استان انجام مي‌شود. در اين راستا ۱۳۱ ابلاغ مشروط ثبت شده، ۴۲۷ هكتار به شوراي برنامه ريزي رسيده و چهار هزار و ۱۶۳ هكتار منتظر تكميل استعلامات است.

مالكي در خاتمه با بررسي وضعيت نهضت ملي مسكن استان‌ها، اظهار داشت: در مجموع هشت‌هزار هكتار از اراضي منتظر تكميل مدارك است.

نشست مشترك معاونين هماهنگي امور عمراني استانداري، مديران كل راه و شهرسازي و مديران بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان‌ها با حضور مهرداد بذرپاش وزير راه و شهرسازي و جمعي از معاونين وي و مديران استاني در مركز تحقيقات وزارت راه و شهرسازي برگزار شد.