خوزنا : پيگيري وضعيت افراد مبتلا به ديابت و فشارخون بالا
یکشنبه، 22 بهمن 1402 - 21:23 کد خبر:194129
خوزنا :
رييس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، از پيگيري وضعيت افراد مبتلا به ديابت و پرفشاري خون، در پويش ملي سلامت خبر داد.

 خبرگزاري مهر، عليرضا زالي، با حضور در غرفه سلامت، گفت: حضور سفيدپوشان سلامت در مراسم راهپيمايي ۲۲ بهمن نماد حضور جامعه خدوم سلامت در تمام عرصه‌هاي انقلاب و خدمت رساني است كه هر ساله باشكوه‌تر از پيش انجام مي‌شود.

وي افزود: غرفه‌هاي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي از ميدان امام حسين (ع) تا ميدان انقلاب با مشاركت مراكز بهداشت شمال، شرق و شميرانات تهران برپا شده و علاوه بر ارائه آموزش‌هاي سلامتي به راهپيمايان و هموطنان به اندازه گيري قند و فشار خون آنان مي‌پردازند.

زالي ضمن ستايش نمايش توانمندي‌هاي سترگ نظام سلامت در ۴۵ سال گذشته در غرفه‌هاي ۱۵ گانه وزارت بهداشت، گفت: برپايي اين غرفه‌ها در تهران و شهرستان‌ها توسط ساير دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، نشان دهنده حضور جامعه بزرگ سلامت در حمايت از آرمان‌هاي انقلاب است.

وي، مشاركت بيش از ۴۶ ميليون نفر از هموطنان در پويش ملي سلامت را نشان دهنده اعتماد مردم به نظام سلامت دانست و گفت: متعاقب اين مشاركت تاريخي، دانشگاه علوم پزشكي شهيد و ساير دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور نيز با پيگيري پرونده بيماران ديابتي و پرفشاري خون شناسايي شده در اين پويش، تمام تلاش خود را براي پاسخگويي شايسته به اين اعتماد به كار بسته‌اند.