صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
جمعه، 27 مهر 1397 - 01:53   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  شنبه خونین اهواز
  از فضای واقعی تا فضای مجازی
  برای خودمان قدم خیر برداریم
  خبرنگار عزیز هر روز، روز توست
  بازنشستگان حاکم!
  ضرورت های بعد از تصویب بازنگری طرح جامع اهواز
  دودی و بوی نامطبوع در آسمان اهواز
  چشم عراقی ها هنوز در پی خرمشهر
  خوزستان گنجینه آیین‌های هویت بخش وحدت آفرین
  ساماندهی سه‌چرخه‌های بلاتکلیف شهر اهواز یک فرصت است
 
 گزارش
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 78276صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 17 خرداد 1397 - 21:23
شریعتی حامی خوزستان یا حامی رئیس جمهور ؟!
استاندار، در مقام نفر اول سیستم اجرایی استان، نماینده ی مردم استان است در مقابل دولت! وامدار مردم استان است و سخنگوی آلام و مشکلات و دردهای مردم استان برای انتقال به کابینه و وزرای مربوطه و شخص رییس جمهور. و این بدترین نوع دفاعی است که یک استاندار ممکن است انجام دهد که خود را مکلف و موظف به دفاع از رییس جمهوری بداند که چه بسا عملکرد وی و یا عملکرد وزرای وی، مورد نقد و مخالفت مردم باشد
  

استاندار شریعتی و مقتدایی ؛لابی گری با چپ و راست و حلقه ی گل نرگس یا عینک ریبن آبادانی، ماشین های پلاک اروند، لوتی گری، یک نیاز یا پوپولیسم!


خوزنا _ شهرام گراوندی ؛ چرا این قدر نسبت به عملکرد شریعتی انتقاد می شود؟! اگر مقتدایی کماکان استاندار بود، آیا به همین میزان علیه وی نیز انتقاد می شد؟! اگر یک استاندار با تعلق و سابقه ی نظامی و یا امنیتی مثل سردار امیر حیات مقدم کماکان استاندار بود، چه؟! آیا کسی می توانست حتی به نوع پوشش وی خرده بگیرد و بگوید آقا این چه کُتی است که شما می پوشید؟! ما از خودمان بپرسیم چه کاری به کُت استاندار داریم و چرا حتی به مُدام ذکر گفتن استاندار گیر می دهیم؟! بله، نمی شود کتمان کرد که شریعتی انسان مهربان و صبوری است و به شدت هم معتقد و پایبند این مساله است که با هیچ رسانه ی منتقدی برخورد نشود. از این نظر ایشان را می توان یک معتقد به مرام اصلاح طلبی بر شمرد. ولی چرا عملکرد استاندار و توقعی که از وی می رود را به صورت آشکارا به وی گوشزد نمی کنیم؟!

چرا کسی نمی گوید حالا که شمای اصلاح طلب بر مسند استانداری نشسته اید، میان جبهه ی اصولگرایان و جمناییان چه می کنید و برگزیده های شما قریب به اتفاق از میان این عزیزان انتخاب می شوند؟! مگر، اگر یکی از عزیزان اصولگرا و یا جمنایی به عنوان استاندار انتخاب می شد، حاضر می شد حتی برای کمترین رده ی مشاورین و معاونین استانداری، کسی از اصلاح طلب ها را انتخاب کند؟! حاشا و کلا! بدیهی است که این انتقاد به شما وارد است و جای توجیه ندارد. یا چرا کسی پیدا نمی شود و نمی گوید که استاندار نباید فقط حرف شنوی محض از رییس جمهوری که وی را منسوب کرده داشته باشد؛ و باید بیش از هر چیز و هر مقامی به منافع مردم استان توجه کند و نفر اول استمدادطلبی مردم استانش باشد؟! مگر چه فرقی هست میان آیت الله جزایری که نماینده ی ولی فقیه در استان است و شریعتی که منسوب رییس جمهور است؟!

چرا آن یکی حرف و اعتراض و فریاد مردم را در خصوص انتقال آب کارون و یا عدم پرداخت حقوق شان در گروه ملی فولاد ایران بازتکرار می کند و با مردم معترض راهپیمایی می کند، و این یکی باید کلی زمان ببرد تا به مساله ی کارگران بازداشت شده بپردازد که آیا نتیجه بدهد و یا ندهد؟! چرا در جایی مانند اراک، دادگستری و دادستان استان مرکزی به همراهی استاندار در اعتراض صنفی کارگران برای عدم پرداخت حقوق معوقه و ورشکستگی کارخانه ی هپکو، جانب کارگران را می گیرد و دستور به بازداشت مدیرعامل کارخانه می دهد که حقوق کارگران پرداخت شود و در استان زرخیز خوزستان قضیه برعکس می شود و حتی استاندار به یک موضوع ساده که فقط و فقط در خوزستان مشاهده می شود و در هیچ کجای ایران و جهان مورد مشابهی ندارد و آن اخذ پول توسط باجه های دریافت گوشی های موبایل در ورودی دادگستری  و دادگاه هاست هم جسارت ورود ندارد؟! و مگر دادگستری خوزستان زیرمجموعه ی وزارت دادگستری همین دولت نیست و استاندار نماینده ی همین دولت نیست؟!

