خوزنا : 110 موكب اربعيني در خدمت سيل‌زدگان خوزستان است
پنجشنبه، 22 فروردین 1398 - 13:06 کد خبر:82797

رئيس كميته اسكان، تغذيه و جذب مشاركت‌هاي مردمي ستاد اربعين حسيني خوزستان گفت: اين مواكب تا عادي شدن شرايط، در اردوگاه‌ها و مناطق سيل‌زده شمال، مركز، غرب و جنوب خوزستان به آسيب‌ديدگان ناشي از سيلاب خدمات‌رساني مي‌كنند.

 خبرگزاري فارس: حجت‌الاسلام سيد محمود موسوي، رئيس كميته اسكان، تغذيه و جذب مشاركت‌هاي مردمي ستاد اربعين حسيني در نشست هماهنگي مواكب اربعين حسيني سراسر كشور در محل ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان، اظهار كرد: تا كنون 110موكب اربعين حسيني در حال خدمات‌رساني به مردم مناطق سيل‌زده استان خوزستان مي‌باشند.

وي ادامه داد: اين مواكب تا عادي شدن شرايط، در اردوگاه‌ها و مناطق سيل‌زده شمال، مركز، غرب و جنوب خوزستان به آسيب‌ديدگان ناشي از سيلاب خدمات‌رساني مي‌كنند.

موسوي گفت: موكب‌هاي اربعين حسيني استان‌هاي فارس، مركزي، كهگيلويه‌وبويراحمد، يزد، تهران، چهارمحال‌وبختياري، خراسان‌رضوي، هرمزگان، همدان، بوشهر، اصفهان، خراسان‌رضوي، زنجان، آذربايجان غربي، لبرز و سمنان در جهت تامين اقلام موردنياز و ضروري مردم سيل‌زده با تجهيزات كامل در مناطق سيل‌زده و اردوگاه‌هاي اسكان اضطراري استان خوزستان مشغول خدمت‌رساني هستند.

 تا به امروز 105هزار نفر در اردوگاه‌ها و محل‌هاي اسكان اضطراري اسكان داده‌شده‌اند؛ تعداد روستاهاي تخليه شده نيز به منظور پيشگيري از هرگونه تلفات جاني و مالي از ابتداي وقوع سيل تا به امروز به 250روستا افزايش پيدا كرد كه روندتخليه آن‌ها به صورت كلي و جزئي صورت گرفت؛ همچنين به علت آسيب‌هاي ناشي از سيلاب،به 438 واحد مسكوني شهري و 87هزار واحد مسكوني روستايي خسارت وارد شد.