خوزنا : برخي نامزدها هنوز رأي نياورده، مسئوليت ها را بين نزديكانشان تقسيم مي كنند
شنبه، 5 اسفند 1402 - 08:46     کد خبر: 194900

خوزنا :
نماينده ولي فقيه در خوزستان گفت : برخي نامزدها هنوز رأي نياورده، مسئوليت ها را بين نزديكانشان تقسيم مي كنند.
 
 تبيين نيوز ، حجت‌الاسلام و المسلمين سيدعبدالنبي موسوي‌فرد در خطبه هاي نماز جمعه اهواز با اشاره به شاخصه هايي كه مقام معظم رهبري براي تعيين كانديداي اصلح تعيين كرده‌اند، عنوان كرد: يك عده از ما يا در انتخابات شركت نمي‌كنيم يا نگاه قوميتي داريم. كسي كه مي‌تواند استان را آباد كند، انتخاب كنيم. نماينده شما بايد پرتوان باشد و بتواند مشكلات را رفع كند تا از ديگران انتظار حل مشكل خود را نداشته باشيد.
 

امام جمعه اهواز تصريح كرد: اگر به نماينده‌اي رأي داديم كه در عوض پول، رأي جمع مي‌كند، به استان خود خيانت كرده‌ايم چون آن كانديد خائن است و برخلاف دستور شرع، اين كار را انجام مي‌دهد. كسي كه سفره كذايي مي‌اندازد، روشن ترين دليل بر عدم لياقت او است. نبايد به او رأي بدهيم.
نماينده ولي فقيه در خوزستان تاكيد كرد: نماينده بايد قوي و كارآمد براي مديريت اجرايي باشد. داراي تفكر، معقول و شجاعت در عمل باشد. حاضر در بين مردم و داناي نسبت به نيازهاي جامعه باشد. بصير، هوشمند و بابرنامه باشد. اهل اجراي عدالت و مبارزه با بي‌عدالتي، حركت در جهت آرمان‌ها و پيشرفت كشور، دوري از منفعت‌‌هاي شخصي و حزبي، پاي بندي به اقتصاد مقاومتي از ديگر شاخصه‌هاي نماينده اصلح است.
به گفته ي وي، دوري از روحيه اشرافي‌گري و پرداخت رشوه‌هاي تبليغاتي ديگر ويژگي يك نماينده شايسته است.
موسوي فرد گفت: برخي از كانديدها افرادي را به عنوان مسئول ستاد گذاشته‌اند كه مي‌توانند جذب آرا كنند و به آنها مي‌گويند اگر من آمدم، تو فرماندار يا فلان مسئول مي‌شوي. خيلي جرأت مي‌خواهد. از طرفي رهبر انقلاب فرمودند در عزل و نصب‌ها دخالت نكنيد اما برخي نامزدها هنوز رأي نياورده، مسئوليت ها را بين نزديكانشان تقسيم مي كنند.
امام جمعه اهواز افزود: در بين نمايندگان، اصلح هست، قوي است، اين شاخصه‌ها را دارد، اما توان مالي ندارد. تبليغ مهم است، اما كساني كه تبليغات گسترده آنچناني مي‌كنند، معلوم است پاكدستي ندارند. تبليغ لازم است، اما اسراف در تبليغ نبايد باشد. راهش اين است كه به افرادي كه كمتر تبليغ كرده‌اند و اصلح هستند، رأي بدهيم. در فضاي مجازي تبليغ كنيد، صداوسيما را در اختيارتان گذاشته‌اند، پس دليل نداريد اين همه اسراف كنيد.
وي با تاكيد بر اينكه پرهيز از بداخلاقي انتخاباتي يكي از جدي ترين مطالبات رهبري است، افزود: اعتقاد راسخ به مباني ديني، انقلاب و اهداف ملت، صميمي بودن به مردم و خود را خدمتگزار مردم دانستن ديگر شاخصه‌هاي نماينده شايسته است. افرادي كه در دوره تبليغ به همه محلات سر مي‌زنند، اما وقتي رأي آورد تا چهار سال ديگر پيدايش نمي‌شود، لياقت ندارد. بايد در طول شب و روز، در حوزه انتخابيه خود حضور داشته باشي، شهردار و استاندار را به ميدان بياوري. نمي‌شود از مردم رأي گرفت و بعد از آنها خدافظي كنند.
نماينده ولي فقيه در خوزستان گفت: نماينده بايد استكبار ستيز، شجاع و مقاوم در برابر دشمن باشد. مؤمن و با تقوا، ساده زيست، امانتدار، پاكدامن و به دور از فساد باشد و صدق در گفتار داشته باشد.
امام جمعه اهواز با بيان اينكه انقلاب اسلامي از آن ما است، تصريح كرد: انتخابات به فرموده رهبر انقلاب، تنها راه اصلاح كشور است و ما در اين راه قدم مي گذاريم. دشمن در پي اين است كه مردم را از انقلاب نااميد كند اما به حول قوه الهي و بنا به فرمايش رهبري ما به قله نزديكيم و آثار آن را خواهيم ديد.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها