صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
سه شنبه، 27 مهر 1400 - 02:42   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  اجازه سوءاستفاده به دشمن نمی‌دهیم
  دلدادگی‌ها و انعکاسش در ترانه‌های عامیانه
  مردم گرفتار کرونای کووید ۱۹ و کرونای بی‌تدبیری شما متولیان شده‌اند ! برای خدا نجاتشان دهید!
  پنچر شدن عمدی اتوبوس بورس در ایستگاه مردم
  بوسه‌ای بر چهره‌ی خاتون!
  شخصیت علمی ،پژوهش و مورخ مرحوم کاظم پورکاظم در تاریخ ماندگار خواهد شد
  جای خالی اهالی رسانه در بین معادلات مدیریتی کشور
  تأملی در پرسه زنی جوانان جویای کار
  چالش هایی مجازی برای حذف غیرت مردان و حیای زنان ایرانی
  کاش روحیه جهادی به کمک اقتصاد بیاید
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
تجدید الدوارس و تحدید المدارس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 117167صفحه نخست » آخرین اخبار چهارشنبه، 31 شهریور 1400 - 16:00
دانشجویان بدانند که امتحانات مجازی است
  

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بازگشت دانشجویان باید با تمهیدات لازم باشد، گفت: قصد داریم بین ۸ تا ۱۲ هفته از ترم ، آموزش را به صورت مجازی ارائه دهیم و همچنین چند جلسه از کلاس‌ها و امتحانات ترم آتی را به صورت مجازی برگزار کنیم.

 ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و آیین استقبال از نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، در جمع خبرنگاران در رابطه با جزئیات بازگشایی دانشگاه در سال تحصیلی جدید گفت: مسئله کرونا قابل پیش‌بینی نیست و این جوی است که در دنیا حاکم است. ولی از طرفی سویه جدیدی گزارش نشده و روند واکسیناسیون، فعالیت‌های اجتماعی را فعال کرده است. ما قصد داریم در دانشگاه آزاد اسلامی بین ۸ تا ۱۲ هفته از ترم را آموزش مجازی ارائه دهیم و همچنین آماده می‌شویم که از ۱۵ آبان یا اول آذر بخشی از آموزش را حتما به صورت حضوری ارائه دهیم.  کلاس‌های عملی نیز در مناطق سفید تا آبی و مناطق مجاز آماده‌سازی شده است و باید آزمایشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کنند. در مناطق قرمز و نارنجی نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه حضور دانشجویان در این محیط‌ها منوط به داشتن کارت واکسیناسیون است، تصریح کرد: در مرحله‌ای هستیم که بتوانیم آموزش را به صورت حضوری آغاز کنیم و برای دانشجویان پزشکی نیز کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود. چراکه واکسیناسیون آنها زودتر انجام شد و قصد داریم فضای دانشگاه در آینده با یک برنامه‌ریزی نظامند، فضایی داشته باشد که چند جلسه از کلاس‌ها حضوری باشد و امتحانات حتما حضوری برگزار شود.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید و در ادامه ترم‌های کرونایی، در حال بازگشت به فضای آموزش حضوری هستیم که این فضا، قرار است فضای مکمل آموزش مجازی باشد

وی با بیان اینکه امسال دانشجویان با تجربه کاملا متفاوت به محیط آموزش بازمیگردند، ادامه داد: نباید بگوییم کرونا در حال تمام شدن است و یک رجعت ساده داشته باشیم. بلکه باید توجه کنیم که اگر این بازگشایی با تمهیدات لازم نباشد، حادثه آفرین خواهد بود.  این تهمیدات فقط شامل سلف و خوابگاه‌ها نیست بلکه درک مفاهیم جدید است

دکتر طهرانچی در ادامه تصریح کرد: پیش از کرونا آموزشی داشتیم که حافظه محور و مدرک‌گرا بود. اینکه امسال ۵۲ درصد از داوطلبان ورود به دانشگاه به آموزش حافظه محور نه گفتند، نشان می‌دهد که جوانان با شیوه آموزش حافظه محور خداحافظی کرده‌اند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: ما باید در دانشگاه و مدرسه شأن دانشجویان و دانش آموزان را حفظ کنیم و این مراکز را در راستای مطالبه دانشجویان و دانش آموزان مهیا کنیم. چرا که جوان امروز معتقد دانشگاه رفتن با هدف خاص است

دکتر طهرانچی با بیان اینکه تعهد در یادگیری مهمترین ویژگی استاد در دوره جدید است، خاطرنشان کرد: امروزه نمیتوانیم بگوییم استاد صرفا درس بدهد، چراکه مباحث آموزشی در فضای مجازی موجود است و مسئله صرفا آموزش نیست و مسئله اساسی یادگیری عمیق و وسیع ست

وی افزود: ما باید خود شکنیم و از روش‌های صلب گذشته که ۲ سال پیش بود، عبور کنیم. ما به یادگیری عمیق نیاز داریم. ما باید اجازه دهیم دانشجو در جلسات امتحان با لپ‌تاپ بیاید و میزان یادگیری عمیق او را بفهمیم

دکتر طهرانچی در پایان صحبت‌های خود گفت: آموزش باید بسترساز انتقال دانش بنیان باشد. امروزه نمیتوان آموزشی ارائه داد که افزاینده اقبال اجتماعی نباشد. اگر اینگونه نباشد،  در شکل‌دهی شاکله جامعه موثر نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آموزش امروز نیازمند تغییر ماهیت است. اگر آماده نباشیم و در چرخه تحول آفرین نباشیم، ۵۲ درصد داوطلبی که امسال انتخاب رشته نکردند، سال بعد افزایش پیدا کرده و حتی به ۷۵ درصد خواهند رسید.

احترام و اکرام دانشجو در محیط دانشگاه حفظ شود

همچنین، دکتر فرزاد جهان معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کاری که ما در دانشگاه انجام می دهیم تربیت اجتماعی دانشجو است. یعنی ما دانشجو را برای ورود به آینده آماده سازی می کنیم. اگر ما وظیفه خود را درست انجام دهیم این دانشجو در آینده موفق خواهد بود.

وی ادامه داد: ما در دانشگاه باید چند اقدام انجام دهیم که اولین آنها احترام و اکرام دانشجو است. بر این اساس احترام و اکرام دانشجو باید در خوابگاه‌ها، کلاس، محیط اداری و سلف حفظ شود. ما باید به دانشجو اجازه بدهیم که حق داشته باشد در متن واقعیت، کنش اجتماعی داشته باشد و در بطن اجتماع تربیت شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه باید از دانشجو مشورت خواهی کند و ما در دانشگاه آزاد اسلامی شورای تعامل دانشجویی راه اندازی کردیم زیرا معتقدیم دانشجو باید نظر دهد و نظر بگیرد. همچنین باید زمینه اظهارنظر دانشجو فراهم شود.

دکتر جهان بین خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه شورای تعامل دانشگاه و دانشجو و همچنین کرسی‌ها تلاش می‌کند و دانشجویان جدیدالورود بدانند که تجربه منحصر به فردی خواهند داشت.

مسئولین به اشتغال دانشجویان توجه ویژه داشته باشند

در ادامه این مراسم،  دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به نودانشجویان این دانشگاه گفت: بعد از ۱۸ سال زحمتی که پدر و مادر برای تربیت فرزند خود می‌کشند و پس از هزینه های زیاد برای تحصیل، در نهایت فرزند خود را  با امید راهی دانشگاه می‌کنند. ۴۰ سال پیش قبولی در دانشگاه اشتغال را تضمین می‌کرد، ۲۰ سال پیش ورود به تحصیلات تکمیلی اشتغال را تضمین می‌کرد اما در حال حاضر فقط ۵۲ درصد از داوطلبین واجد شرایط انتخاب رشته کرده‌اند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها باید کارآفرین تربیت کنند و خود دانشجو باید بعد از فارغ التحصیلی تحول اجتماعی ایجاد کند و کارآفرین باشد.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گرفته به سمت دانشگاهی حرکت کند که کارآفرین باشد، افزود: فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای شهریه است و در حمایت از فعالیت‌های فناورانه و کارآفرینانه به سمت شهریه صفر حرکت می‌کند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد فضای این را دارد که دانشجو به فضای کارآموزی حرکت کند تا آینده دانشجو تضمین شود. به این ترتیب با همت دانشجویان و حمایت والدین، دانشجویان توانمند در قالب تیم های فناوری مولد اشتغال می شوند.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه روسای واحدها تقاضا می‌کنم که در برابر اشتغال دانشجویان توجه ویژه داشته باشند.

در این مراسم،‌ دکتر محمد بطحایی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه آغاز سال تحصیلی آغاز یک زندگی جدید است، گفت: با تصویب شورای گسترش برای دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی، انجام فعالیت‌های عملی را تصویب کردیم که به زودی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: آموزش عالی با سردمداری دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی دانشجویانی به جامعه تقدیم می‌کند که مهارت‌های آنها مرتبط با نیازهای جامعه باشد.

دکتر بطحایی تصریح کرد: سال تحصیلی ۱۴۰۰ بعد از دو سال سخت آغاز می‌شود و امیدواریم مدارس سما و مراکز آموزش سیر طبیعی را طی کنند و از روسای واحدها و مسئولان دانشگاه آزاد درخواست می‌کنم که به مدارس سما توجه ویژه داشته باشند.

 

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  ۷ راهبرد و ۳ محور اصلی بازار سرمایه در دوره مدیریت جدید
  رشد ۲.۵ درصدی ارزش سهام عدالت
  زمان دیدار تیم های فولاد و پرسپولیس مشخص شد
  شرایط حضوری شدن آموزش در دانشگاه‌ها
  سوءتغذیه عاملی مهم در بروز بیماری‌های جسمانی و روانی
  شرایط ارزشیابی مدارک دانشجویان علوم پزشکی خارج از کشور
  شبکه قاچاق لوازم خانگی جنوب غرب کشور توسط اطلاعات سپاه خوزستان متلاشی شد
  شمارش معکوس برای آغاز ساخت ۴ میلیون مسکن ارزان
  دورکاری کارکنان بانک‌های خصوصی منتفی شد
  رییس روابط عمومی شرکت گاز استان خوزستان مورد تقدیر قرار گرفت
  ۲۷۰ میلیارد ریال از منابع هدفمندی به وزارت آموزش و پرورش پرداخت شد
  ایمنی واکسن‌های کرونا چند ماه است؟
  تصویب دستورالعمل جدید تاسیس مراکز مجاز درمان و کاهش آسیب اعتیاد
  منابع ورودی صندوق توسعه ملی متنوع می‌شود
  دیدار مدیرعامل با نیروهای پست شرکت گاز استان خوزستان
 
