صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
جمعه، 23 آذر 1397 - 20:43   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  تجلی عشق در دیار عاشقی
  شهری تنها و خسته بنام اهواز
  شنبه خونین اهواز
  از فضای واقعی تا فضای مجازی
  برای خودمان قدم خیر برداریم
  خبرنگار عزیز هر روز، روز توست
  بازنشستگان حاکم!
  ضرورت های بعد از تصویب بازنگری طرح جامع اهواز
  دودی و بوی نامطبوع در آسمان اهواز
  چشم عراقی ها هنوز در پی خرمشهر
 
 گزارش
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 78276صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 17 خرداد 1397 - 21:23
شریعتی حامی خوزستان یا حامی رئیس جمهور ؟!
استاندار، در مقام نفر اول سیستم اجرایی استان، نماینده ی مردم استان است در مقابل دولت! وامدار مردم استان است و سخنگوی آلام و مشکلات و دردهای مردم استان برای انتقال به کابینه و وزرای مربوطه و شخص رییس جمهور. و این بدترین نوع دفاعی است که یک استاندار ممکن است انجام دهد که خود را مکلف و موظف به دفاع از رییس جمهوری بداند که چه بسا عملکرد وی و یا عملکرد وزرای وی، مورد نقد و مخالفت مردم باشد
  

استاندار شریعتی و مقتدایی ؛لابی گری با چپ و راست و حلقه ی گل نرگس یا عینک ریبن آبادانی، ماشین های پلاک اروند، لوتی گری، یک نیاز یا پوپولیسم!


خوزنا _ شهرام گراوندی ؛ چرا این قدر نسبت به عملکرد شریعتی انتقاد می شود؟! اگر مقتدایی کماکان استاندار بود، آیا به همین میزان علیه وی نیز انتقاد می شد؟! اگر یک استاندار با تعلق و سابقه ی نظامی و یا امنیتی مثل سردار امیر حیات مقدم کماکان استاندار بود، چه؟! آیا کسی می توانست حتی به نوع پوشش وی خرده بگیرد و بگوید آقا این چه کُتی است که شما می پوشید؟! ما از خودمان بپرسیم چه کاری به کُت استاندار داریم و چرا حتی به مُدام ذکر گفتن استاندار گیر می دهیم؟! بله، نمی شود کتمان کرد که شریعتی انسان مهربان و صبوری است و به شدت هم معتقد و پایبند این مساله است که با هیچ رسانه ی منتقدی برخورد نشود. از این نظر ایشان را می توان یک معتقد به مرام اصلاح طلبی بر شمرد. ولی چرا عملکرد استاندار و توقعی که از وی می رود را به صورت آشکارا به وی گوشزد نمی کنیم؟!

چرا کسی نمی گوید حالا که شمای اصلاح طلب بر مسند استانداری نشسته اید، میان جبهه ی اصولگرایان و جمناییان چه می کنید و برگزیده های شما قریب به اتفاق از میان این عزیزان انتخاب می شوند؟! مگر، اگر یکی از عزیزان اصولگرا و یا جمنایی به عنوان استاندار انتخاب می شد، حاضر می شد حتی برای کمترین رده ی مشاورین و معاونین استانداری، کسی از اصلاح طلب ها را انتخاب کند؟! حاشا و کلا! بدیهی است که این انتقاد به شما وارد است و جای توجیه ندارد. یا چرا کسی پیدا نمی شود و نمی گوید که استاندار نباید فقط حرف شنوی محض از رییس جمهوری که وی را منسوب کرده داشته باشد؛ و باید بیش از هر چیز و هر مقامی به منافع مردم استان توجه کند و نفر اول استمدادطلبی مردم استانش باشد؟! مگر چه فرقی هست میان آیت الله جزایری که نماینده ی ولی فقیه در استان است و شریعتی که منسوب رییس جمهور است؟!

چرا آن یکی حرف و اعتراض و فریاد مردم را در خصوص انتقال آب کارون و یا عدم پرداخت حقوق شان در گروه ملی فولاد ایران بازتکرار می کند و با مردم معترض راهپیمایی می کند، و این یکی باید کلی زمان ببرد تا به مساله ی کارگران بازداشت شده بپردازد که آیا نتیجه بدهد و یا ندهد؟! چرا در جایی مانند اراک، دادگستری و دادستان استان مرکزی به همراهی استاندار در اعتراض صنفی کارگران برای عدم پرداخت حقوق معوقه و ورشکستگی کارخانه ی هپکو، جانب کارگران را می گیرد و دستور به بازداشت مدیرعامل کارخانه می دهد که حقوق کارگران پرداخت شود و در استان زرخیز خوزستان قضیه برعکس می شود و حتی استاندار به یک موضوع ساده که فقط و فقط در خوزستان مشاهده می شود و در هیچ کجای ایران و جهان مورد مشابهی ندارد و آن اخذ پول توسط باجه های دریافت گوشی های موبایل در ورودی دادگستری  و دادگاه هاست هم جسارت ورود ندارد؟! و مگر دادگستری خوزستان زیرمجموعه ی وزارت دادگستری همین دولت نیست و استاندار نماینده ی همین دولت نیست؟!