چرا کسی نمی گوید که استاندار جوان ما اگر حتی به اندازه ی یک دهم آیت الله کعبی یا حیدری یا حاجتی یا جزایری ، پیشقراول مخالفت با طرح و مصوبه های محدود سازی کشت برنج و تعطیلی مزارع پرورش ماهی نیست، یک بار شجاعت به خرج نمی دهد و مثل استاندار اصفهان و یزد و همه ی کسانی که خود را صاحبان کارون می دانند و انگار فقط ما هستیم که از آن بی نصیب و بی بهره ایم! لااقل موضعش را در خصوص کارونی که آبش را اداره آب و فاضلاب اهواز تصفیه می کند و بعد از افطار می نوشد، و دارد ذره ذره خشک می شود و تبدیل به میدان گل کوچک می شود، اعلام نمی کند؟! اصلا هم لازم نیست مثل آیت الله حیدری و کعبی و جزایری موضعگیری شدید در این خصوص اخذ کند و همراه با مردم معترض ماسک بزند و مردم را در راهپیمایی های اعتراضی همراهی کند!

آیا پشت این سکوت، رفاقت و اتحادی با وزیر و لابی قدرتمند وزارت نیرو توسط ایشان اتفاق افتاده و راز استمرار و بقای کسوت و منصب استانداری ایشان در همین مساله نیست؟! چرا استاندار سابق، مقتدایی با رییس جمهور محبوب که با معاون گرامی اش آقای جهانگیری هر وقت که ریزگردها از راه می رسند، برای ما خوزستانی ها گریه می کند و با وزارت نیرو بر سر انتقال آب کارون در افتاد و خانه نشین شده است؟! مگر مقتدایی سابقه ی اجرایی کمتری داشته و یا با مرام و منش اصلاح طلبی میانه ای نداشته و بیگانه بوده و تخصص و احاطه اش به مشکلات استان، کمتر از تخصص و احاطه ی استاندار جوان بوده که از چشم رییس جمهور افتاده است؟! آیا این صندلی ها و مقام ها به دیگرانی که پیش از استاندار جوان بر این مقام تکیه زده بودند، وفا کرده بود که قرار باشد به شریعتی وفا کند؟! چرا شریعتی باید سید خلف موسوی شهردار اصولگرا را که در ایام تبلیغات رییس جمهوری، اجازه ی نصب بنرهای تبلیغاتی حسن روحانی را نمی داد، و معروف است به ضعیف ترین شهردار تمام تاریخ اهواز ، بعنوان مشاور خود بر می گزیند؟

آیا نیروهای تحصیلکرده و متخصص و جوان که دارند از بیکاری افسرده می شوند و یا تن به مهاجرت از خوزستان می دهند، در خوزستان وجود ندارد؟! پس چرا استاندار در این مورد بخصوص خود را موظف و مکلف به دفاع از رییس جمهور نمی داند و ندانسته است؟! چرا اینجا از اعتبار و حیثیت رییس جمهور دفاع نکرده است؟! ایشان هر کُتی که دوست دارد بپوشد و هر چقدر دوست دارد ذکر بگوید و تسبیح بچرخاند. ولی استاندار، در مقام نفر اول سیستم اجرایی استان، نماینده ی مردم استان است در مقابل دولت! وامدار مردم استان است و سخنگوی آلام و مشکلات و دردهای مردم استان برای انتقال به کابینه و وزرای مربوطه و شخص رییس جمهور. و این بدترین نوع دفاعی است که یک استاندار ممکن است انجام دهد که خود را مکلف و موظف به دفاع از رییس جمهوری بداند که چه بسا عملکرد وی و یا عملکرد وزرای وی، مورد نقد و مخالفت مردم باشد. اگر معتقدیم که صاحبان اصلی مملکت، مردم هستند و نه رییس جمهور، این حرف استاندار را نمی شود با هیچ توجیهی جمع و جور کرد. راستش تا پیش از این سخنان ، تصورم بر این بود که می شود با ایشان ادامه داد و به ایشان امید بست که مدافع مردم استان در آوردگاه مشکلات معیشتی ، زیست محیطی ، انتقال آب کارون ، بحران بیکاری ، مشکلات آموزشی و غیره و غیره بود . ولی با این سخنان ، متوجه شدم که اگر مردم خوزستان با عیسی کلانتری و وزیر نیرو و یا طرح های مالچ پاشی بی سرانجام و یا مرطوب سازی های بی سرانجام مخالفت کنند و اگر طرح های برچیدن مصیبت سد گتوند و یا طرح ریگ پاشی به جای مالچ پاشی نتیجه نمی دهد، و یا اگر صدها کمپین مردمی برای مخالفت با آب کارون برگزار شود، طبیعی است که نتیجه ندهد! چرا که استاندار، استاندار رییس جمهور است و صدای مردم استان نیست.
در چنین شرایطی است که حتی اگر به بسیاری از کارهای مقتدایی نقد وارد کنیم و مخالف وی باشیم ، ولی صراحت و لوتی گری و مردم دوستی و دفاع وی از مردم و استان را به مراتب در جایگاه رفیع تری می دانیم، حتی اگر دیگر استاندار نباشند! حتا اگر غلوبازی هم در می آورده و عینک ریبنش را دوست می داشته و یک مقدار هم لاف آبادانی می زد! همین ماشین های پلاک اروندی که اکنون سراسر استان دارند ویراژ می دهند، حداقل دستاوردی است که موجب یک مقدار زیبایی بصری سراسر استان شده که لااقل چشم هایمان از دیدن اینقدر نیسان آبی و پراید خسته نشود! و و استان ما نیاز مبرم و ضروری به جسارت و صراحت و نماینده ای برای حفظ منافع استان دارد. بله! ما هم می دانیم و باور داریم بسیاری از امور فقط در حیطه ی استان بررسی نمی شود و باید نگاه ملی به آن معطوف شود. موضوعی مثل انتقال آب کارون هم از همین نظر مورد تایید است. ولی وقتی تمام کارشناسان خبره و صاحبنظر، این حجم انتقال آب کارون را حتی از نظر شرعی ، ظلم فاحش به مردم خوزستان می دانند، دیگر چه جای مماشات برای استاندار و مسوولین و مردم خوزستان که همین نجابت شان بلای جانشان شده است! چرا حالا که پتروشیمی و گاز و نفت خوزستان ملی است و دارد چرخ مملکت را می چرخاند، بحران آب و بیکاری و ریزگردهای خوزستان بصورت ملی مورد عنایت قرار نگیرد؟! اینها مسائل روشنی است که در کنار دهها مساله ی دیگر، تا کنون صراحت و شفافیتی از جانب استانداری خوزستان در مورد این اقلام صورت نگرفته است.

   
  

نظرات کاربران: 5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/4/17 - 02:13 |     9     0     |
امیر حیات مقدم و دکتر مقتدایی انسانهای قوی تری بودند.
به جای پخش پول بین سایت ها مشکل اب را حل میکردید .
به جای استعفا و عذر خواهی گستاخی هم میکنید.
نظامیان در بسیاری از موارد در کشورهای لیبرال مدیر میشوند.

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:18 |     9     0     |
زمانی که سردار امیر حیات مقدم استاندار بودند هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان سر کار بودند.
برای نمونه معاون سیاسی ایشان اصلاح طلب بود.یعنی اقای فرخ نژاد.
در ضمن فرماندار اهواز نیز اصلاح طلب بود و در دولت خاتمی و هاشمی هم سر کار بود یعنی اقای فدعمی.
در ضمن فرمانداری اقای سید خلف موسوی در زمان سردار حیات مقدم بود.

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:21 |     9     0     |
در زمان استانداری سردار حیات مقدم طرح مترو راه اندازی شد.
برای اولین بار در بندر هندیجان در زمان سردار حیات مقدم گاز کشیده شد.
جاده ماهشهر و هندیجان در زمان ایشان چند در صد کشیده شد.
چند کارخانه خرما در خوزستان توسط سردار حیات مقدم راه اندازی شد.
در زمان سردار حیات مقدم مرز چزابه راه اندازی شد.

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:22 |     9     0     |
در زمان استانداری سردار حیات مقدم برای اولین بار استان خوزستان هواپیمایی فطرس خوزستان را داشت که بعد از ایشان تعطیل شدو

ناشناس
| 1397/4/17 - 02:24 |     9     0     |
استانداری به جای پخش پول بین شعرا و ادمهای حراف مشکل اب را حل میکرد.
در بندر هندیجان در عید نوروز چهار شبانه روز اب نبود.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  ۲ مسافر ایرانی در مرز عراق بازداشت شدند
  شورای خرمشهر مجری طرح فاضلاب را به صحن علنی فراخواند
  ضرغامی: حضور زنان در ورزشگاه حریم‌شکنی نیست
  کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست
  کدام نوع واکسن آنفلوانزا موثرتر است؟
  قیمت وام مسکن + محاسبات
  ایران رتبه اول رشد علمی جهان در سال ۲۰۱۷
  مراقب استفاده از کارت‌خوان‌های جعلی باشید
  کنکور به تدریج حذف می شود
  افتتاح دبستان 12 کلاسه مجموعه 2000 واحدی نفت اهواز
  روند افزایشی طلا آهسته شد
  تکلیف ارز مسافری زائران اربعین به زودی مشخص می‌شود
  توصیه های مرکز بهداشت خوزستان به زائرین اربعین
  «مغز‌های کوچک زنگ زده» ۶ میلیاردی شد
  دوره سخت اقتصادی تا پایان سال97 به اتمام می رسد
 
 آخرین اخبار
  دوره سخت اقتصادی تا پایان سال97 به اتمام می رسد
  کنکور به تدریج حذف می شود
  توصیه های مرکز بهداشت خوزستان به زائرین اربعین
  روند افزایشی طلا آهسته شد
  افتتاح دبستان 12 کلاسه مجموعه 2000 واحدی نفت اهواز
  کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست
  اعتیاد؛ بیشترین عامل ایجاد مشکلات خانواده‌ها
  قیمت وام مسکن + محاسبات
  ایران رتبه اول رشد علمی جهان در سال ۲۰۱۷
  یارانه مهرماه امشب واریز می‌شود
  مراقب استفاده از کارت‌خوان‌های جعلی باشید
  کدام نوع واکسن آنفلوانزا موثرتر است؟
  «مغز‌های کوچک زنگ زده» ۶ میلیاردی شد
  تکلیف ارز مسافری زائران اربعین به زودی مشخص می‌شود
  شورای خرمشهر مجری طرح فاضلاب را به صحن علنی فراخواند
  ۲ مسافر ایرانی در مرز عراق بازداشت شدند
  کیفرخواست متهمان نصب بنر جنجالی صادر شد
  ضرغامی: حضور زنان در ورزشگاه حریم‌شکنی نیست
  پخش سریال «بانوی سردار» در بهمن ماه
  کاهش تعرفه‌های مکالمه، اینترنت و پیامک همراه اول
  روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد
  نرخ سکه و طلا در بازار امروز اهواز
  تولید قرص زعفران برای مهار سلول‌های سرطانی
  تاکید دریافت واکسن آنفلوانزا پیش از عزیمت به عراق
  ۵ بازیکن برتر آسیا در بازی FIFA ۱۹
  واردات ۹میلیون تن کالای اساسی به کشور
  زمان احتمالی جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت
  بازتاب جهانی حضور زنان در ورزشگاه آزادی
  توضیحات درباره "تعطیلات زمستانی" مدارس
  صادرات از مرزهای چزابه و شلمچه ممنوع اعلام شد
  آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد
  طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسید
  توضیحات خزاعی درباره فیلم «حضرت خدیجه (س)»
  گزارش سازمان ثبت احوال در 6 ماهه نخست سال
  فعالیت قطار قم-کربلا در ایام اربعین
  واکنش برانکو به جدایی بیرانوند و بازگشت طارمی
  کاهش شیوع کوتاه قدی و کم وزنی در کشور
  دستگیری سه کارمند شهرداری تهران تایید شد
  رشد ۷۱ درصدی زندانیان مهریه
  سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در کرج ناکام ماند
  جراحت 19 نفر در انفجار کارخانه صبا باتری
  کیف پولی که هرگز گم نمی‌شود+عکس
  ورزشگاه آزادی روی بانوان باز شد
  زمان واریز یارانه نقدی مهر ماه
  شرایط گذراندن سربازی در ازای انجام پروژه تحقیقاتی
  مابه‌التفاوت هزینه ویزای زائران اربعین بازگردانده می‌شود
  بخشنامه ای برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه
  تصویب نهایی «بسته حمایتی»؛ یکشنبه آینده
  راهکارهایی برای تقویت تاب‌آوری در برابر مشکلات زندگی
  آخرین وضعیت بررسی سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت
  چگونگی حذف دفترچه چند بیمه‌ای‌ها
  احتمال حل شدن جسد خاشقجی در اسید
  ربوده شدن ۱۴ نیروی بسیجی هنگ مرزی میرجاوه توسط تروریست ها
  بازدید از پایانه های مرزی شلمچه و چذابه
  زیباترین مکان‌های زمین اینجاست
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
  جگر مرغ مفید یا مضر؟
جگر مرغ مفید یا مضر؟
  فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
  ۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار