صفحه اول     درباره ما     پیوندها  
یکشنبه، 9 مهر 1402 - 20:45   
  تازه ترین اخبار:  
 یادداشت
  صحابه در رکاب حسین (ع)
  جامعه‌شناسی دینی و دیوار کوتاهش!
  از (( سنگ نگاره ها )) تا فضای مجازی
  *پارک بی بی مریم ایذه تفریگاه یا قتلگاه؟
  راز لوح پاشی و عنوان بخشی به عبدالباقی چه بود !
  زوج رئیسی و رضایی، عصر جدیدی را در عبور دولت از تفکرات اقتصادی نئولیبرال رقم می زند
  دانش بنیان را بد، گنگ و ناقص تعریف نکنید
  چرا استاندار و مجمع نمایندگان خوزستان برای احداث جاده میانبر مسجدسلیمان به الیگودرز تلاش نمی کنند؟
  چرا سیدمحسن محبوب بود؟
  محسن!
 
 گزارش
  دست دلالان از قیمت گذاری برنج کوتاه می‌شود
  آمایش سرزمین در برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
 
 معرفی کتاب
تجدید الدوارس و تحدید المدارس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 180935صفحه نخست » آخرین اخبار دوشنبه، 27 شهریور 1402 - 08:16
اصلاح آیین‌نامه رتبه‌بندی در دستور کار
  
خوزنا:

وزیر آموزش و پرورش گفت: در مرحله ارتقای رتبه‌بندی، اصلاح آیین‌نامه آن و حرکت به سمت تضمین کیفیت در چارچوب رتبه‌بندی معلمان هستیم و امسال سال تحصیلی جدید را نیز با شعار مدرسه قوی، ایران قوی با بیش از ۱۶ میلیون و نیم دانش‌آموز آغاز خواهیم کرد.

 ایرنا، رضامراد صحرایی امروز در اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش اظهار کرد: مدیران مدارس از آن جهت راهبردی ترین مدیران کشور هستند که در سند تحول بنیادین مدرسه به عنوان نقطه اتکا دولت و ملت و کانون محله در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تحول از مدرسه آغاز می‌شود، افزود: امروز کلید اقتدار کشور در مدارس زده می‌شود و هر مدرسه یک ایران بزرگ است و مدارس نگهدارنده گوهربارترین ثروت کشور هستند. اقتصاد شکوفا، فرهنگ فرهیخته و جامعه پویا از مدرسه آغاز می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: سالی که گذشت با وجود همه فراز و نشیب‌ها، سالی پربار و نیکو بود. اقدام راهبردی دولت اجرای رتبه‌بندی پس از ۱۰ سال بود و معلمان همت و حمایت دولت در تخصیص بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان به این طرح را فراموش نخواهند کرد.

رتبه‌بندی از این دولت آغاز شد و در این دولت به ثمر خواهد نشست
صحرایی یادآورشد: رتبه‌بندی به یک اصطلاح جاری در گفتمان تحولی سایر نهادها هم تبدیل شده است بطوری که از رتبه‌بندی قضات و کارآفرینان و صنعت‌گران شنیده‌ام. رتبه‌بندی به عنوان نمونه‌ای از حرکت بهره‌وری از این دولت آغاز شد و در این دولت به ثمر خواهد نشست.

وی عنوان کرد: همچنین برای عدالت کوشیدیم، چندین طرح اجرا شده که نام شهیدان عزیز بر آن نهاده شده است. طرح شهید سلیمانی که در آن ۲ هزار و ۱۰۰ فضای ورزشی درون مدرسه‌ای برای مدارس محروم ساخته شد. همچنین ۲۰ هزار مدرسه در طرح شهید عجمیان به منظور شاداب سازی مناطق محروم پذیرفته شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: طرح شهید محمودوند با هدف شناسایی بازماندگان از تحصیل اجرا شد که بیش از ۲۴۰ هزار بازمانده از تحصیل شناسایی و حدود ۷۰ هزار نفر از آنها به مدرسه بازگشتند و این مسیر ادامه دارد. همچنین طرح شهید همت با هدف آموزش مستمر معلمان ابتدایی مدارس دولتی اجرا شد.