چرا کسی نمی گوید که استاندار جوان ما اگر حتی به اندازه ی یک دهم آیت الله کعبی یا حیدری یا حاجتی یا جزایری ، پیشقراول مخالفت با طرح و مصوبه های محدود سازی کشت برنج و تعطیلی مزارع پرورش ماهی نیست، یک بار شجاعت به خرج نمی دهد و مثل استاندار اصفهان و یزد و همه ی کسانی که خود را صاحبان کارون می دانند و انگار فقط ما هستیم که از آن بی نصیب و بی بهره ایم! لااقل موضعش را در خصوص کارونی که آبش را اداره آب و فاضلاب اهواز تصفیه می کند و بعد از افطار می نوشد، و دارد ذره ذره خشک می شود و تبدیل به میدان گل کوچک می شود، اعلام نمی کند؟! اصلا هم لازم نیست مثل آیت الله حیدری و کعبی و جزایری موضعگیری شدید در این خصوص اخذ کند و همراه با مردم معترض ماسک بزند و مردم را در راهپیمایی های اعتراضی همراهی کند!

آیا پشت این سکوت، رفاقت و اتحادی با وزیر و لابی قدرتمند وزارت نیرو توسط ایشان اتفاق افتاده و راز استمرار و بقای کسوت و منصب استانداری ایشان در همین مساله نیست؟! چرا استاندار سابق، مقتدایی با رییس جمهور محبوب که با معاون گرامی اش آقای جهانگیری هر وقت که ریزگردها از راه می رسند، برای ما خوزستانی ها گریه می کند و با وزارت نیرو بر سر انتقال آب کارون در افتاد و خانه نشین شده است؟! مگر مقتدایی سابقه ی اجرایی کمتری داشته و یا با مرام و منش اصلاح طلبی میانه ای نداشته و بیگانه بوده و تخصص و احاطه اش به مشکلات استان، کمتر از تخصص و احاطه ی استاندار جوان بوده که از چشم رییس جمهور افتاده است؟! آیا این صندلی ها و مقام ها به دیگرانی که پیش از استاندار جوان بر این مقام تکیه زده بودند، وفا کرده بود که قرار باشد به شریعتی وفا کند؟! چرا شریعتی باید سید خلف موسوی شهردار اصولگرا را که در ایام تبلیغات رییس جمهوری، اجازه ی نصب بنرهای تبلیغاتی حسن روحانی را نمی داد، و معروف است به ضعیف ترین شهردار تمام تاریخ اهواز ، بعنوان مشاور خود بر می گزیند؟

آیا نیروهای تحصیلکرده و متخصص و جوان که دارند از بیکاری افسرده می شوند و یا تن به مهاجرت از خوزستان می دهند، در خوزستان وجود ندارد؟! پس چرا استاندار در این مورد بخصوص خود را موظف و مکلف به دفاع از رییس جمهور نمی داند و ندانسته است؟! چرا اینجا از اعتبار و حیثیت رییس جمهور دفاع نکرده است؟! ایشان هر کُتی که دوست دارد بپوشد و هر چقدر دوست دارد ذکر بگوید و تسبیح بچرخاند. ولی استاندار، در مقام نفر اول سیستم اجرایی استان، نماینده ی مردم استان است در مقابل دولت! وامدار مردم استان است و سخنگوی آلام و مشکلات و دردهای مردم استان برای انتقال به کابینه و وزرای مربوطه و شخص رییس جمهور. و این بدترین نوع دفاعی است که یک استاندار ممکن است انجام دهد که خود را مکلف و موظف به دفاع از رییس جمهوری بداند که چه بسا عملکرد وی و یا عملکرد وزرای وی، مورد نقد و مخالفت مردم باشد. اگر معتقدیم که صاحبان اصلی مملکت، مردم هستند و نه رییس جمهور، این حرف استاندار را نمی شود با هیچ توجیهی جمع و جور کرد. راستش تا پیش از این سخنان ، تصورم بر این بود که می شود با ایشان ادامه داد و به ایشان امید بست که مدافع مردم استان در آوردگاه مشکلات معیشتی ، زیست محیطی ، انتقال آب کارون ، بحران بیکاری ، مشکلات آموزشی و غیره و غیره بود . ولی با این سخنان ، متوجه شدم که اگر مردم خوزستان با عیسی کلانتری و وزیر نیرو و یا طرح های مالچ پاشی بی سرانجام و یا مرطوب سازی های بی سرانجام مخالفت کنند و اگر طرح های برچیدن مصیبت سد گتوند و یا طرح ریگ پاشی به جای مالچ پاشی نتیجه نمی دهد، و یا اگر صدها کمپین مردمی برای مخالفت با آب کارون برگزار شود، طبیعی است که نتیجه ندهد! چرا که استاندار، استاندار رییس جمهور است و صدای مردم استان نیست.
در چنین شرایطی است که حتی اگر به بسیاری از کارهای مقتدایی نقد وارد کنیم و مخالف وی باشیم ، ولی صراحت و لوتی گری و مردم دوستی و دفاع وی از مردم و استان را به مراتب در جایگاه رفیع تری می دانیم، حتی اگر دیگر استاندار نباشند! حتا اگر غلوبازی هم در می آورده و عینک ریبنش را دوست می داشته و یک مقدار هم لاف آبادانی می زد! همین ماشین های پلاک اروندی که اکنون سراسر استان دارند ویراژ می دهند، حداقل دستاوردی است که موجب یک مقدار زیبایی بصری سراسر استان شده که لااقل چشم هایمان از دیدن اینقدر نیسان آبی و پراید خسته نشود! و و استان ما نیاز مبرم و ضروری به جسارت و صراحت و نماینده ای برای حفظ منافع استان دارد. بله! ما هم می دانیم و باور داریم بسیاری از امور فقط در حیطه ی استان بررسی نمی شود و باید نگاه ملی به آن معطوف شود. موضوعی مثل انتقال آب کارون هم از همین نظر مورد تایید است. ولی وقتی تمام کارشناسان خبره و صاحبنظر، این حجم انتقال آب کارون را حتی از نظر شرعی ، ظلم فاحش به مردم خوزستان می دانند، دیگر چه جای مماشات برای استاندار و مسوولین و مردم خوزستان که همین نجابت شان بلای جانشان شده است! چرا حالا که پتروشیمی و گاز و نفت خوزستان ملی است و دارد چرخ مملکت را می چرخاند، بحران آب و بیکاری و ریزگردهای خوزستان بصورت ملی مورد عنایت قرار نگیرد؟! اینها مسائل روشنی است که در کنار دهها مساله ی دیگر، تا کنون صراحت و شفافیتی از جانب استانداری خوزستان در مورد این اقلام صورت نگرفته است.

   
  

نظرات کاربران: 6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/4/17 - 02:13 |     11     0     |
امیر حیات مقدم و دکتر مقتدایی انسانهای قوی تری بودند.
به جای پخش پول بین سایت ها مشکل اب را حل میکردید .
به جای استعفا و عذر خواهی گستاخی هم میکنید.
نظامیان در بسیاری از موارد در کشورهای لیبرال مدیر میشوند.

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:18 |     11     0     |
زمانی که سردار امیر حیات مقدم استاندار بودند هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان سر کار بودند.
برای نمونه معاون سیاسی ایشان اصلاح طلب بود.یعنی اقای فرخ نژاد.
در ضمن فرماندار اهواز نیز اصلاح طلب بود و در دولت خاتمی و هاشمی هم سر کار بود یعنی اقای فدعمی.
در ضمن فرمانداری اقای سید خلف موسوی در زمان سردار حیات مقدم بود.

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:21 |     11     0     |
در زمان استانداری سردار حیات مقدم طرح مترو راه اندازی شد.
برای اولین بار در بندر هندیجان در زمان سردار حیات مقدم گاز کشیده شد.
جاده ماهشهر و هندیجان در زمان ایشان چند در صد کشیده شد.
چند کارخانه خرما در خوزستان توسط سردار حیات مقدم راه اندازی شد.
در زمان سردار حیات مقدم مرز چزابه راه اندازی شد.

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:22 |     11     0     |
در زمان استانداری سردار حیات مقدم برای اولین بار استان خوزستان هواپیمایی فطرس خوزستان را داشت که بعد از ایشان تعطیل شدو

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:24 |     11     0     |
استانداری به جای پخش پول بین شعرا و ادمهای حراف مشکل اب را حل میکرد.
در بندر هندیجان در عید نوروز چهار شبانه روز اب نبود.

ناشناس
| 1397/8/2 - 00:41 |     2     0     |
سردار امیر حیات مقدم با شبکه خوزستان در برنامه کارنامه مصاحبه داشتند و پخش شد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  پرداخت یارانه در بودجه 98 نیاز به بازنگری دارد
  لغو ۵ پرواز امروز در فرودگاه اهواز
  فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی
  کارشکنی بانک‌ها در بازار مسکن
 
 آخرین اخبار
  فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی
  پرداخت یارانه در بودجه 98 نیاز به بازنگری دارد
  کارشکنی بانک‌ها در بازار مسکن
  لغو ۵ پرواز امروز در فرودگاه اهواز
  پرداخت سومین حقوق معوق کارگران نیشکر هفت‌تپه
  «رشید پور» در آنتن زنده از حال رفت
  بررسی دستمزد ۹۸ کارگران فعلا منتفی است
  مراجعه به کلانتری‌ها مجازی می‌شود
  تبدیل خوزستان به قطب بوم‎گردی کشور تا ۷ سال آینده
  «نخستین سکوی نفتی خلیج‌ فارس» ملی شد
  جزئیات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸
  ویتامین C معجزه‌ای برای پوست و مو
  ورود هواپیما به ایران تسهیل می‌شود
  کاهش قیمت برخی خودروهای تولید داخلی
  بعد از ورزش شیر کاکائو بنوشید
  «ایرج عرب» سرپرست باشگاه پرسپولیس شد
  آیا امکان ابطال کارت ملی هوشمند در صورت مفقودی وجود دارد؟
  غذاهای تراریخته بخوریم یا نخوریم؟
  جدول و سودوکو مانع از کارافتادگی ذهنی نمی‌شود
  جزئیات اجرای طرح «آموزش و بازی» برای دبستانی‌ها
  رمز دوم کارت‌های بانکی یک‌بار مصرف شد
  بسیاری از علما خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند
  توضیح وزیر صنعت درباره افزایش قیمت خودرو
  چرا یارانه ۴۵ هزار تومانی بیشتر نمی‌شود؟
  پیکر ۴۶ شهید تازه تفحص‌شده وارد ایران می‌شود‌
  عرضه خودرو با نرخ ۵ درصد زیر قیمت بازار
  کارت‌های ملی قدیمی تنها تا پایان سال اعتبار دارند
  کارمندان در سال ۹۸ چقدر مالیات خواهند داد؟
  آغاز توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور
  پیام صوتی به اینستاگرام اضافه شد
  چگونه سرفه های خشک را درمان کنیم؟
  بزرگترین تونل آکواریوم ایران را ببینید
  امضای تفاهم‌نامه همکاری بین آبادان و اندونزی
  فرهاد توکلی در جمع ۱۰ بازیکن برتر دنیا
  پایان رمز ایستا از خرداد ۹۸
  کاهش قیمت محصولات چهار برند لوازم خانگی
  چه عواملی موجب ضعف حافظه می‌شوند؟
  وام ۱‌میلیون و ۷۰۰ هزار‌تومانی برای درمان ناباروری
  اکران ۳ فیلم جدید از روز چهارشنبه ۲۱ آذر
  برخورد شدید با سود سپرده بالای ۲۰ درصد
  تاثیر نمک بر نامنظم شدن ضربان قلب
  راه‌اندازی اتاق اسباب‌بازی در مدارس از اول بهمن
  واریز مبلغ «بسته حمایتی» به حساب مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی تا هفته آتی
  آخرین فرصت ثبت نام در کنکور ارشد ۹۸
  آغاز توزیع کارت آزمون ارشد پیام نور از فردا
  ورم دست علت بسیاری از بیماری‌هاست
  شرایط جدید افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال
  درخواست افزایش نرخ بنزین هنوز رسمی ارائه نشده است
  کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟
  علت درگذشت همسر «زیبا بروفه» چه بود؟
  برنامه دولت برای افزایش یارانه نقدی نیازمندان در سال ۹۸
  احتمال بازگشت طرح "خرید سربازی" در بودجه ۹۸
  امید جدید در درمان سکته مغزی
  درمان ۳ نوع سرطان با داروهای اعصاب و روان
  حذف طرح خرید غیبت سربازی در سال آینده
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
شستشوی لباس‌های پاییزی و زمستانی؛ باید‌ها و نباید‌ها
شستشوی لباس‌های پاییزی و زمستانی؛ باید‌ها و نباید‌ها
  راه‌های خروج از افسردگی بعد زایمان
راه‌های خروج از افسردگی بعد زایمان
  نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
  جگر مرغ مفید یا مضر؟
جگر مرغ مفید یا مضر؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار