صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
دوشنبه، 28 خرداد 1397 - 15:59   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  آیا حقیقتا ً دستگاه MRI برای شوشتر صرفه اقتصادی نداشت ؟؟
  زنان برای زنان
  خاک شرمندگی را، باران شست
  روابط عمومی‌های خوزستان کجا قرار دارند؟
  مأذنه VOA و خشم از شکست داعش
  امنیت ملی و امنیت اجتماعی در ارتباط با عراق
  نقد سازنده و گوش شنوا عناصر گمشده در خوزستان
  سورها را به سوزها بدل نکنیم
  فرهنگسازی را از خودمان آغاز کنیم
  پنج زن برای هرمرد!
 
 گزارش
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
  بیشترین دلیل گرایش به ازدواج موقت چیست؟
  بازدید نماینده دزفول از کتابخانه های عمومی
  برنامه سفیران دانایی در روستاهای دزفول برگزار گردید
  تقدیر از پیشکسوتان علمی و فرهنگی در دزفول
  هزار و یک شب زباله های اندیمشک
  هم معلم؛هم صنعتگر
  روزگار برزخی خرمای خوزستان
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 78276صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 17 خرداد 1397 - 22:23
شریعتی حامی خوزستان یا حامی رئیس جمهور ؟!
استاندار، در مقام نفر اول سیستم اجرایی استان، نماینده ی مردم استان است در مقابل دولت! وامدار مردم استان است و سخنگوی آلام و مشکلات و دردهای مردم استان برای انتقال به کابینه و وزرای مربوطه و شخص رییس جمهور. و این بدترین نوع دفاعی است که یک استاندار ممکن است انجام دهد که خود را مکلف و موظف به دفاع از رییس جمهوری بداند که چه بسا عملکرد وی و یا عملکرد وزرای وی، مورد نقد و مخالفت مردم باشد
  

استاندار شریعتی و مقتدایی ؛لابی گری با چپ و راست و حلقه ی گل نرگس یا عینک ریبن آبادانی، ماشین های پلاک اروند، لوتی گری، یک نیاز یا پوپولیسم!


خوزنا _ شهرام گراوندی ؛ چرا این قدر نسبت به عملکرد شریعتی انتقاد می شود؟! اگر مقتدایی کماکان استاندار بود، آیا به همین میزان علیه وی نیز انتقاد می شد؟! اگر یک استاندار با تعلق و سابقه ی نظامی و یا امنیتی مثل سردار امیر حیات مقدم کماکان استاندار بود، چه؟! آیا کسی می توانست حتی به نوع پوشش وی خرده بگیرد و بگوید آقا این چه کُتی است که شما می پوشید؟! ما از خودمان بپرسیم چه کاری به کُت استاندار داریم و چرا حتی به مُدام ذکر گفتن استاندار گیر می دهیم؟! بله، نمی شود کتمان کرد که شریعتی انسان مهربان و صبوری است و به شدت هم معتقد و پایبند این مساله است که با هیچ رسانه ی منتقدی برخورد نشود. از این نظر ایشان را می توان یک معتقد به مرام اصلاح طلبی بر شمرد. ولی چرا عملکرد استاندار و توقعی که از وی می رود را به صورت آشکارا به وی گوشزد نمی کنیم؟!

چرا کسی نمی گوید حالا که شمای اصلاح طلب بر مسند استانداری نشسته اید، میان جبهه ی اصولگرایان و جمناییان چه می کنید و برگزیده های شما قریب به اتفاق از میان این عزیزان انتخاب می شوند؟! مگر، اگر یکی از عزیزان اصولگرا و یا جمنایی به عنوان استاندار انتخاب می شد، حاضر می شد حتی برای کمترین رده ی مشاورین و معاونین استانداری، کسی از اصلاح طلب ها را انتخاب کند؟! حاشا و کلا! بدیهی است که این انتقاد به شما وارد است و جای توجیه ندارد. یا چرا کسی پیدا نمی شود و نمی گوید که استاندار نباید فقط حرف شنوی محض از رییس جمهوری که وی را منسوب کرده داشته باشد؛ و باید بیش از هر چیز و هر مقامی به منافع مردم استان توجه کند و نفر اول استمدادطلبی مردم استانش باشد؟! مگر چه فرقی هست میان آیت الله جزایری که نماینده ی ولی فقیه در استان است و شریعتی که منسوب رییس جمهور است؟!

چرا آن یکی حرف و اعتراض و فریاد مردم را در خصوص انتقال آب کارون و یا عدم پرداخت حقوق شان در گروه ملی فولاد ایران بازتکرار می کند و با مردم معترض راهپیمایی می کند، و این یکی باید کلی زمان ببرد تا به مساله ی کارگران بازداشت شده بپردازد که آیا نتیجه بدهد و یا ندهد؟! چرا در جایی مانند اراک، دادگستری و دادستان استان مرکزی به همراهی استاندار در اعتراض صنفی کارگران برای عدم پرداخت حقوق معوقه و ورشکستگی کارخانه ی هپکو، جانب کارگران را می گیرد و دستور به بازداشت مدیرعامل کارخانه می دهد که حقوق کارگران پرداخت شود و در استان زرخیز خوزستان قضیه برعکس می شود و حتی استاندار به یک موضوع ساده که فقط و فقط در خوزستان مشاهده می شود و در هیچ کجای ایران و جهان مورد مشابهی ندارد و آن اخذ پول توسط باجه های دریافت گوشی های موبایل در ورودی دادگستری  و دادگاه هاست هم جسارت ورود ندارد؟! و مگر دادگستری خوزستان زیرمجموعه ی وزارت دادگستری همین دولت نیست و استاندار نماینده ی همین دولت نیست؟!

چرا کسی نمی گوید که استاندار جوان ما اگر حتی به اندازه ی یک دهم آیت الله کعبی یا حیدری یا حاجتی یا جزایری ، پیشقراول مخالفت با طرح و مصوبه های محدود سازی کشت برنج و تعطیلی مزارع پرورش ماهی نیست، یک بار شجاعت به خرج نمی دهد و مثل استاندار اصفهان و یزد و همه ی کسانی که خود را صاحبان کارون می دانند و انگار فقط ما هستیم که از آن بی نصیب و بی بهره ایم! لااقل موضعش را در خصوص کارونی که آبش را اداره آب و فاضلاب اهواز تصفیه می کند و بعد از افطار می نوشد، و دارد ذره ذره خشک می شود و تبدیل به میدان گل کوچک می شود، اعلام نمی کند؟! اصلا هم لازم نیست مثل آیت الله حیدری و کعبی و جزایری موضعگیری شدید در این خصوص اخذ کند و همراه با مردم معترض ماسک بزند و مردم را در راهپیمایی های اعتراضی همراهی کند!

آیا پشت این سکوت، رفاقت و اتحادی با وزیر و لابی قدرتمند وزارت نیرو توسط ایشان اتفاق افتاده و راز استمرار و بقای کسوت و منصب استانداری ایشان در همین مساله نیست؟! چرا استاندار سابق، مقتدایی با رییس جمهور محبوب که با معاون گرامی اش آقای جهانگیری هر وقت که ریزگردها از راه می رسند، برای ما خوزستانی ها گریه می کند و با وزارت نیرو بر سر انتقال آب کارون در افتاد و خانه نشین شده است؟! مگر مقتدایی سابقه ی اجرایی کمتری داشته و یا با مرام و منش اصلاح طلبی میانه ای نداشته و بیگانه بوده و تخصص و احاطه اش به مشکلات استان، کمتر از تخصص و احاطه ی استاندار جوان بوده که از چشم رییس جمهور افتاده است؟! آیا این صندلی ها و مقام ها به دیگرانی که پیش از استاندار جوان بر این مقام تکیه زده بودند، وفا کرده بود که قرار باشد به شریعتی وفا کند؟! چرا شریعتی باید سید خلف موسوی شهردار اصولگرا را که در ایام تبلیغات رییس جمهوری، اجازه ی نصب بنرهای تبلیغاتی حسن روحانی را نمی داد، و معروف است به ضعیف ترین شهردار تمام تاریخ اهواز ، بعنوان مشاور خود بر می گزیند؟