 آخرین اخبار
  نقطه حمایتی اصلاح شاخص بورس کجاست؟
  طرح ساماندهی واردات خودرو اصلاح شد
  رمز ارزها و دولتی که پا به میدان می‌گذارد
  امید به زندگی زنان پس از انقلاب به ۷۵ سال رسیده است
  شرایط ارزشیابی مدارک دانشجویان علوم پزشکی خارج از کشور
  بازگشایی‌ها با طمانینه و آرامش بیشتری انجام شود
  مصرف استاتین‌ها مرگ ناشی از کووید را تا ۱۲ درصد کاهش می‌دهد
  طرح تحولی سازمان تعزیرات حکومتی خوزستان آغاز شد
  مادران نوزادان نارس بیشتر به فشار خون بالا مبتلا می شوند
  دومین طرح ضربتی پاکسازی معابر شهری خرمشهر آغاز شد
  کاهش ۷۰ درصدی بستری‌های کرونایی در غرب اهواز
  ۳۵ درصد دانش آموزان خرمشهر واکسینه شدند
  پایداری و کیفیت آب اهواز تا ۲ ماه آینده افزایش می یابد
  منطقه ویژه پتروشیمی از ۲۰ طرح سرمایه گذاری در ماهشهر رونمایی می‌کند
  زمان اهدای خون وابسته به پلتفرم واکسن تزریقی کرونا است
  عین‌اللهی: بابت کرونا و پیک ششم آسوده خاطر نیستیم
  نیروی انتظامی در هفته ناجا چه کرد؟
  شبکه قاچاق لوازم خانگی جنوب غرب کشور توسط اطلاعات سپاه خوزستان متلاشی شد
  عقب ماندگی های منطقه ازاد اروند حاصل کدام عملکردهاست؟
  حاضریم تجربیات موفق پزشکی خود را با سایر کشورها به اشتراک بگذاریم
  شرایط حضوری شدن آموزش در دانشگاه‌ها
  رشد شاخص بورس در معاملات امروز بازار
  شرط فعالیت مشاغل از اول آبان
  واکسن نزده‌ها بیکار می‌شوند
  اکران ۳ فیلم جدید در سینما‌ها
  تصویب دستورالعمل جدید تاسیس مراکز مجاز درمان و کاهش آسیب اعتیاد
  دو ماه از حقوق معوقه کارگران هفت‌تپه پرداخت شد
  حمایت هلال‌احمر از جشنواره فیلم رشد
  هشدار پلیس درمورد کلاهبرداری با کارت واکسن کرونا
  وزیر بهداشت:‌ نظام سلامت ایران قوت و قدرت فوق‌العاده‌ای دارد
  شکست خیز ششم کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
  روش جدیدی برای آزمایش فوری کووید-۱۹
  انتشار مقاله نقش "کوئرستین" در کنترل دیابت و سایر اختلالات متابولیک
  وقتی مطب‌ها محل انتقال بیماری می‌شوند
  نقش عصاره‌ زیتون در حفاظت از سلول‌های عصبی در برابر پارکینسون
  تصویب برنامه دو ساله توسعه خوزستان
  بهره‌مندی ۸۵ هزار سالمند خوزستانی از خدمات کمیته امداد
  مقاومت برخی نقاط روستایی اهواز در برابر واکسیناسیون
  چگونه داستان طنز بنویسم؟
  انتخاب مجدد دانشگاه علوم پزشکی آبادان به عنوان حامی کنگره جهانی "یوسرن"
  برنامه توسعه خوزستان به هم‌افزایی در توسعه کشور کمک می‌کند
  اختصاص ۵ میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه به عشایر زلزله‌زده خوزستان
  کسب امتیاز کامل سازمان جهانی بهداشت توسط آزمایشگاه کرونا علوم پزشکی اهواز
  تولید دارو از عصاره هسته انگور برای بهبود بیماران قلبی و عروقی
  کشف جنبه جدیدی از نقش سلول‌های ایمنی در محافظت از مغز در برابر آلزایمر
  سه شرط اصلی ارزشیابی مدارک دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج
  رئیس جهاد دانشگاهی: همواره می‌کوشیم منشاء اثر ارزشمندی برای مردم و انقلاب باشیم
  جذب نیروی امریه در سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف
  درس‌های مهمی که باید از برندگان نوبل بیاموزیم
  دستورالعملی مبنی بر آغاز آموزش حضوری دریافت نکردیم
  اندازه‌گیری سیگنال‌های پیاز بویایی انسان با کمک محقق ایرانی
  سال ۲۵۰۰ انسان‌ها چهره دیگر زمین را خواهند دید
  ونتیلاتور کم تهاجم ایرانی وارد بازار شد/انتظار ۱۰ ماهه برای دریافت تاییدیه‌
  ادامه توزیع آرد تا پایان روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان اندیکا
  آغاز مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به تالاب هورالعظیم
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
  6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
  چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
  چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار