تلکس خوزنا: تردد خودروهاي پلاك اروند هنوز در بلاتكليفي است
سه شنبه، 8 شهریور 1390 - 15:28     کد خبر: 1113

معاون سرمايه‌گذاري و بازرگاني منطقه آزاد اروند گفت: باوجود پيگيري‌هاي انجام شده هنوز تردد خارج از محدوده خودروهاي پلاك اروند از طريق مرخصي، در بلاتكليفي قرار دارد.

عليرضا موسوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: افزايش محدوده تردد خودروهاي پلاك اروند به 120 كيلومتر همچنان در حال پيگيري است.


وي با اشاره به اقدامات مطلوب انجام شده در راستاي تحقق و عملياتي شدن اين افزايش محدوده، ادامه داد: افزايش محدوده تردد خودروهاي پلاك منطقه آزاد اروند هنوز عملياتي نشده است.


معاون سرمايه گذاري و بازرگاني سازمان منطقه آزاد اروند افزود: اخيراً رئيس راهنمايي و رانندگي كشور بخشنامه‌اي را در راستاي لغو مرخصي خودروهاي مناطق آزاد ارس، كيش، قشم، چابهار، انزلي و اروند ابلاغ كرده است.


وي افزود: پيگيري‌هاي لازم از سوي استانداري و دبيرخانه مناطق آزاد همچنان در حال پيگيري بوده كه متاسفانه هنوز نتيجه‌اي در اين زمينه حاصل نشده است.


موسوي تصريح كرد: امروز در راستاي اصلاح يا تغيير در بخش‌نامه ابلاغ شده كه شامل تمام مناطق آزاد كشور مي‌شود، جلسه‌اي با معاون راهنمايي و رانندگي كشور خواهيم داشت.


وي در ادامه با اشاره به اينكه ما نيز از شرايط به‌وجود آمده ناراضي هستيم، گفت: اميدواريم مسئولان تا پايان ماه رمضان كه سفرهاي تابستاني افزايش مي‌يابد اين مشكل را برطرف كنند.


معاون سرمايه گذاري و بازرگاني سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به اينكه در حال حاضر يك هزار و 500 خودرو با پلاك منطقه آزاد اروند در شهر تردد دارند، اضافه كرد: اميدواريم رئيس پليس راهنمايي و رانندگي كشور در راستاي اصلاح و تغيير اين مصوبه اقدامات لازم را به‌عمل بياورند.


وي اظهار داشت: تا پايان سال گذشته، يك هزار و 75 مجوز خروج از محدوده براي خودروهاي وارداتي به اين منطقه صادر شده است.


موسوي خاطرنشان كرد:‌ تا پايان سال گذشته يك هزار و 54 خودرو به منطقه آزاد اروند وارد شده كه تا كنون براي اين خودروها يك هزار و 75 مورد مجوز خروج از محدوده صادر شده است.


وي افزود: اميدواريم مسئولان قبل از پايان تابستان نسبت به تغيير اين بخش‌نامه اقدام كنند و نمايندگان مردم در مجلس نيز در راستاي پيگيري رفع اين مشكل همكاري‌هاي لازم را داشته باشند.


برگشت به تلکس خبرها