خوزنا : ثبت نام سرويس مدارس از 10 شهريور
شنبه، 9 شهریور 1398 - 16:33 کد خبر:84855

مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور گفت: ثبت نام در سامانه سپند براي سرويس مدارس از 10 شهريور آغاز مي‌شود.

 فارس: مرتضي ضامني در باره آخرين اقدامات در خصوص سامانه سپند اظهار داشت: به واسطه تكليفي كه يك سال گذشته وزارت كشور به اتحاديه تاكسيراني شهري كشور واگذار كرد، سامانه ملي پايش حمل و نقل دانش آموزي با نام سپند آغاز به كار كرد.

وي ادامه داد: تا قبل از راه‌اندازي اين سامانه يك نابساماني خاصي در حوزه سرويس مدارس وجود داشت و خانواده‌ها نارضايتي‌هايي را از سرويس مدارس داشتند كه در نهايت نياز شد يك ساماندهي در اين حوزه اتفاق بيفتد.

مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور بيان داشت: اين سامانه بايد بر اساس تكنولوژي‌هاي روز طراحي مي‌شد و خانواده‌ها و همين‌طور آموزش و پرورش بايد به اين سامانه دسترسي لازم را داشته باشند.

ضامني افزود: آموزش و پرورش موظف است در خصوص سامانه سپند در موعد مقرر نيازهاي خود را اعلام كند و متناسب با آن شهرداري‌ها بايد شركت‌هاي واجد شرايط را انتخاب و رانندگان نيز بايد در اين سامانه ثبت‌نام كنند.

وي ادامه داد: در نهايت مدارس با شركت‌ها قرارداد امضا مي‌كنند و بايد اين قراردادها نيز مورد تاييد شهرداري‌ها قرار بگيرد و پس از آن والدين مي‌توانند ثبت نام خود را داشته باشند و سرويس مدرسه موردنظر را انتخاب كنند.

مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور اظهار داشت: در حال حاضر فرايند ثبت‌نام شركت‌ها انجام شده است و 3000 شركت در اين طرح ثبت‌نام كرده‌اند و شركت‌هاي واجد شرايط انتخاب شده‌اند و ليست آنها در اختيار مدارس قرار گرفته است.

ضامني گفت: رانندگان متقاضي نيز ثبت‌نامشان انجام شده و خودرو و همين‌طور راننده تاييد شده‌اند.

وي ادامه داد: ثبت نام اولياء نيز در سامانه سپند از 10 شهريورماه آغاز مي‌شود و اين روند به نحوي پيش مي‌رود تا در ابتداي مهرماه خدمات بهتر و باكيفيت‌تري ارائه شود.

مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور اظهار داشت: حسن اين كار اين است كه ناوگاني كه از اين طريق ارائه خدمت مي‌دهند، ناوگاني هستند كه استانداردهاي لازم را دارند و از آن اطمينان خاطر داريم.

ضامني گفت: تمامي رانندگاني كه در اين طرح ثبت نام كرده‌اند داراي سوءپيشينه هستند و از سلامت روح و روان برخوردارند تا مثل گذشته با مشكلاتي مواجه نشويم.

وي تاكيد كرد: قاعدتا اين ناوگان معاينه فني لازم را دارد تا شاهد حوادثي در اين حوزه نباشيم.

مديرعامل اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور درباره قيمت اين سرويس مدارس نيز گفت: قيمت‌ گذاري‌ها برعهده شوراي اسلامي هر شهر است كه تاكنون نيز قيمت‌ها مصوب شده و در هر شهر قيمت مصوب و قانوني براي سرويس مدارس به والدين اعلام مي‌شود، البته متاسفانه ما ناوگان خارج از فرايندهاي قانوني نيز براي سرويس مدارس داشته‌ايم كه در اين حوزه نيز اقدامات لازم با تخلفات انجام مي‌شود.

ضامني افزود: تمامي سرويس‌ هاي مدارس داراي يك برچسب واحد هستند كه كد QR نيز بر روي آن درج شده و مسئولان آموزش و پرورش و والدين مي‌توانند با اسكن آن كد اطلاعات و مشخصات راننده و خودرو را كسب كنند و از سلامت آن اطمينان خاطر پيدا كنند.

وي ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ادامه داد:‌ اپليكيشني نيز در اختيار والدين قرار مي‌گيرد تا با استفاده از آن روند سرويس‌دهي به فرزندان خود را مي‌توانند مشاهده كنند.