تلکس خوزنا : فعاليت ۱۳ نهالستان مجوز دار در خوزستان
یکشنبه، 12 آذر 1402 - 08:14     کد خبر: 189319

خوزنا:

سرپرست معاونت بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي خوزستان از فعاليت ۱۳ نهالستان داراي مجوز و چهار خزانه پاچوش نخيلات در اين استان خبر داد.

 مهر، عبدالرضا سيداحمدي عصر شنبه در جلسه كميته نهال استان خوزستان تصريح كرد: در سال جاري تعداد ۱۳ نهالستان مجوزدار در خوزستان با مؤسسه بذر و نهال استان قراردادي را منعقد كرده‌اند.

وي به فعاليت چهار خزانه پاجوش نخيلات و توليد پاجوش‌هاي ليبل‌دار در خوزستان اشاره و بيان كرد: تاكنون ۴۸ هزار نهال به صورت اصلاح شده و ليبل‌دار آماده توزيع در استان است.

سيداحمدي با بيان اينكه نهال‌هاي توليد شده در خوزستان بهترين نهال‌هاي كشور محسوب مي‌شوند، گفت: اين نهال‌ها به دليل عاري بودن از عوامل زيان رسان، بيماري و آفات بهترين نهال‌ها از نظر كيفيت در كشور هستند.

سرپرست معاونت بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي خوزستان با بيان اينكه ۶۳ درصد از نهال‌هاي توليد شده در استان را مركبات تشكيل مي‌دهند، اظهار كرد: عمده اين نهال‌ها شامل نارگيل، ليمو ترش، پرتقال و نارنج است.

سيداحمدي به توليد ۱۸ درصد درختان مثمر در خوزستان اشاره كرد و گفت: از جمله اين درختان مثمر مي‌توان به انار، انجير و زيتون اشاره كرد.


برگشت به تلکس خبرها