خوزنا : افزايش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در آب‌هاي جنوب كشور
سه شنبه، 14 فروردین 1403 - 16:20 کد خبر:198047
خوزنا :
سازمان هواشناسي نسبت به افزايش سرعت باد و ارتفاع امواج در خليج فارس، تنگه هرمز و درياي عمان هشدار داد.

 ايسنا سازمان هواشناسي با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزايش بيشينه سرعت وزش باد لحظه‌اي محدوده ۲۲ تا ۲۶ نات و افزايش بيشينه ارتفاع امواج دريا بين ۱ تا ۱/۵ متر در مناطق ساحلي و دور از ساحل از سه‌شنبه تا جمعه (۱۴ تا ۱۷ فروردين‌ماه) در مناطق ساحلي و دور از ساحل استان هرمزگان، در شرق خليج فارس، تنگه هرمز و مناطق ساحلي و دور از ساحل استانهاي هرمزگان و سيستان و بلوچستان، در درياي عمان پيش‌بيني مي‌شود.

در اين شرايط جوي اختلال در ترددهاي دريايي، خطر غرق شدن شناگرها و پاره شدن تورهاي صيادي ، احتمال اختلال در فعاليت هاي شيلاتي و فعاليت هاي سكوهاي نفتي وجود دارد بنابراين منع فعاليت هاي تفريحي و شيلاتي، منع ترددهاي شناورهاي سبك، اتخاذ تمهيدات لازم جهت فعاليت هاي ساحلي و فراساحل همچنين سكوهاي نفتي توصيه مي‌شود.

به گزارش ايسنا هشدار زرد رنگ به معناي اين است كه پديده‌اي جوي رخ خواهد داد كه ممكن است در سفرها و انجام كارهاي روزمره اختلالاتي را ايجاد كند. اين هشدار براي آگاهي مردم صادر مي‌شود تا بتوانند آمادگي لازم را براي مواجهه با پديده‌اي جوي داشته باشند كه از حالت معمول كمي شدت بيشتري دارد. از سوي ديگر مسئولان نيز در جريان اين هشدارها قرار مي‌گيرند تا اگر لازم باشد تمهيداتي را بينديشند.