تلکس خوزنا: رشد ۲۶ درصدي اشتغال صنعتي در ۵ ماه نخست امسال
دوشنبه، 5 مهر 1400 - 09:20     کد خبر: 117678

معاون امور صنايع وزير صنعت، معدن و تجارت با مرور وضعيت شاخص‌هاي صنعتي در پنج ماه ابتدايي امسال، گفت: در اين مدت با بهره‌برداري از واحدهاي صنعتي بيش از ۶۴ هزار اشتغال صنعتي ايجاد شده كه در هم‌سنجي با پارسال نزديك به ۲۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش  وزارت صنعت، معدن و تجارت، «مهدي صادقي‌نياركي»  افزود: تا ابتداي شهريورماه امسال با صدور پروانه‌هاي بهره‌برداري، بيش از دو هزار و ۶۰۰ واحد صنعتي به چرخه توليد اضافه شد كه با رشد حدود چهار درصدي در مقايسه با مدت مشابه پارسال همراه بوده است.

وي از رشد ۱۷۳ درصدي سرمايه‌گذاري واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره‌برداري خبر داد و گفت: طبق گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، واحدهاي توليدي به بهره‌برداري رسيده از ابتداي امسال تا ابتداي شهريور بيش از ۱۰۷ ميليارد تومان سرمايه‌گذاري صنعتي انجام داده‌اند كه بخشي از اين سرمايه‌گذاري‌ها مربوط به طرح‌هاي توسعه‌اي بوده است.

معاون امور صنايع وزارت صنعت همچنين با اشاره به وضعيت توليد محصولات منتخب صنعتي خاطرنشان‌كرد: وضعيت توليد ۲۴ محصول منتخب صنعتي به‌طور مستمر بررسي مي‌شود و هر ماه روند توليد اين محصولات مورد واكاوي قرار مي‌گيرد.

صادقي‌نياركي بيان‌داشت: در پنج ماه نخست امسال از بين ۲۴ محصول منتخب صنعتي، توليد ۱۱محصول از رشد مناسبي برخوردار بوده است كه روند توليد كاميون، كاميونت و كشنده با رشد حدود ۶۰ درصدي و ماشين لباس‌شويي و روغن ساخته شده نباتي با رشد ۳۷ درصدي در صدر اين محصولات قرار دارد.

 به اذعان كارشناسان واكاوي آمارها و ثبت رشد در بخش صنعت حاكي از افزايش علاقه‌مندي جامعه به سرمايه‌گذاري و صيانت از ظرفيت‌هاي توليد است.

 

 


برگشت به تلکس خبرها