صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
شنبه، 5 خرداد 1397 - 04:30   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  زنان برای زنان
  خاک شرمندگی را، باران شست
  روابط عمومی‌های خوزستان کجا قرار دارند؟
  مأذنه VOA و خشم از شکست داعش
  امنیت ملی و امنیت اجتماعی در ارتباط با عراق
  نقد سازنده و گوش شنوا عناصر گمشده در خوزستان
  سورها را به سوزها بدل نکنیم
  فرهنگسازی را از خودمان آغاز کنیم
  پنج زن برای هرمرد!
  روایت یک نیمروز در بیمارستان رازی
 
 گزارش
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
  بیشترین دلیل گرایش به ازدواج موقت چیست؟
  بازدید نماینده دزفول از کتابخانه های عمومی
  برنامه سفیران دانایی در روستاهای دزفول برگزار گردید
  تقدیر از پیشکسوتان علمی و فرهنگی در دزفول
  هزار و یک شب زباله های اندیمشک
  هم معلم؛هم صنعتگر
  روزگار برزخی خرمای خوزستان
  صفای عاشقی از مرشد آموز
- اندازه متن: + -  کد خبر: 77369صفحه نخست » اخبار ویژهیکشنبه، 9 اردیبهشت 1397 - 19:28
با حضور وزیر بهداشت انجام شد؛
افتتاح بیمارستان دشت‌آزادگان و 22 پروژه بهداشتی و درمانی خوزستان
امروز با حضور وزیر بهداشت علاوه بر بیمارستان دشت‌آزادگان ۲۲ پروژه بهداشتی و درمانی دیگر در خوزستان افتتاح شد
  

به گزارش خبرنگار خوزنا، قاسم ساعدی، نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی، ظهر روز یکشنبه اظهار کرد: وزیر بهداشت در زمان هشت سال دفاع مقدس نیز در این منطقه حضور داشت و هم‌اکنون نیز در سومین سفر به دشت‌آزدگان، باز هم برای دفاع از سوسنگرد و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور پیدا کرد تا در کنار  مردم شهید پرور این شهرستان یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس خود و همرزمان را زنده کند.

وی ضمن تقدیر از وزارت نفت برای حمایت از اجرای پروژه ها به ویژه انجام آمایش سرزمین اضافه کرد: از وزیر نفت برای توجه به  تکمیل این سازه متروکه که مورد بی مهری دولت‌های مختلف قرار گرفته و هیچ سهمی از اعتبارات ملی و استانی به آن تخصیص داده نشده بود، تقدیر و تشکر می کنم.

ساعدی خطاب به وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه مردم دشت‌آزدگان سال‌های زیادی منتظر افتتاح این بیمارستان بودند، گفت: احداث این بیمارستان که با مرگ و زندگی مردم  مرتبط است مورد نیاز مردم بود.

نماینده مردم‌ دشت‌آزدگان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم نباید احساس محرومیت کنند، ادامه داد: امیدواریم که بخش های محروم منطقه در حوزه درمان این شهرستان همچنان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ساعدی بیان کرد: برای ارتقاء سطح مناطق محروم دشت آزادگان را به عنوان منطقه ویژه ببینند و امیدوارم که با حفظ و نگهداشت هر دو بیمارستان مردم این شهرستان را شاد کنید.

وی با اشاره به جمعیت 200 هزار نفری شهرستان دشت آزادگان گفت: نیاز است که هویزه با 45 هزار نفر جمعیت از لحاظ درمانی ارتقاء پیدا کند تت این مردم احساس خوبی داشته باشند؛ هویزه در حال حاضر تنها یک درمانگاه دارد و باید ارتقاء پیدا کند.

سیدحسن قاضی‌‌زاده هاشمی در مراسم افتتاح بیمارستان شهدای صنعت نفت دشت‌آزدگان با تقدیر از مهمان نوازی مردم شریف دشت آزادگان اظهار کرد: شاید خیلی از این مردم آن موقع که ما در سوسنگرد، بستان و چذابه بودیم هنوز به دنیا نیامده بودید.

وی افزود: هیچ وقت فکر نمی کردم این افتخار نصیبم شود تا باز هم برای چندمین بار به سوسنگرد سفر کرده  و این بیمارستان را افتتاح کنم.

وزیر بهداشت و درمان بیان کرد: شرمنده مردم و جوانان بیکار این منطقه هستم.

وی ادامه داد: بیشتر حاضران در مراسم جوانان جویای کار هستند؛ برای حل این مشکل باید تدبیر کرد چون مردم تصور می کنند هر وزیری با حضور در استان‌ها اختیارات بی حد و حصری دارد در حالی که استخدام با سازمان استخدامی کشور و معاونت رئیس جمهوری است و پس از آن هم باید اعتبار را از سازمان برنامه و بودجه بگیرند که در نهایت مجلس باید آن را تصویب کند.

اینکه تخلفی می شود یا پارتی بازی می کنند نه تأیید و نه تکذیب آن را نمی پذیرم چون اطلاعی نداریم؛ کار ما در وزارت بهداشت خدماتی مثل ساخت خانه و مراکز بهداشت، مراکز جامع سلامت، تهیه تجهیزات پزشکی، بستری و درمان مردم و همچنین آموزش افراد متخصص در حوزه پزشکی است.

وزیر بهداشت با اشاره به سومین سفر خود به این شهرستان گفت: این بیمارستان بازدید دارم و صرفا در و دیوار یا تجهیزات نیست مهم افراد متخصص حوزه پزشکی هم هست؛ فرصت بررسی به اندازه کافی را نداشتیم ولی حتما هفته آینده هیئتی را بررسی کمی و کاستی های احتمالی اعزام می کنم.

این هیئت از نزدیک کاستی ها و مشکلات را بررسی و در مورد احداث درمانگاه در هویزه یا نگهداشت بیمارستان شهید چمران تصمیم گیری می کنند.

نامه های مردم را حتما مطالعه می کنم ولی تصور نکنید که وزیر بهداشت همه کاره است و ای نماینده زورش از من بیشتر است؛ همه مشکلات با یک وزیر یا وکیل قابل حل نیست.

بسیاری از کارهایی که باید برای مردم انجام شود با مدیریت استانی است و بودجه خوبی امسال برای اشتغال گذاشته شده و امیدوارم در کنار کارهایی که می شود برای خوزستان از نفت در دشت آزادگان و غرب رود کارون بشود در مسیر اشتغالزایی و کمک به مردم بهره مند شد تا مهمانی که بعد از سال ها برای افتتاح بیمارستان آمده دیگر این شرایط وجود نداشته باشد.

به گزارش خوزنا؛ غلامرضا شریعتی ظهر روز یکشنبه  در افتتاح مراسم بیمارستان شهدای صنعت نفت دشت آزادگان اظهار کرد: خدا را شاکریم که با همکاری وزارت نفت و بهداشت بیمارستانی مطابق با استانداردهای ملی برای این منطقه که خط مقدم دفاع مقدس بوده و زیرساخت های خود را در راه دفاع از کیان ایران اسلامی از دست داده مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه هدیه ای از طرف دولت تدبیر و امید به مردم سرافراز دشت آزادگان است، افزود: امیدواریم که از ظرفیت های موجود در شهرستان برای حوزه بهداشت و درمان استفاده بهینه شود و مطابق با استانداردهای ملی برای این منطقه تلاش و مطابق با آن عمل شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه باید بر اساس استانداردهای خدمت به مردم در این زمینه گام هایی برداشته شود، گفت: بخش بهداشت و درمان یکی از نقاط برجسته و درخشانی است که دولت تدبیر و امید به آن همت گماشته است.

شریعتی بیان کرد: از روز گذشته در شهرستان های آبادان، خرمشهر،شادگان و هم  در دشت آزادگان پروژه های خوبی افتتاح شد؛ همت دولت در زمینه ارتقای بخش سلامت و توجه به این امر داشته در تمام کشور کم نظیر و در خوزستان این گام بزرگتر و بلندتر بوده است.

استاندار خوزستان اظهار کرذ: دولت در خوزستان نه تنها در بخش مستقیم سلامت که بهداشت و درمان باشد همت گماشته بلکه تأمین آب شرب سالم و بهداشتی که با هزینه های سرسام آوری در حال انجام است را نیز دارد.

وی ادامه داد: طرح آبرسانی غدیر جزو مواردی است که دولت به آن اهتمام ویژه داشته و ارتقا پوشش بخش فاضلاب نیز از دیگر موارد است.

شریعتی گسترش مراکز درمانی و پایگاه های سلامت همه جزو توجهات ویژه دولت به استان خوزستان عنوان کرد و گفت: بیمارستان های زیادی در این دولت برای خوزستان افتتاح یا در آستانه افتتاح هستند که رامهرمز، مسجدسلیمان، دشت آزادگان، سوانح و سوختی اهواز، کودکان اهواز، بهبهان و باغملک از آن جمله هستند.

استاندار خوزستان بیان کرد: افتتاح چنین پروژه هایی همه در راستای رعایت حقوق شهروندی است که رئیس جمهور به آن اهتمام دارد؛ در بخش های درمانی و بهداشتی این کشور اگرچه اقدامات اساسی و ارزشمندی در گذشته انجام شد ولی به نحوی نبود که حقوق شهروندی و تکریم حقوق آنها محقق شود.

شریعتی اظهار کرد: ارتقا بخش بهداشت و درمان و سلامت از درآمد سرانه و تولید ناخالص ملی اقدام خوبی است که نشان می دهد در حال نزدیک شدن به کشورهای توسعه یافته هستیم و این کار ارزشمندی است که به همت دولت، رئیس جمهور و تدابیر وزیر بهداشت در حال انجام است.

وی بیان کرد: خدمات بسیار ارزنده و بزرگی در این زمینه به مردم ارائه می شود و امیدوارم همینطور که به خوزستان عنایت ویژه دارند و با دلسوزی به آن نگاه می کنند همچنان این نگاه و همت استمرار داشته باشند تا کار ویژه ای هم در مرکز استان انجام دهیم تا بیماران ما به سمت دیگر استان ها و مرکز کشور گسیل پیدا نکنند.

لازم به ذکر است پروژه های راه اندازی سیستم مانیتورینگ زنجیره سرد معاونت بهداشت استان با اعتبار دو میلیارد و 800 میلیون ریال، افتتاح بخش جین اکسپرت (مقاومت میکروبی) معاونت بهداشت استان با اعتبار سه میلیارد ریال؛ سلامتکده طب سنتی ـ ایرانی معاونت درمان دانشگاه چهار میلیارد و 500 میلیون ریال، پروژه لاندری جدید مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتبار یک میلیارد و 650 میلیون ریال؛ پروژه ریکاوری اتاق عمل مرکز آموزشی درمانی رازی با اعتبار دو میلیارد و 200 میلیون ریال؛ مجتمع کلینیک تخصصی و فوق تخصصی تیپ دو هزار مرکز آموزشی درمانی گلستان اهواز با اعتبار 70 میلیارد ریال، مجتمع بزرگ تخصصی و فوق تخصصی قلب و عروق مرکز آموزشی درمانی گلستان افقسهواز با اعتبار 60 میلیارد ریال؛ مجتمع بزرگ فوق تخصصی جراحی قلب و عروق مرکز آموزشی درمانی گلستان اهواز با اعتبار 40 میلیارد ریال، بخش فوق تخصصی آندوسکوپی، کولونسکوپی و TRCP مرکز آموزشی درمانی گلستان اهواز با اعتبار پنج میلیارد ریال، خانه بهداشت نمره سه کوپال مرکز بهداشت شرق اهواز با اعتبار 650 میلیون ریال، خانه بهداشت ام طرفه مرکز بهداشت شرق اهواز با اعتبار 368 میلیون ریال، مرکز خدمات جامع سلامت شماره پنج مرکز بهداشت شرق اهواز دو میلیارد و 350 میلیون ریال،،مرکز خدمات جامع سلامت شماره هشت مرکز بهداشت شرق اهواز 220 میلیون ریال،مرکز خدمات جامع سلامت شماره 11 مرکز بهداشت شرق اهواز 220 میلیون ریال،خانه بهداشت دامغه مرکز بهداشت شرق اهواز 420 میلیون ریال با حضور وزیر بهداشت به بهربرداری رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  ۷ پیکر قابل شناسایی جانباختگان ATR پیدا شد
  کشف 3 تن و 400 کیلو گرم مواد مخدر در خوزستان
  حذف خودرو از لیست کالاهای عمده وارداتی
  ورزش تاثیر ژنتیک بر چاقی زنان را کاهش می‌دهد
  کی‌روش: بعد از جام جهانی از هدایت تیم ملی کنار خواهم رفت
  مهلت ثبت‌نام موسسان در سامانه پیش‌دبستانی‌ تمدید شد
  شعار ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی مشخص شد
  مرد طلایی و محروم کشتی ایران، بوکسور شد!
  همکاری اتمی روسیه با ایران تداوم می یابد
  ایران در تولید شکر خودکفا شده است
  آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه اس-۵۰۰
  آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد
  امشب؛آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
  سایت فرودگاه مشهد هک شد
  بازیگر نقش «غلامرضا تختی» معرفی شد
 
 آخرین اخبار
  مهلت ثبت‌نام موسسان در سامانه پیش‌دبستانی‌ تمدید شد
  مرد طلایی و محروم کشتی ایران، بوکسور شد!
  آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه اس-۵۰۰
  نوسازی ۱۰هزار تاکسی، معطل یک ابلاغیه!
  بازیگر نقش «غلامرضا تختی» معرفی شد
  سایت فرودگاه مشهد هک شد
  امشب؛آخرین مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
  کی‌روش: بعد از جام جهانی از هدایت تیم ملی کنار خواهم رفت
  ورزش تاثیر ژنتیک بر چاقی زنان را کاهش می‌دهد
  شعار ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی مشخص شد
  ایران در تولید شکر خودکفا شده است
  همکاری اتمی روسیه با ایران تداوم می یابد
  حذف خودرو از لیست کالاهای عمده وارداتی
  ۷ پیکر قابل شناسایی جانباختگان ATR پیدا شد
  کشف 3 تن و 400 کیلو گرم مواد مخدر در خوزستان
  آژانس بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تایید کرد
  مسئولان اندیمشک هیچ وقت مرا حمایت نکردند
  نبود پرواز مستقیم اهواز به نجف معضل زوار حسینی
  شرط مجلس برای اجرای" طرح تعطیلات زمستانی دانش‌آموزان"
  آخرین خبر از افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت
  منتظر کاهش قیمت لوازم‌خانگی نباشید!
  نرخ رسمی دلار به ۴۲۰۹ تومان رسید
  تاج:پرسپولیس در بازی برگشت میزبان باقی می ماند
  سود و اقساط تسهیلات مسکن تغییر کرد
  آدامس بدون «اسپارتام» بخورید
  اعلام مهلت مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته
  امکان ویرایش رشته انتخاب رشته دکتری آزاد؛تا ساعت 24 روز جمعه
  پرداخت مطالبات سپرده‎گذاران مؤسسات غیرمجاز تا ۱میلیارد تومان
  چگونه بدون نیاز به اینترنت از نقشه گوگل استفاده کنیم؟
  صدور و ارسال کارت‌های شناسایی جدید ایثارگری آغاز شد
  «نمازی» سرمربی ذوب‌آهن شد
  مقصر شناختن 14 نهاد و شخص در حادثه پلاسکو
  دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان
  رتبه سوم خوزستان در پرداخت تسهیلات اشغالزایی
  سیب؛میوه ای مناسب برای افراد مبتلا به دیابت
  ۱۲ نکته برای مقابله با مسمومیت قارچ‌های سمی
  سکه در بازار اهواز؛2 میلیون و 17 هزار تومان
  برنامه کامل مسابقات یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
  عاملین تیراندازی در کیانپارس اهواز دستگیر شدند
  ۲۰ نامی که ایرانی‌ها بیشتر می‌پسندند
  هیچ استان جدیدی تشکیل نمی شود
  ۱۵۰ هزار کودک فقیر بدون حامی هستند
  38 هزار و 760 متر حفاری چاه‌های نفت و گاز در دو ماهه نخست امسال
  مشاهده اولین مسمومیت با قارچ وحشی در خوزستان
  پیشنهاد AFC به ایران برای میزبانی جوانان فوتسال آسیا
  هشدار درباره نصب نسخه‌های تاییدنشده تلگرام
  روغن نباتی 9 درصد گران شد
  ۶ بانک آلمانی در مبادله مالی با ایران باقی می‌مانند
  
  صدور پروانه 4 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در خوزستان
  خط خورده‌های بزرگ جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
  بررسی طرح تجمیع عشایر احمد فداله باهدف بهبود خدمات رسانی
  اجرای ۱۹ پروژه بهداشتی درمانی با اعتبار حدود ۲۷ میلیارد تومان درشوشتر
  برگزاری جشن گلریزان درشهرستان شوشتر
  دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
  ۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
  ۳ توصیه تغذیه‌ای مهم برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان
۳ توصیه تغذیه‌ای مهم برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان
  ۶ روش ساده برای به تاخیر انداختن پوسیدگی دندان
۶ روش ساده برای به تاخیر انداختن پوسیدگی دندان
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار