خوزنا : تعويق اعزام به «سربازي» در مناطق سيل‌زده به معناي كسر خدمت نيست
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 03:42 کد خبر:82847

رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد كل نيروهاي مسلح توضيحاتي را درباره‌ چگونگي تغيير اعزام به خدمت مشمول سربازي مناطق سيل زده و نيز مشمولان در خوزستان ارائه كرد.

ايسنا:سردار موسي كمالي درباره دغدغه و ابهامات برخي از مشمولان ساكن مناطق سيل‌زده در استان‌هاي لرستان و خوزستان گفت: ستاد كل نيروهاي مسلح با توجه به وضعيت مناطق سيل زده اعلام كرد كه مشمولان در كدام منطقه از استان‌هاي گلستان و لرستان اعزام به خدمتشان تعويق افتاده و يا مي‌تواند از مرخصي اضطراري استفاده كنند كه توضيحات ارائه شده در اين خصوص موجود است.

وي درباره مشمولان مناطق سيل‌زده استان خوزستان نيز اعلام كرد: در اين زمينه به سازمان وظيفه عمومي ناجا اختيارات لازم از سوي ستاد كل نيروهاي مسلح داده شده تا پس از بررسي‌هاي لازم تسهيلات لازم براي اعزام مشمولان به سربازي را در نظر بگيرند. همچنين به فرماندهان يگان‌هاي مناطق سيل زده نيز اين اختيار داده شده تا در مورد مرخصي اضطراري سربازان در اين مناطق تصميم‌گيري كنند.

كمالي درباره ي اين كه چرا تاكنون مشخصاً مناطق سيل زده استان خوزستان اعلام نشده گفت: با توجه به وضعيت سيل در استان خوزستان مقرر شد تا پس از جمع بندي نهايي و پيگيري‌هاي نماينده ستاد كل نيروهاي مسلح در اين استان، اسامي اين مناطق اعلام شود.

رئيس اداره سرمايه انساني سرباز ستاد كل نيروهاي مسلح با تاكيد بر اين كه تسهيلات ارائه شده مربوط به سربازان و مشمولان مناطق سيل زده است و كل استان را شامل نمي‌شود گفت: بنابراين آن دسته از مشمولاني كه در استان‌هاي سيل زده بودند و شهر محل سكونتشان درگير سيل نبوده مشمول اين تسهيلات نيستند.

كمالي درباره ابهام ديگر برخي از ساكنان مناطق سيل زده مبني بر اين كه تغيير دو ماهه در اعزام سربازي به منزله كسر خدمت است؟ گفت: چنين چيزي به هيچ عنوان تأييد نشده و كسر خدمت نيز به ساكنان مناطق سيل زده تأييد نشده بلكه تنها اعزام به خدمتشان به تعويق افتاده است. بنابراين مدت سربازي اين افراد نيز تابع قوانين كلي است و تغييري در آن ايجاد نشده است.

وي از سربازان و نيروهايي كه با حضور داوطلبانه و نيز اقدامات مؤثر و فراتر از وظايفشان به سيل‌زدگان ياري مي‌رسانند قدرداني كرد.