تلکس خوزنا : كارخانه هاي چوب در خوزستان راه‌اندازي شود
یکشنبه، 12 آذر 1402 - 08:19     کد خبر: 189326

خوزنا:

استاندار خوزستان گفت: به ازاي هر ۲۰ هزار هكتار بايد يك كارخانه چوب در استان راه‌اندازي شود تا زنجيره توليد و اشتغال در استان شكل بگيرد.

مهر، علي اكبر حسيني محراب عصر شنبه در مراسم آغاز طرح مردمي كاشت يك ميليارد درخت كه همزمان با سراسر كشور در يك نهالستان برگزار شد، اظهار كرد: درختان در حقيقت ريه‌هاي زمين و بشر هستند و بايد در اين خصوص تلاش مضاعف داشته باشيم.

استاندار خوزستان اضافه كرد: با توجه به صنعتي بودن خوزستان و رشدي صنايع در استان مقداري در زمينه كاشت نهال و درخت كوتاهي شده است؛ اميد مي‌رود با اين حركتي كه دولت براي كاشت يك ميليارد درخت شروع كرده خوزستان نقش خود را به خوبي ايفا كند.

وي خبر داد: براي اجراي طرح زراعت چوب كه در خوزستان شروع شده است اقداماتي همچون شناسايي سطح زيركشت‌، تأمين آب و در كنار آن كارهاي تحقيقاتي و پژوهشي انجام و كار شروع شد.

حسيني محراب ادامه داد: كاشت درخت در ۳۰۰ هزار هكتار در خوزستان هدف‌گذاري شده و با توجه به اينكه اجراي اين طرح در طول چهار سال برنامه‌ريزي شده است، براي سال اول در وسعت ۷۵ هزار هكتار كشت درخت در استان انجام خواهد شد.

وي عنوان كرد: خوزستان پيش‌تر در صنعت چوب در كشور جايگاه چنداني نداشت اما امروز به عنوان دومين استان كشور در اين طرح گام برداشته است و اميدواريم به ازاي هر ۲۰ هزار هكتار يك كارخانه چوب در استان راه‌اندازي شود تا زنجيره توليد و اشتغال شكل بگيرد.

حسيني محراب با اشاره به ارزش اقتصادي زراعت چوب گفت: در كمترين حالت هر هكتار حدود يك ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان و در بهترين حالت هر هكتار زراعت چوب حدود پنج ميليارد تومان سود دارد.


برگشت به تلکس خبرها