خوزنا : اين محروميت و بي توجهي در شان مردم ايذه و باغملك نيست
پنجشنبه، 31 خرداد 1397 - 07:50 کد خبر:78570
نماينده مردم شهرستان هاي ايذه و باغملك در مجلس شوراي اسلامي: نرخ بالاي بيكاري و وجود محروميت در ايذه و باغملك و بي توجهي مسئولان به هيچ وجه در شان مردم اين شهرستان ها نيست،اين شهرستانها علاوه بر برخورداري از استعدادها و پتانسيل هاي فراوان در بخش هاي مختلف، اما همچنان از كمبود و نبود زيرساخت ها رنج مي برند


 نماينده مردم شهرستان هاي ايذه و باغملك در مجلس شوراي اسلامي گفت: نرخ بالاي بيكاري و وجود محروميت در ايذه و باغملك و بي توجهي مسئولان به هيچ وجه در شان مردم اين شهرستان ها نيست.


 به گزارش خوزنا ؛ هدايت الله خادمي در گفتگو با خبرنگار خوزنا تاكيد كرد: اين شهرستانها علاوه بر برخورداري از استعدادها و پتانسيل هاي فراوان در بخش هاي مختلف، اما همچنان از كمبود و نبود زيرساخت ها رنج مي برند.

وي بيشترين مشكل مردم اين مناطق را مربوط به آب دانست و افزود: طرح انتقال آب كه در گذشته بنا به هر دليلي ناموفق بوده است خوشبخانه به تازگي و با همكاري همه جانبه دولت و پيگيري هاي انجام شده. كلنگ زني و عمليات اجرايي آن آغاز شده است.

خادمي تصريح كرد: شهرستان هاي ايذه و باغملك با بحران آب مواجه شده اند و همين عامل باعث بيكاري كشاورزان، مهاجرت جوانان، بروز آسيب هاي اجتماعي، فرار سرمايه گذاران و مشكلات فراوان ديگر شده است.

وي يادآور شد: تسريع در آغاز عمليات اجرايي طرح انتقال آب از كارون سه به دشت هاي ايذه و باغملك يكي از مهمترين خواسته هاي مردم اين شهرستان ها است كه از 40 سال قبل تاكنون به آن توجهي نشده است.نماينده مردم شهرستان هاي ايذه و باغملك در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: اجرا، تكميل و بهره برداري آب از سد  كارون سه مي تواند نقش مهمي در رفع مشكلات آب شرب و كشاورزي و بيكاري منطقه داشته باشد.

وي گفت: شركت‌هاي داخلي و خارجي به صورت كنسرسيوم به پروژه ورود كردند و تمام تجارب خود را در اين زمينه بكار گرفته اند تا براي اولين بار 7 شهر شمال شرق استان از نعمت آب شرب و كشاورزي بهرمند ‌شوند.

خادمي تاكيد كرد: انتقال آب به شهرستان هاي ايذه و باغملك يك طرح بزرگ مي باشد و هزينه انجام اين طرح كه توسط يك شركت چيني تأمين شده است 406 ميليون يورو است.

وي افزود: برخي كشاورزان شهرستان هاي ايذه و باغملك علاوه بر داشتن زمين هاي خوب و مرغوب ، اما باتوجه به كمبود آب هنوز در شرايط بلاتكليفي به سر مي برند و خيلي از روستاها خالي از سكنه شده اند.


نماينده مردم شهرستان ايذه و باغملك در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: نبود صنايع تبديلي و تكميلي در بخش هاي مختلف و به ويژه در حوزه كشاورزي از مهمترين مشكلات اين شهرستان ها است.

وي يادآور شد: من به نوبه خودم با تمام قوا از حق مردم حوزه انتخابيه ام دفاع مي كنم اما رفع مشكلات معيشتي مردم و كشاروزان خصوصا جوانان در شهرستان هاي ايذه و باغملك بايد در دستور كار مسئولان مربوطه قرار گيرد.

خادمي تاكيد كرد: با وجود پتانسيل ها و ظرفيت هاي فراوان گردشگري در اين  دو شهرستان مانند مناطق صيدون ، مال آقا، دهدز، سوسن و .... اما هنوز زيرساخت هاي لازم در اين زمينه فراهم نشده است.

وي افزود: شهرستان هاي ايذه و باغملك با توجه به شرايط آب و هوايي، جغرافيايي و طبيعت بكر قابليت تبديل به اردوگاه ورزش هاي ملي و دهكده سلامت را دارد.

نماينده مردم شهرستان هاي ايذه و باغملك در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: به لحاظ عبور محورهاي ارتباطي ترانزيتي كشور از اين دو شهرستان  و قرار گرفتن در مسير ارتباطي استان هاي خوزستان اصفهان و چهارمحال بختياري به دليل بي توجهي و تعلل هاي مسئولان دستگاه هاي اجرايي مرتبط به قتلگاه تبديل شده است.

وي يادآور شد: چهارخطه شدن ايذه به باغملك و باغلمك به نمره يك، پل شيخان بلوطك، گردنه قلعه تل به باغملك و رفع نقاط حادثه خيز اين دو شهرستان هرچند تعدادي در حال انجام است اما  بايد تكميل اين پروژه ها در اولويت قرار گيرد.

خادمي اظهار كرد: تسريع در روند آغاز عمليات اجرايي راه آهن ملي اهواز – شهركرد – اصفهان يكي از خواسته هاي جدي و به حق مردم خوزستان وشهرستان هاي ايذه و باغملك است.

وي گفت: با توجه به اقدامات انجام شده دو پروژه خانه كشتي و مجموعه ورزشي بانوان شهرستان ايذه بايد سريع تر تكميل و بهره برداري شود.

نماينده مردم شهرستان هاي ايذه و باغملك در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: احداث بيمارستان باغملك از خواسته هاي ديرينه مردم اين شهرستان است كه پيگيري هاي لازم صورت گرفته و مي بايست هرچه سريعتر نسبت به اتمام اين پروژه تصميمات لازم گرفته شود.

وي افزود: تكميل و بهره برداري از پست هاي برق باتوجه به شرايط بحراني برق در تابستان ، تسريع در راه اندازي آنها ضروري است.

به گزارش خوزنا، چهار خطه شدن محور ارتباطي ايذه – باغملك – نمره يك و انتقال آب از كارون سه به دشت هاي ايذه و باغملك از مهمترين برنامه هاي اولويت دار هدايت الله خادمي در مجلس دهم محسوب مي شود.