تلکس خوزنا : استفاده از اتوبوس‌ها و خودروهاي برقي گامي موثر براي كنترل آلودگي هواست
یکشنبه، 12 آذر 1402 - 09:41     کد خبر: 189337

خوزنا:

عضو كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به آثار مثبت زيست‌محيطي و در جهت ارتقاي بهره‌وري لازم است با اتخاذ تصميمات منطقي و فراهم كردن زيرساخت‌هاي لازم راه براي استفاده از خودروهاي برقي گشوده شود.

رحمت الله فيروزي‌پور در گفت وگو با ايسنا، با تاكيد بر ضرورت گام برداشتن به سمت استفاده از خودروهاي برقي در كشور، بيان كرد: مدت ها است كه حوزه خودروسازي نظر همه نخبگان كشور و صاحب نظران را به خود جلب كرده است. ما بايد به طور علمي و تجربي بسنجيم كه بهترين مسير براي ارتقاي كيفيت صنعت خودروسازي كشور چيست. امروز دولت و وزارت صمت به اين نتيجه رسيدند كه خودروي برقي تجربه موفقي در دنيا داشته است و ما نيز بايد در اين حوزه گام برداريم.

نماينده مردم نطنز در مجلس شوراي اسلامي در ادامه اظهار كرد: با توجه به آثار مثبت هم از نظر زيست محيطي و هم از نظر ارتقاي بهره وري بايد اهتمام لازم شكل بگيرد تا مردم نسبت به استفاده از خودورهاي برقي سوق پيدا كنند. بايد با اتخاذ تصميمات منطقي و فراهم كردن زيرساخت هاي لازم راه براي استفاده از خودروهاي برقي گشوده شود. استفاده از اتوبوس ها و تاكسي هاي برقي نيز يك گام موثر در جهت كنترل آلودگي هوا در سطح شهرها به شمار مي رود.

فيروزي پور تصريح كرد: بايد اقدامات لازم براي واردات خودروهاي برقي و توليد آنها در داخل كشور انجام شود. قطعا استفاده از خودروهاي برقي آرامش و آسايش بيشتري براي مردم به همراه دارد و از نظر زيست محيطي نيز يك گام روبه جلو به شمار مي رود.


برگشت به تلکس خبرها