تلکس خوزنا : تقريظ رهبري بر مصحف شريف قرآن كريم، اوج كنگره شهداي محيط زيست بود
یکشنبه، 12 آذر 1402 - 09:36     کد خبر: 189330

خوزنا:

مهتاب طاهري، فرزند شهيد و مشاور امور ايثارگران محيط زيست يزد

سازمان حفاظت محيط زيست 122 محيط بان شهيد ، 46 جانباز محيط بان و 10 شهيد دفاع مقدس را تقديم اين مرز و بوم نموده است. محيط بان شهيد علي اكبر قنبري زاده متولد 1350، رييس شهرستان بهاباد و صد و بيستمين شهيد محيط زيست كشور مي باشد. اين شهيد عزيز كه راه برادر شهيدش را در پيش گرفت براي دفاع از حرم حضرت زينب عليهما سلام به سوريه اعزام شده و در دوران اوج دفاع از حرم در جنگ عليه داعش شركت نمود، سر انجام در تاريخ دهم آبان ماه 1396 در درگيري با سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر در شهرستان بهاباد دعوت حق را لبيك و به آرزوي ديرينه اش رسيد و مهمان اباعبدالله الحسين شد.

ناگفته نماند كه محيط بان شهيد علي اكبر قنبري زاده شهيد شاخص محيط زيست كشور در سال 1396 مي باشد.

خداوند در قران كريم به مثابه آيه :" اولئك صلوات من ربهم و رحمه" به خانواده ايشان درود مي فرستد و بر ما مبرهن است كه خانواده معظم شهدا عزيزترين فرد زندگي خود را بي هيچ چشم داشتي تقديم كشورشان كرده اند و ايثارگر، عزيزترين سرمايه خود، جانش را بخاطر غيرت و مردانگي اش در طبق اخلاص نهاده، ، به فرموده رهبر معظم انقلاب نيز  فضيلت شهدا تمام نمي شود ...

 در همين راستا، با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و گراميداشت حماسه ايثار و شهادت و تجليل از 150 خانواده شهيد و ايثارگر محيط زيست، با پيشنهاد و همت مشاور محترم امور ايثارگران سازمان حفاظت محيط زيست و همراهي هميشگي آقاي دكتر سلاجقه معاون محترم رييس جمهور و رياست سازمان حفاظت محيط زيست براي پاسداشت زحمات بي دريغ و فداكارانه همكاران عزيزمان، اولين كنگره بزرگداشت شهدا و ايثارگران محيط زيست كشور در دوم آذر ماه 1402 در شهر اهواز با حضور مقامات نظامي، لشگري و اداري برگزار شد. از استان يزد نيز خانواده محيط بان شهيد علي اكبر قنبري زاده(تنها محيط بان شهيد استان) و 3 محيط بان جانباز شركت داشته و در كنگره از ايشان تجليل به عمل آمد.

برگزاري اين كنگره پس از اين همه سال و براي پاسداشت و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در  دوران حاضر لازم و ضروري است و زنده نگه داشتن ياد شهدا امري مهم چرا كه شهدا براي حفظ كشور و اين خاك و بوم ايثار نمودند و جان را در طبق اخلاص تقديم حضرت دوست كردند.

قشنگي و ثقل زيبايي كنگره بزرگداشت شهدا و ايثارگران در روز دوم آذرماه به اوج خود رسيد آنجا كه تقريظ رهبر معظم انقلاب بر مصحف شريف قرآن كريم به نام شهداي محيط زيست رونمايي شد.

آنجا بود كه خون در رگهايمان گرم تر از قبل شد و جاني دوباره براي حفاظت از طبيعت گرفتيم، آنجا كه عشق استمشام مي شد ...

به عنوان نماينده ايثارگران اداره كل حفاظت محيط زيست استان يزد و به عنوان عضوي از خانواده شهدا (فرزند شهيد) افتخارمان اين است كه براي حفظ نعمات بزرگ خداوند و محيط زيست كشور و آرامش بخشيدن به آب و خاك كشورمان، حافظان طبيعت هستيم و تا ابد مانند پدرانمان حافظ و خدمتگراز اين مرز و بوم خواهيم ماند.

ما در روز دوم آذرماه يكهزار و چهار صد و دو به اوج بالندگي خود رسيديم و بر اين باوريم كه :

اگر تن به تن سر به كشتن دهيم                               ازآن به كه كشور به دشمن دهيم

 

 

 

 


برگشت به تلکس خبرها