خوزنا : مشاركت مردم در انتخابات، اثرگذاري جمهوري اسلامي در معادلات بين‌المللي را بيشتر مي‌كند
شنبه، 5 اسفند 1402 - 09:22     کد خبر: 194907

خوزنا :

فرماندار دشت آزادگان با بيان اينكه يكي از حوزه‌هاي مردم سالاري ديني، مشاركت در انتخابات است، گفت: محور و اساس كار و گفتمان قانوني نظام جمهوري اسلامي ايران، حضور حداكثري مردم در تعيين سرنوشت خودشان است.

رستم عيدي‌پور در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به در پيش بودن انتخابات اظهار كرد: يكي از محورهاي ساختار نظام بين‌الملل كه به نام گفتمان دموكراسي آن را مي‌شناسيم، حضور و مشاركت مردم در مباحث ملي و اساسي كشور است.

وي افزود: يكي از اصول اين مشاركت، حضور مردم در انتخابات است. مشاركت مردم در حوزه‌هاي مختلف قابل بررسي است اما مشاركت سياسي كه عرصه‌هاي مختلف آينده كشور را تحت تاثير قرار مي‌دهد، بسيار مهم است و يكي از مصاديق آن مشاركت در انتخابات است.

فرماندار دشت آزادگان گفت: در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، مردم محور اساسي هستند و هميشه در گفتمان امام(ره) و مقام معظم رهبري تاكيد بر مردم سالاري ديني بوده است و يكي از حوزه‌هاي مردم سالاري ديني، مشاركت در انتخابات است، بنابراين محور و اساس كار و گفتمان قانوني نظام جمهوري اسلامي ايران، حضور حداكثري مردم در تعيين سرنوشت خودشان است.

تلاش معاندان براي به چالش انداختن مشاركت مردم در انتخابات 

وي با بيان اينكه خاورميانه حياط خلوت بسياري از ابرقدرت‌ها بوده است و منافع اين كشورها در خاورميانه به خطر افتاده است، عنوان كرد: از روز ظهور جمهوري اسلامي ايران، محور اين نظام، داشتن استقلال بوده است و ملت‌ها را هم به داشتن استقلال دعوت مي‌كند. ابرقدرت‌ها هميشه به ويژه در كشورهايي كه دنبال حفظ استقلال هستند، مخالفان موانعي ايجاد مي‌كنند و در گذشته ديديم كه جنگ تحميلي و اكنون جنگ اقتصادي را بر ما تحميل كردند و در حال تحميل كردن جنگ رسانه‌اي نيز هستند. در نتيجه، معاندان نظام جمهوري اسلامي دست به هم داده‌اند تا مشاركت مردم در انتخابات را دچار چالش كنند.

عيدي‌پور با تاكيد بر لزوم آگاهي‌بخشي مردم گفت: قطعا مردم شريف ايران متوجه اين مهم شده‌اند و آگاه هستند كه تشويق دشمن براي راي ندادن، منافع معاندان را تامين مي‌كند. در اين شرايط بايد با آگاه‌سازي مردم بتوانيم عوامل بازدارندگي جنگ رواني كه عليه انتخابات ما شكل گرفته است را ايجاد كنيم و مردم نيز هوشيارتر باشند.

فرماندار دشت آزادگان گفت: مردم ما در عرصه‌هاي مختلف اقداماتي انجام داده‌اند كه حتي در تصور مسئولان نبود و برخي جاها از انقلابيون هم انقلابي‌تر عمل كرده‌اند. هر چه مشاركت مردم در عرصه انتخابات پررنگ‌تر باشد، اقتدار كشور ما بيشتر در جهان به نمايش گذاشته مي‌شود و قطعا در اين شرايط، اثرگذاري جمهوري اسلامي در معادلات بين‌المللي نيز بيشتر خواهد شد. 


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها