خوزنا : خبر خوش براي جاماندگان سهام عدالت
شنبه، 23 دی 1396 - 12:07 کد خبر:74471

تسنيم:رئيس سازمان خصوصي سازي گفت: افرادي كه دعوت‌نامه سهام عدالت دارند اما به هر دليل از ثبت نام نهايي سهام عدالت جا مانده‌اند، بيش از يك‌ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر هستند كه در آينده پس از پايان پروسه پرداخت سود، تعيين تكليف شده و به حق‌شان مي‌رسند.

در سال 1385 طرحي تحت عنوان توزيع سهام عدالت به تصويب رسيد و اجرايي گرديد كه بر اساس آن قرار شد در مدت 10 سال، سود سهام اعطايي به مشمولان به‌جاي پرداخت به آنها بابت اقساط سهامشان كسر شود و پس از آن سهامداران بتوانند سهام عدالت خود را خريد و فروش كنند.

در اين راستا از سال 85 تاكنون 49 ميليون و 226 هزار نفر از افراد جامعه به‌عنوان مشمولان سهام عدالت شناسايي شده و به آنها سهام تعلق گرفته است.

البته در اين ميان هستند افرادي كه در مراحل اوليه اجراي اين طرح اقدام به ثبت نام و ارائه مدرك كرده اند، اما هنوز سهام عدالت به آنها اختصاص داده نشده است و بر اين اساس سودي هم از اين سهام عايد آنها نمي‌شود كه اصطلاحا به اين دسته از مشمولان كه تعداد آنها اندك هم نيست، "جاماندگان سهام عدالت" اطلاق مي‌شود.

بر اين اساس تازگي‌ها رئيس سازمان خصوصي سازي درباره افرادي كه دعوت‌نامه دارند اما به هر دليل از ثبت نام نهايي سهام عدالت جا مانده‌اند گفته، اين افراد طبق آخرين برآورد‌ها بيش از يك‌ ميليون و 800 هزار نفر هستند كه در آينده پس از پايان پروسه پرداخت سود، تعيين تكليف شده و به حق‌شان مي‌رسند.