تلکس خوزنا : رايزني مسئولان حج ايران و اندونزي در جاكارتا
یکشنبه، 12 آذر 1402 - 09:39     کد خبر: 189334

خوزنا:

سرپرست حجاج ايراني و رئيس حج اندونزي در جاكارتا ديدار و در خصوص نحوه برگزاري سفرهاي حج و عمره تبادل نظر كردند.

 خبرگزاري تسنيم ، حجت الاسلام والمسلمين سيد عبدالفتاح نواب نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در ادامه برنامه‌هاي خود در اندونزي با رئيس حج اين كشور در جاكارتا ديدار وگفت‌وگو كرد.

در اين ديدار، رئيس حج اندونزي با ارائه گزارشي از نحوه اداره امورحج در كشورش، برخي فعاليت‌هاي صورت گرفته در حوزه حج‌گذاري مسلمانان اندونزيايي را بيان كرد.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت هم ديدار‌هاي مسئولان حج دو كشور را مفيد و موجب آشنايي با فعاليت‌هاي دو طرف در اين حوزه دانست و براي تبادل نظر و انتقال تجارب اعلام آمادگي كرد.

حجت الاسلام والمسلمين نواب همچنين حج وعمره را نقطه اشتراك كشور‌هاي اسلامي با يكديگر دانست و به مسئوليت‌ها و وظايف سازمان حج و زيارت و بعثه مقام معظم رهبري در حوزه حج و زيارت اشاره كرد.

وي با اشاره به اقدامات و برنامه‌ريزي‌ها در حوزه‌هاي مذهبي، فرهنگي، آموزشي و پزشكي براي برگزاري هر چه بهتر حج زائران ايراني، برخي از فعاليت‌هاي پژوهشكده حج و زيارت در حوزه حج و زيارت را برشمرد.

سرپرست حجاج ايراني با بيان اينكه موسوعه و دانشنامه‌هايي درباره مسائل حج و زيارت تهيه و تدوين شده است، از مسئولان حج اندونزي براي سفر به ايران دعوت كرد و افزود: از طريق معاونت امور بين‌الملل بعثه نيز امكان ارتباط با ديگر كشور‌هاي اسلامي فراهم است.

در ادامه اين ديدار، رئيس حج اندونزي در خصوص نحوه ارائه خدمات به حجاج كشورمان از جمله تغذيه و تدارك مواد غذايي زائران ايراني در عربستان سؤالاتي مطرح كرد و نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت هم به تجارب كشورمان در بخش‌هاي مختلف از جمله بهره‌گيري از آشپزخانه‌هاي مركزي و خود پخت در كشور ميزبان براي ارائه خدمات در حوزه تغذيه اشاره كرد.


برگشت به تلکس خبرها