جمع‌آوری هزار مدرسه کانکسی در ۲ سال نخست دولت

به گفته صحرایی، در ۲ سال نخست دولت، هزار و صد مدرسه کانکسی و خشتی وگلی جمع‌آوری و مدارس نوساز با کیفیت تحویل مناطق روستایی، مرزی و عشایری شد. همچنین هزار مدرسه با کمک بنیاد برکت ساخته شد و هزار مدرسه نیز بازسازی شد.

دانش‌آموزان تیزهوش که به دلیل تنگنای مالی از رفتن به مدرسه سمپاد بازمی‌ماندند با کمک دولت و شخص رئیس جمهور، تا ۴ دهه تحصیل آنها در مدارس رایگان شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین ۳ میلیون جلد کتاب برای دانش‌آموزان مناطق محروم توسط کانون ارسال شد و بیش از ۲۰ هزار کتابخانه کلاسی در مدارس ابتدایی مناطق محروم برپا شد.


ضریب تاثیر ۴۰، ۵۰ و ۶۰ درصد امتحانات نهایی توانست غول کنکور را به چالش بکشد
صحرایی گفت: سه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره ضریب تاثیر ۴۰، ۵۰ و ۶۰ درصد امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان اهمیت بسیاری دارد و توانست غول کنکور را به چالش بکشد، نشان داد که برای اجرای کارهای بزرگ اگرچه بودجه لازم است اما شرط کافی نیست.

وی ادامه داد: مدیران مدارس ۵ هزار و ۵۰ شعبه امتحانات نهایی را مدیریت کردند، آزمونی برگزار کردند که کسی در آن خدشه‌ای وارد نکرد. اکنون آماده اجرای این کار بزرگ و برگزاری امتحانات نهایی پایه دهم و یازدهم برای پذیرش در کنکور سراسری هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۷۵ هزار معلم جدید جذب شده‌اند، عنوان کرد: آموزش و پرورش سالی را آغاز می‌کند که بیش از ۲۰۰ هزار معلم کسری دارد، این کسری ناگهان ایجاد نشده اما با اصلاح نظام جذب و استخدام به گونه‌ای تلاش کردیم که امسال در شهرهای مختلف کشور بیش از ۵۰۰ گروه ارزیابی فعال بودند.

صحرایی ادامه داد: سیاست‌ها و ضوابط کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان از دیگر اقدامات است، در شورای عالی انقلاب فرهنگی سندی تصویب شده که کارشناسان حوزه، آن را سند تحول بنیادین آموزش معلمان و تربیت آنها نامیده‌اند. از سال آینده کنکور اختصاصی تربیت معلم خواهیم داشت و شناسایی استعدادهای معلمی را از دبیرستان‌ها آغاز خواهیم کرد.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: در این خصوص فقط منتظر دستور نهایی شمارئیس جمهور برای تامین فضای فیزیکی هستیم، در دولت‌های گذشته فضاهای بسیاری از آموزش و پرورش گرفته شده است که یا باید آنها را بازگرداند و یا تامین کرد.

کودکستان‌های جدید با مجوز آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت وارد می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان تعلیم و تربیت کودک، در این دولت تاسیس و ظرف ۲ سال آماده خدمت شد. حدود هشت میلیون کودک زیر سن رفتن به مدرسه متولی پیدا کردند. بیش از ۳۰ هزار کودکستان نظم یافتند و از همین مهر کودکستان‌های جدید با مجوز آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت وارد می‌شوند.

صحرایی یادآورشد: باشگاه دانش‌پژوهان پس از یک تعطیلی بی‌سابقه، با اصلاح اساسنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی احیا و از نیمه مهر امسال صاحب سازمان خاص خودش خواهد شد و المپیادی‌ها یک خانه امید دارند.

وی به اهمیت تهیه نگاشت برای سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: این نگاشت به ۱۸ قانون نیاز دارد که یکی از آنها رتبه‌بندی معلمان است.

 

یک میلیون و ۷۰۰ هزار کلاس اولی داریم

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره اقدامات درخصوص بازگشایی مدارس اظهار کرد: امسال با شعار مدرسه قوی، ایران قوی میزبان بیش از ۱۶ میلیون و نیم دانش‌آموز خواهیم بود. در این میان ورود یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی امیدآفرین است.

صحرایی افزود: در این سال هفت پروژه ملی تعریف کرده‌ایم که اولین آن هر دانش‌آموز یک مهارت است و ترغیب حداقل ۵۰ درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها در دستور کار است.

وی ادامه داد: همچنین پروژه ملی احیا و تقویت تربیت معلم است که امسال بی‌سابقه بود و ۳۰ هزار دانشجومعلم پذیرفتیم، سیاست در این دولت این است که پذیرش دانشگاه فرهنگیان با خروجی آموزش و پرورش یکی شود و این امکان پذیر است.

وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: مجوز جذب ۱۱ هزار مربی پرورشی در پاییز ۱۴۰۲ صادر شده است که تقاضای من افزودن آن به ۲۵ هزار نفر است. پروژه ملی انسداد بی‌سوادی اهمیت بسیاری دارد که احیای تربیت معلم عشایری و روستایی پس از ۱۷ سال کمک بسیاری می‌کند.

ساخت حداقل سه هزار مدرسه جدید و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار دولت

صحرایی با بیان اینکه طرح ملی فضای آموزشی معلم سوم یکی دیگر از ماموریت‌هاست، گفت: مدرسه سازی یکی از افتخارات جمهوری اسلامی است. ساخت حداقل سه هزار مدرسه جدید و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار دولت است.

وی ادامه داد: همچنین تهیه لایحه تقویت مدارس دولتی در دستور کار است، ویراست نخست این لایحه تنظیم شده و در اختیار متخصصان قرار گرفته است. امیدوارم بتوانیم در سال ۱۴۰۲ این لایحه را به پایان برده و تقدیم مجلس شورای اسلامی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: همچنین طرح ملی ارزشیابی و تضمین کیفیت را در دستور کار قرار دادیم که در پایان هر دوره سه ساله یک ارزیابی ملی تنظیم شده تا پیشرفت کشور در مسیر دستیابی به اهداف را مورد توجه قرار دهد.

 

افتتاح ۲هزار و ۲۰ پروژه

صحرایی درباره اقدامات نوسازی مدارس گفت: در دولت خدوم سیزدهم ۵ هزار و ۸۰۶ پروژه، شامل ۲هزار و ۶۴۴ پروژه از منابع دولتی و ۳هزار و ۱۶۲ پروژه به صورت مشارکتی اجرا شد که بیشترین با تعداد ۸۱۳ پروژه برای استان سیستان و بلوچستان است.

۸۸ درصد پروژه‌ها آموزشی، ۸ درصد پرورشی و باقی ورزشی هستند. در این میان شهر و شهرستان‌های تهران از محروم‌ترین‌ها هستند و باید بیش از پیش تقویت شود و نیاز به حمایت ویژه دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید براینکه ۲هزار و ۲۰ پروژه برای نیمه امسال تحویل دانش‌آموزان می‌شود، عنوان کرد: ۵۴ درصد پروژه‌های آموزش و پرورش مشارکتی است و ۴۶ درصد آن دولتی است و آموزش اولویت اصلی ماست.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری ، بدون نام ونشان و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 آخرین اخبار
  نواخته شدن زنگ جشن عاطفه ها در مدارس خوزستان
  برگزاری همایش مدیریت اسناد روسای ادارات و رابطین اسناد شهرستان خاتم
  حضور دوباره آمریکا در خلیج فارس
  ضرورت توجه به صنعت پتروشیمی
  ضرورت توجه به اصول اقتصادی قانون اساسی
  روایت‌های بانوان خوزستانی از دفاع مقدس
  آگاهی دینی در جامعه و کلام امیرالمؤمنین علی(ع)
  بسیج پشتیبان جامعه است
  هویت زنان و دختران در دنیای امروزی
  کرامت انسانی؛ مقوله ای که نباید فراموش کرد
  ترویج طلاق در غرب
  18 هزار متر مربع به فضاهای فرهنگی و ورزشی شمال تهران افزوده می شود
  قابلیت بهبود و ارتقاء سامانه نظام پیشنهادها وجود دارد
  صنعت قطعه‌سازی و ماشین سازی استان یزد برای توسعه نیازمند تعامل با دانشگاه‌هاست
  انجام ریل‌گذاری لازم برای توسعه و بهبود وضعیت آب در کلیه نقاط سیستان و بلوچستان
  تشکیل ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استانداری مرکزی
  کارکردهای مساجد جنوب کرمان باید احیا شود
  ضرورت حمایت از دانش آموزان و دانشجویانی که در زمینه شعار سال تولید محتوا می‌کنند
  جامعه ماهری در موضوعات اجتماعی نداریم
  چگونه می توان نوجوانان را به خواندن نماز ترغیب کرد؟
  وجود ۴۸۰ مرکزنیکوکاری در استان مازندران برای حمایت از دانش آموزان نیازمند
  امکانات برای برگزاری انتخابات الکترونیک فراهم شود
  برخی معابر و میادین شهر اراک از حیث هندسی مستعد وقوع حادثه هستند
  ارائه راهکارهای علمی برای برون رفت شرکت‌های دانش بنیان از مشکلات
  کسانی که مطالبه‌گری اصولی دارند، نسبت به مشکلات جامعه آگاه‌تر هستند
  هفت مدرسه‌ تک دانش‌آموزه در استان هرمزگان داریم
  اختصاص زمین دولتی به ایثارگران قزوین
  وصول۸۰ درصدی درآمدهای مالیاتی لرستان در پنج‌ماهه نخست سال جاری
  افزایش دو برابری آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد طی شهریور ماه
  اجرای طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ در استان لرستان
  توجه دولت سیزدهم به مناطق محروم و روستاها
  حذف ۱۲ نقطه ورودی فاضلاب به رودخانه کارون در غرب اهواز تا پایان امسال
  چند روش برای حفاظت از بناهای تاریخی وجود دارد؟
  شادگان از نظر برخورداری از شبکه فاضلاب در سطح استان خوزستان اول است
  آمادگی شهرداری اهواز برای مدیریت بارندگی‌های پیش رو
  مصرف برق الکتروموتورهای بسیاری از صنایع بیشتر از استاندارد است
  بررسی وضعیت مدارس بخش مرکزی یزد
  جزئیات معافیت و تخفیف مالیاتی فرزند سوم
  نجات ۱۶۲ فرزند سقط در یزد از ابتدای امسال
  نمایشگاه دستاوردهای طرح شهید احمدی روشن در یزدگشایش یافت
  روابط عمومی استانداری یزد دستگاه برتر اطلاع‌رسانی استان شد
  عدم وجود آرشیو اسناد شهرداری های استان در سازمان به جز شهرداری ابرکوه
  جلوگیری از تعطیلی ۹ واحد تولیدی در حمیدیه
  ۳۷ سری جهیزیه به نوعروسان حمیدیه اهدا می‌شود
  ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان حق آلایندگی به خوزستان وصول شد
  زمین به ۴۵۰ خانوار خوزستانی دارای ۳ فرزند اعطا می‌شود
  اقتصاد را باید به معنای واقعی مردمی کرد
  مصرف برق الکتروموتورهای بسیاری از صنایع بیشتر از استاندارد است
  اهدای خون بیش از یک میلیون نفر در بهار و تابستان امسال
  فعالیت ۲۰‌هزار روانشناس در کشور/لزوم پوشش بیمه برای خدمات روانشناسی
  صدور ۱۵۰ هزار پروانه ساختمانی در بافت‌های فرسوده شهری
  ٨٠ همت سرمایه‌گذاری برای رونق تولید روستاها در دولت سیزدهم
  اجرای طرح‌های چهارگانه عشایری با حضور پررنگ زنان
  واگذاری ۷۰ هزار قطعه زمین به مشمولان قانون جوانی جمعیت تا پایان سال
  تحویل ۲۲.۵۵ درصد برق بیشتر به صنایع بزرگ در تابستان چگونه محقق شد؟
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
  6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
  چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
  چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار