خوزنا : خشكسالي هور ارتباطي با فعاليت شركت‌هاي نفتي ندارد
چهارشنبه، 27 دی 1402 - 13:37 کد خبر:192626
شركت نفت و گاز اروندان هيچ نيتي براي تخريب محيط زيست ندارد و تمام تلاش ما براي حفظ محيط زيست است و انجام كارهاي توليدي با رعايت استانداردهاي زيست محيطي انجام مي‌ شود. و موضوع خشكسالي در هور ارتباطي با فعاليت شركت‌هاي نفتي ندارد و علت آن با تغييرات جوي در مناطق ديگر مانند خشكسالي در عراق و تأثير آن بر ايران مرتبط است


خوزنا :

مديرعامل شركت نفت و گاز اروندان گفت: اين نمايشگاه نشانگر پيشرفت‌هاي قابل توجهي در بومي سازي و ساخت داخل است. همچنين، از جمله اقدامات موفق در حوزه محيط زيست، كاهش مصرف گاز مشعل بوده است.

به گزارش پايگاه خبري خوزنا ؛ عبدالله عذاري مديرعامل شركت نفت و گاز اروندان، در نشست خبري با اصحاب رسانه كه در آخرين روز نمايشگاه صنعت نفت انجام شد با اشاره به اهميت حفاظت از محيط زيست و كاهش آلودگي، عنوان كرد : شركت نفت و گاز اروندان در تلاش است  تا با مشكلات ناشي از خطوط لوله و تركيدگي‌ها به خوبي برخورد كند. به همين دليل، قراردادي با پارك علم و فناوري خوزستان امضا شده است . و محلولي با نام گرينيكال كه از محصول نيشكر تهيه شده  و زيست‌سازگار است، معرفي شد.

  

عذاري تأكيد كرد: شركت نفت و گاز اروندان هيچ نيتي براي تخريب محيط زيست ندارد و تمام تلاش ما براي حفظ محيط زيست است و انجام كارهاي توليدي با رعايت استانداردهاي زيست محيطي انجام مي‌ شود. و موضوع خشكسالي در هور ارتباطي با فعاليت شركت‌هاي نفتي ندارد و علت آن با تغييرات جوي در مناطق ديگر مانند خشكسالي در عراق و تأثير آن بر ايران مرتبط است.

 

وي ادامه داد : شركت نفت و گاز اروندان براي جلوگيري از مشكلات محيط زيستي از  لوله‌هاي مدرن مانند لوله‌هاي آر تي پي، استفاده مي كند كه استفاده از اين لوله‌ها در ميدان نفتي سهراب به منظور انتقال نفت به‌طور مستقيم و بدون خشك شدن و آسيب به محيط زيست انجام گرفته است.

مديرعامل شركت نفت و گاز اروندان بيان كرد: شركت نفت و گاز اروندان به عنوان پيشگام در صنعت نفت و گاز نقش مهمي در توسعه پايدار و رفاه اجتماعي كشور ايفا مي كند. و  تاكنون، شش پروژه توليد بار اول در سطح وزارت نفت راه‌اندازي شده است كه از اين شش پروژه، چهار پروژه متعلق به شركت نفت و گاز است كه در اين زمينه پيشگام نيز پيشگام هستيم .

وي افزود: توليد نفت در ميدان نفتي سهراب در حال افزايش است و خط لوله‌هاي انتقال نفت نيز در حال تكميل هستند و بدون هيچ گونه مشكلي نفت از ميدان سهراب به مقصد نهايي خود در حال انتقال است .

 عذاري با اشاره به اينكه در كشور ما برندسازي به خوبي صورت نگرفته است آفزود : لازمه كار اين است كه يك مجومه بتواند صفر تا صد يك محصول را خو توليد و بومي سازي كند كه ايجاد نمايشگاه‌هايي مثل نمايشگاه صنعت نفت ميتواند فرصتي براي توسعه اين زنجيره را مهيا سازد.