خوزنا : اعمال محدوديت ترافيكي در چهارشنبه‌سوري
یکشنبه، 20 اسفند 1396 - 19:10 کد خبر:76193
براي جلوگيري از بروز ناامني، اراذل و اوباش سال‌هاي گذشته را شناسايي و آنها را ارشاد كرده‌ايم و از آنها تعهد گرفته‌ايم اما افرادي كه به نصيحت‌هاي ما گوش نكرده‌اند تا بعد از شب چهارشنبه آخر سال مهمان ما خواهند بود


سردار حيدر عباس‌زاده در نشست خبري كه امروز (20 اسفندماه) برگزار شد، اظهار كرد:نيروي انتظامي هميشه براي قبل از چهارشنبه‌سوري و بعد از آن برنامه‌ريزي مي‌كند و اين برنامه‌ريزي طبق دستورالعملي كه از ناجاي كشور به ما ابلاغ مي‌شود، خواهد بود.

به گزارش خوزنا ؛ فرمانده نيروي انتظامي استان خوزستان افزود: در خصوص توليد مواد محترقه با اتحاديه‌ها و صنوف نشستي داشتيم و به مغازه‌هاي رنگ‌فروشي گفتيم موادي كه به مواد محترقه تبديل مي‌شود را نفروشند و در صورت مشاهده مورد تخلف مغازه متخلف پلمب خواهد شد.

وي ادامه داد: در سال جاري 971 هزار و 785 عدد مواد محترقه كم‌خطر و پرخطر جمع‌آوري كرده‌ايم كه در مقايسه با سال گذشته 327 درصد افزايش كشف مواد محترقه كم‌خطر و پرخطر داشتيم.

عباس زاده گفت: همچنين با صدا و سيما هماهنگ شده تا اتفاقات و حوادث ناگواري كه در شب چهارشنبه آخر سال در سال‌هاي گذشته اتفاق افتاده را به صورت كليپ پخش كنند تا آگاه‌سازي در اين زمينه انجام شود. كليه يگان‌هاي عملياتي و نظامي نيروي انتظامي نيز آماده‌باش هستند و اجازه نخواهيم داد مشكلي براي مردم ايجاد شود و نسبت به ايجاد نظم و امنيت در شب چهارشنبه آخر سال اقدام خواهيم كرد.

عباس‌زاده ادامه داد: براي جلوگيري از بروز ناامني، اراذل و اوباش سال‌هاي گذشته را شناسايي و آنها را ارشاد كرده‌ايم و از آنها تعهد گرفته‌ايم اما افرادي كه به نصيحت‌هاي ما  گوش نكرده‌اند تا بعد از شب چهارشنبه آخر سال مهمان ما خواهند بود.  

فرمانده انتظامي خوستان توصيه كرد: با توجه به تلفات جاني و خسارات مالي كه در شب چهارشنبه آخر هر سال در سطح كشور ايجاد مي‌شود، خانواده‌ها دقت كنند كه مواد محترقه مخصوصا  مواد محترقه پرخطر در اختيار فرزندان و جوانان قرار نگيرد.

وي بيان كرد: در  چهارشنبه‌سوري در مكان‌هايي كه احساس مي‌كنيم گروهي تجمع مي‌كنند و ممكن است موجب ايجاد مشكلاتي براي شهروندان شوند، محدوديت ترافيكي اعمال خواهد شد. همچنين خودوري آن دسته از رانندگاني كه با حركات مخاطره‌آميز و نمايشي موجب بر هم زدن نظم و آسايش مردم و اخلال در نظم ترافيكي مي‌شوند، تا پايان تعطيلات نوروز 97 توقيف خواهد شد.

عباس‌زاده با اشاره به كشفيات كالاي قاچاق در سال جاري گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون حدود 2 درصد افزايش كشفيات كالاي قاچاق داشتيم كه بيشترين كشفيات مربط به پوشاك ، لوازم آرايشي  و وسايل خانگي بوده است كه در اين ارتباط 13 باند در استان خوزستان شناسايي و متلاشي شد.