آیا نیروهای تحصیلکرده و متخصص و جوان که دارند از بیکاری افسرده می شوند و یا تن به مهاجرت از خوزستان می دهند، در خوزستان وجود ندارد؟! پس چرا استاندار در این مورد بخصوص خود را موظف و مکلف به دفاع از رییس جمهور نمی داند و ندانسته است؟! چرا اینجا از اعتبار و حیثیت رییس جمهور دفاع نکرده است؟! ایشان هر کُتی که دوست دارد بپوشد و هر چقدر دوست دارد ذکر بگوید و تسبیح بچرخاند. ولی استاندار، در مقام نفر اول سیستم اجرایی استان، نماینده ی مردم استان است در مقابل دولت! وامدار مردم استان است و سخنگوی آلام و مشکلات و دردهای مردم استان برای انتقال به کابینه و وزرای مربوطه و شخص رییس جمهور. و این بدترین نوع دفاعی است که یک استاندار ممکن است انجام دهد که خود را مکلف و موظف به دفاع از رییس جمهوری بداند که چه بسا عملکرد وی و یا عملکرد وزرای وی، مورد نقد و مخالفت مردم باشد. اگر معتقدیم که صاحبان اصلی مملکت، مردم هستند و نه رییس جمهور، این حرف استاندار را نمی شود با هیچ توجیهی جمع و جور کرد. راستش تا پیش از این سخنان ، تصورم بر این بود که می شود با ایشان ادامه داد و به ایشان امید بست که مدافع مردم استان در آوردگاه مشکلات معیشتی ، زیست محیطی ، انتقال آب کارون ، بحران بیکاری ، مشکلات آموزشی و غیره و غیره بود . ولی با این سخنان ، متوجه شدم که اگر مردم خوزستان با عیسی کلانتری و وزیر نیرو و یا طرح های مالچ پاشی بی سرانجام و یا مرطوب سازی های بی سرانجام مخالفت کنند و اگر طرح های برچیدن مصیبت سد گتوند و یا طرح ریگ پاشی به جای مالچ پاشی نتیجه نمی دهد، و یا اگر صدها کمپین مردمی برای مخالفت با آب کارون برگزار شود، طبیعی است که نتیجه ندهد! چرا که استاندار، استاندار رییس جمهور است و صدای مردم استان نیست.
در چنین شرایطی است که حتی اگر به بسیاری از کارهای مقتدایی نقد وارد کنیم و مخالف وی باشیم ، ولی صراحت و لوتی گری و مردم دوستی و دفاع وی از مردم و استان را به مراتب در جایگاه رفیع تری می دانیم، حتی اگر دیگر استاندار نباشند! حتا اگر غلوبازی هم در می آورده و عینک ریبنش را دوست می داشته و یک مقدار هم لاف آبادانی می زد! همین ماشین های پلاک اروندی که اکنون سراسر استان دارند ویراژ می دهند، حداقل دستاوردی است که موجب یک مقدار زیبایی بصری سراسر استان شده که لااقل چشم هایمان از دیدن اینقدر نیسان آبی و پراید خسته نشود! و و استان ما نیاز مبرم و ضروری به جسارت و صراحت و نماینده ای برای حفظ منافع استان دارد. بله! ما هم می دانیم و باور داریم بسیاری از امور فقط در حیطه ی استان بررسی نمی شود و باید نگاه ملی به آن معطوف شود. موضوعی مثل انتقال آب کارون هم از همین نظر مورد تایید است. ولی وقتی تمام کارشناسان خبره و صاحبنظر، این حجم انتقال آب کارون را حتی از نظر شرعی ، ظلم فاحش به مردم خوزستان می دانند، دیگر چه جای مماشات برای استاندار و مسوولین و مردم خوزستان که همین نجابت شان بلای جانشان شده است! چرا حالا که پتروشیمی و گاز و نفت خوزستان ملی است و دارد چرخ مملکت را می چرخاند، بحران آب و بیکاری و ریزگردهای خوزستان بصورت ملی مورد عنایت قرار نگیرد؟! اینها مسائل روشنی است که در کنار دهها مساله ی دیگر، تا کنون صراحت و شفافیتی از جانب استانداری خوزستان در مورد این اقلام صورت نگرفته است.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  شاعر باید درد زمانه خودش باشد/ شعر فریاد جامعه است
  قیمت‌ میوه و تره‌بار در بازار اهواز
  نرخ سکه طرح جدید در بازار اهواز؛ 2 میلیون و 320 هزار تومان
  تأسیس شش هزار باشگاه فرهنگی ـ هنری در خوزستان
  علت سوزاندن کودک سربندری توسط زن همسایه مشخص شد
  انتشار دفترچه راهنما انتخاب رشته ارشد آزاد
  جزئیات تبدیل سکه‌های پیش فروش به اوراق
  کی‌روش: برنامه خاصی برای تقابل با اسپانیا داریم
  دختران والیبالیست ایران جایگاه پنجم آسیا را از دست دادند
  جام قهرمانی استقلال خوزستان به سرقت رفت
  پژوسیتروئن می‌خواهد در ایران بماند
  توضیح نوبخت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت
  قیمت رسمی ارز ۳ نرخی می‌شود؟
  معجزه ی شادی های عمومی وضرورت آن
  دانشگاه فرهنگیان در آبادان تأسیس می‌شود
 
