خوزنا : معرفي كتاب
دوشنبه، 7 خرداد 1397 - 14:47 کد خبر:78080
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جايزه دانش‌آموزان «مين» در سال 2014 و جايزه «مارك تواين» در سال 2015 را كسب كرد. ساخت فيلمي در سال 2017 بر اساس اين رمان، كتاب «اعجوبه» يا «شگفتي» را دوباره در كانون توجه قرار داد و سبب شد مردم براي خريدش به كتاب‌فروشي‌ها هجوم ببرند


با سلام خدمت همراهان هميشگي پايگاه خبري خوزنا

خوانندگان عزيز در اين بخش در نظر داريم با معرفي كتاب به فرهنگ كتاب خواني و آشنايي بيشتر با نويسندگان بپردازيم .

شما هم ميتوانيد كتابي را كه خوانده ايد همراه با خلاصه داستان يا بخش كوتاهي از داستان به ما معرفي كنيد تا با نام خودتان در اين پايگاه خبري منتشر شود .

 

كتاب اين شماره      Wonder
پر فروش‌ترين كتاب سال گذشته ميلادي در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جايزه دانش‌آموزان «مين» در سال 2014 و جايزه «مارك تواين» در سال 2015 را كسب كرد. ساخت فيلمي در سال 2017 بر اساس اين رمان، كتاب «اعجوبه» يا «شگفتي» را دوباره در كانون توجه قرار داد و سبب شد مردم براي خريدش به كتاب‌فروشي‌ها هجوم ببرند. داستان كتاب درباره «آگوست پالمن» است كه به بيماري نادر «تريچر كالينز» مبتلا شده؛ «آر.جي.پالاسيو» نويسنده كتاب در پاييز سال 2007 با دختر بچه‌اي مواجه مي‌شود كه به اين بيماري دچار است، واكنش همراه با وحشت او به كودك بيمار سبب مي‌شود ايده اوليه رمان در ذهنش شكل بگيرد.
 
پالاسيو در اين باره مي‌گويد «خودم وحشت كردم و به فكر فرو رفتم. با خود انديشيدم اگر پسر 3 ساله‌ام، اين كودك را ببيند حتما جيغ خواهد زد.» «Wonder» در سال 2013 نيز در فهرست پر فروش‌ترين كتاب‌هاي «نيويورك تايمز» قرار گرفت اما ساخت فيلمي به همين نام به كارگرداني «استيون شباسكي» در سال گذشته ميلادي، بار ديگر رمان «پالاسيو» را به صدر رساند. اين كتاب در سايت معتبر «Goodreads» هم نمره بالاي 4.4 از 5 را كسب كرد كه نشان‌دهنده رضايت بالاي مخاطبان كتاب بود.