خوزنا : داوطلبان هلال احمر ۳۵ هزار واحد خون اهدا كردند
دوشنبه، 29 آبان 1402 - 16:52 کد خبر:187865
خوزنا:
رئيس سازمان داوطلبان، از اهداي ۳۴ هزار و ۹۹۳ واحد خون سالم به بيماران و نيازمندان فرآورده‌هاي خوني در ۶ ماهه نخست سال جاري خبر داد.

 خبرگزاري مهر، وحيد سليمي گفت: طرح حمايت ماندگار، با هدف اهداي خون سالم به بيماران توسط داوطلبان جمعيت هلال‌احمر در سراسر كشور و در فصول مختلف سال به صورت منظم و مستمر، اجرا مي‌شود.

وي افزود: در اين طرح، داوطلبان سراسر كشور با هماهنگي و همكاري مشترك سازمان انتقال خون در استان و پايگاه‌هاي انتقال خون در سطح شهرستان‌ها، از طريق اهداي خون سالم به بيماران و نيازمندان دريافت گروه‌ها و فرآورده‌هاي مختلف خوني، زندگي اهدا مي‌كنند.

رئيس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: در مناسبت‌هاي ويژه سال نيز جمعيت هلال‌احمر با برپايي ايستگاه‌هاي سيار و اعلام فراخوان عمومي، از هموطنان دعوت مي‌كند تا در طرح بشردوستانه حمايت ماندگار و اهداي داوطلبانه خون سالم مشاركت كنند.

وي افزود: در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ با استقبال و مشاركت چشمگير ۲۹ هزار و ۵۰۴ داوطلب، طرح حمايت ماندگار در سراسر كشور اجرا شد.

سليمي تصريح كرد: در ۶ ماهه نخست سال جاري، ۳۴ هزار و ۹۹۳ واحد خون سالم توسط داوطلبان هلال‌احمر به بيماران اهدا شد كه اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۴ درصد افزايش داشته است.

سليمي، ضمن قدرداني از همراهي داوطلبان بشردوست با برنامه‌هاي اين سازمان، افزود: با توجه به فرا رسيدن فصول سرد سال و احتمال كاهش ذخاير خوني كشور، از هم‌وطنان درخواست مي‌شود با مراجعه به مراكز انتقال خون محل زندگي خود يا از طريق مشاركت در طرح حمايت ماندگار جمعيت هلال‌احمر، در اين امر خداپسندانه سهيم باشند.