 آخرین اخبار
  صنعت آب استان برای بهبود آب شرب در آبادان و خرمشهر تلاش می کند
  اکران فیلم‌های جدید در سینماها
  فغانی در صدر رده‌بندی داوران جام‌جهانی
  توضیح نوبخت درباره افزایش حقوق کارمندان دولت
  تلگرام طلایی فیلتر نمی‌شود
  قاتل بنیتا قصاص شد
  سود سهام عدالت متوفیان به وراث می رسد
  تصویربرداری «بانوی سردار» به پایان رسید
  زمان اعلام نتایج آزمون ارشد اعلام شد
  حکم قصاص «محمد ثلاث» اجرا شد
  «ویزای اربعین» حذف نمی شود
  دانشگاه فرهنگیان در آبادان تأسیس می‌شود
  واژگونی نیسان عشایر در محور لالی – مسجدسلیمان؛8مصدوم
  ساماه سهام عدالت از اول تیر دسترس خارج می شود
  پژوسیتروئن می‌خواهد در ایران بماند
  عادت غذایی بدی به نام فست فود
  معجزه ی شادی های عمومی وضرورت آن
  بهترین ورزش‌ها برای سنین مختلف
  هوای خوزستان در روز دوشنبه خاکی است
  علت سوزاندن کودک سربندری توسط زن همسایه مشخص شد
  کشف محموله 4 میلیاردی کالای قاچاق در ماهشهر
  اعلام نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به مدارس خارج از کشور
  تأسیس شش هزار باشگاه فرهنگی ـ هنری در خوزستان
  جام قهرمانی استقلال خوزستان به سرقت رفت
  دختران والیبالیست ایران جایگاه پنجم آسیا را از دست دادند
  کی‌روش: برنامه خاصی برای تقابل با اسپانیا داریم
  جزئیات تبدیل سکه‌های پیش فروش به اوراق
  انتشار دفترچه راهنما انتخاب رشته ارشد آزاد
  شاعر باید درد زمانه خودش باشد/ شعر فریاد جامعه است
  عقد‌کرده‌ها نمی‌توانند ازدواج اول را پنهان کنند
  کاهش تولید و افزایش نرخ ارز، عوامل افزایش قیمت خودرو
  نرخ سکه طرح جدید در بازار اهواز؛ 2 میلیون و 320 هزار تومان
  آب کارون به جراحی منتقل می‌شود
  قیمت رسمی ارز ۳ نرخی می‌شود؟
  قیمت‌ میوه و تره‌بار در بازار اهواز
  آغاز توزیع کارت کنکور سراسری از سوم تیر
  اختصاص وام ۳۰۰ میلیونی برای روستائیان
  افزایش قیمت مسکن متوقف شد
  احتمال برگزاری حراج مجدد سکه
  خروج بانک‌ها از چرخه پرداخت ارز مسافرتی
  تاثیر مخرب استرس دوران کودکی روی مغز در نوجوانی
  واتس‌اپ از تلگرام پیروی خواهد کرد
  دنیای کودکی!
  تاسیسات آب صنایع فولاد اهواز مورد بازدید قرار گرفت
  ثبت بسیاری از برندهای ایرانی در آمریکا
  ایرباس: تحویل ۹۷ هواپیمای باقی‎مانده به ایران بعید است
  چگونه استرس خود را مدیریت کنیم؟
  زمان‌بندی کنکور سراسری سال ۹۷
  شرکت رنو با وجود تحریم‌های آمریکا در ایران می‌ماند
  درخشش بیرانوند بادومین کلین‌شیت در تاریخ جام‌جهانی
  صنایع دستی در انتظار توجه مسئولان
  پخش دیدار ایران – مراکش در 9 نقطه شهر اهواز
  زمان اعلام نتایج آزمون اعزام فرهنگیان به خارج
  کاهش کمردرد با ورزش در آب
  خطر طعم‌دهنده‌های سیگار الکترونیکی برای قلب و عروق
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
  ۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
  ۳ توصیه تغذیه‌ای مهم برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان
۳ توصیه تغذیه‌ای مهم برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان
  ۶ روش ساده برای به تاخیر انداختن پوسیدگی دندان
۶ روش ساده برای به تاخیر انداختن پوسیدگی دندان
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار