خوزنا : حمايت از سازندگان سرفصل تعاملات با بخش خصوصي داخلي است
سه شنبه، 29 بهمن 1398 - 11:25 کد خبر:87057

مديرعامل و رئيس هيئت مديره شركت ملي حفاري ايران گفت: حمايت موثر و مستمر از سازندگان و صنعتگران سرفصل تعاملات اين شركت با بخش خصوصي داخلي است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي حفاري ايران مهندس سيد عبداله موسوي روز دوشنبه (28 بهمن ماه) در نشست مشترك معاونان و مديران اين شركت با رئيس و شماري از مديران  جهاد دانشگاهي كشور، افزود: هم افزايي ميان سازندگان، توليد كنندگان و صنعتگران در بومي سازي و كيفيت گرايي توليدات ساخت داخل بسيار نقش آفرين بوده است.

وي اظهار كرد: اين شركت در بيش از يك دهه گذشته در نتيجه همكاري و همياري با شركت ها، مجمتع هاي بزرگ صنعتي و مراكز دانش بنيان با ارايه نقشه راه در زمينه انتقال دانش فني، طراحي و ساخت قطعات و تجهيزات كاربردي در صنعت حفاري گام هاي بلندي برداشته و طراحي و كسب دانش فني افزون بر هفت هزار قطعه و تجهيز در سرجمع توليد فراتر از 20 هزار قطعه دستاورد اين تعامل دو سويه مي باشد.

موسوي با تشريح فرآيند كار در صنعت نفت و نقش و جايگاه حفاري در توليد، بر بومي سازي ساخت دكل هاي حفاري در كشور تاكيد كرد و گفت: شركت ملي حفاري ايران در زمينه ساخت دستگاه هاي حفاري توسط سازندگان داخلي حمايت و سرمايه گذاري بسيار مطلوبي انجام داده و تاكنون شش دكل حفاري خشكي ساخت داخل گرديده كه با حفاري  افزون بر يكصد حلقه چاه، عملكرد مطلوبي در حفر و تكميل چاه هاي نفت و گاز داشته اند.

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران به همكاري هاي اين شركت با جهاد دانشگاهي اشاره و از شمار اين همكاري ها، انعقاد قرار داد ساخت سه دستگاه حفاري سنگين خشكي 71 ، 72 و 73 فتح را يادآوري كرد و  افزود: در اين ارتباط دستگاه حفاري 71 چند سال است كه به ناوگان شركت پيوسته و دكل  72 فتح روز سه شنبه 29 بهمن ماه كه روز اقتصاد مقاومتي و كار آفريني نام گرفته با حضور وزير نفت افتتاح و در مدار عمليات قرار مي گيرد.

وي به برنامه هاي اين شركت اشاره و خاطرنشان كرد: در اهداف و برنامه هاي توسعه اي تدوين شده شركت استفاده حداكثري از ظرفيت ها و توانمندي هاي داخلي، ارتقأ دانش فني و ايجاد انگيزش بيشتر در صنعتگران ايراني مورد تاكيد بوده و در واقع صنعت حفاري در كشور در مسير رشد و تعالي خود به صنعتي بومي مبدل و تلاش نموده با برخورداري از متخصصان و كارشناسان مجرب و داشته هاي فني و تخصصي، در تحقق برنامه هاي صنعت نفت كشور پيشقدم باشد.

در اين نشست دكتر حميد رضا طيبي رئيس جهاد دانشگاهي در معرفي توانمندي هاي اين نهاد و زمينه هاي همكاري با صنعت نفت و حفاري مطالبي بيان داشت.

وي با اشاره به قرارداد ساخت سه دستگاه حفاري سنگين خشكي با شركت ملي حفاري گفت: متعاقب ساخت و تحويل دستگاه حفاري 71 فتح كه در چرخه عمليات قرار دارد، دستگاه حفاري 72 فتح نيز آماده راه اندازي گرديده و دستگاه حفاري 73 فتح در نيمه دوم سال 99 تحويل اين شركت خواهد شد.

طيبي با قدرداني از حمايت هاي شركت ملي حفاري ايران از سازندگان و صنعتگران داخلي، افزود: 45 درصد تجهيزات دكل حفاري 72 فتح داخلي و ساخت آن در قياس با خريد خارجي بيش از 40 درصد صرفه جويي ارزي داشته است.