صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
سه شنبه، 26 تیر 1397 - 23:54   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  چشم عراقی ها هنوز در پی خرمشهر
  خوزستان گنجینه آیین‌های هویت بخش وحدت آفرین
  ساماندهی سه‌چرخه‌های بلاتکلیف شهر اهواز یک فرصت است
  آیا حقیقتا ً دستگاه MRI برای شوشتر صرفه اقتصادی نداشت ؟؟
  زنان برای زنان
  خاک شرمندگی را، باران شست
  روابط عمومی‌های خوزستان کجا قرار دارند؟
  مأذنه VOA و خشم از شکست داعش
  امنیت ملی و امنیت اجتماعی در ارتباط با عراق
  نقد سازنده و گوش شنوا عناصر گمشده در خوزستان
 
 گزارش
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
  بیشترین دلیل گرایش به ازدواج موقت چیست؟
  بازدید نماینده دزفول از کتابخانه های عمومی
  برنامه سفیران دانایی در روستاهای دزفول برگزار گردید
  تقدیر از پیشکسوتان علمی و فرهنگی در دزفول
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 78778صفحه نخست » آخرین اخبار سه شنبه، 12 تیر 1397 - 19:54
تحریم،عامل عدم انجام فاینانس متروی اهواز
  

به گزارش خوزنا، امروز نشست خبری محمدجعفر فلسفی رئیس شورای شهر اهواز، رحیم کعب‌عمیر رئیس کمیسون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز و حجت‌الاسلام جاسم موسی‌پور رئیس کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اهواز با حضور جمع کثیری از اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست فسلفی با بیان اینکه برای کار و اقدام در بحث سرمایه‌گذاری در کلانشهر اهواز حرف برای گفتن زیاد داریم اظهار داشت: 20 بسته سرمایه‌گذاری در کمیسون مربوطه تعریف شده و ظرفیت‌های شهر را شناسایی کرده‌ایم در همین راستا نیز نخستین همایش مرتبط با مباحث سرمایه‌گذاری شنبه 16 تیرماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید برای رخدادن اتفاقات جدید در منابع مالی تلاش کنیم، افزود: در این زمینه باید فضای لازم برای سرمایه‌گذاری را ایجاد کنیم چرا که با افزایش سرمایه‌گذاری شاهد حل برخی از معظلات و مشکلات شهر خواهیم بود.

رئیس شورای شهر اهواز افزایش سرمایه‌گذاری را در افزایش اشتغال و رونق منطقه موثر دانست و بیان کرد: برای اینکه شاهد تغییر و تحولات در سطح شهر باشیم نیازمند همراهی همه مسئولان هستیم.

کعب عمیر نیز در این زمینه با بیان اینکه شهرداری متولی شهر است اما به تنهایی قادر به انجام همه امور نیست، گفت: باید برای توسعه متوازن شهر اهواز مطالعاتی توسط متخصصان انجام شود و همه به تبع برنامه ورود کنند. شهرداری اهواز نیز با توجه به اعتباراتی که دارد ورود کرده اما در این بین تلاش رسانه‌ها برای اخذ برخی از منابع از جمله سهم نفت مورد توجه قرار گیرد.

وی به ضرورت انجام توزیع عادلانه امکانات در همه شهر با هدف کاهش فاصله فقیر و غنی اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه توسعه متوازن و در جهت مبحث اعطای سند در برخی از مناطق محروم و کم‌برخوردار با ستاد فرمان امام و نماینده ولی فقیه در خوزستان جلساتی تشکیل شد و همچنان در این زمینه در حال بررسی هستیم تا شاید بتوانیم به صورت هبه از طرف رهبری سندها داده شوند.

رئیس کمیسون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر اهواز عنوان کرد: هر چه مناطق محروم‌تر باشند برای شهر آسیب پذیرتر خواهند بود بنابراین برای امنیت شهر هم که شده باید مناطق کم برخوردار را به سمت بهبود وضعیت سوق دهیم.

حجت‌الاسلام موسی‌پور نیز در بحث توسعه متوازن مناطق کلانشهر اهواز تصریح کرد: در شورای پنجم و در بودجه 97 مناطق 8 گانه و مناطق کم برخورداری که دچار توسعه نامتوازن شده‌اند به صورت ویژه و عادلانه‌تر دیده شده‌اند.

وی افزود: در همین زمینه به احداث سراهای محله، تقویت زیرساخت‌ها و مجتمع‌های فرهنگی توجه ویژه شده است

کعب عمیر در زمینه مشکلات ترافیکی شهر اهواز بیان کرد: 2 شریان ترافیکی در شرق و غرب اهواز وجود دارد به طور معمول شریان‌های ترافیکی دارای شریان‌های موازی نیز هستند که به دلیل نبود شریان‌های موازی در اهواز مشکلات ترافیکی به وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه اگر جاده‌های ساحلی اهواز نبودند سال‌ها پیش اهواز به لحاظ ترافیکی به مشکلات جدی برمی‌خورد، گفت: پل‌ها باید به رینگ داخلی در شهر وصل شوند که در اهواز متاسفانه این رینگ داخلی وجود ندارد.

عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: در خواست داده‌ایم تا جاده کمربندی غربی از پلیس راه جاده اهواز- اندیمشک به عین 2 و سپس به جاده اهواز- آبادان احداث شود؛ علاوه بر این کار با اتصال پل‌های داخلی شهر به یکدیگر می‌توان بخش عمده‌ای از ترافیک اهواز را حل کرد.

وی علاوه بر اعلام برنامه‌ای جهت استفاده از خطوط راه‌آهن به بحث زیرگذرها اشاره کرد و ادامه داد: با هدف گشایش در مشکل ترافیک اهواز به منظور اجرای برخی از پروژه‌ها از جمله احداث زیرگذرها 300 میلیارد تومان وام گرفته شده است.

کعب عمیر با بیان اینکه اهواز باید هزار دستگاه اتوبوس داشته باشد ولی حدود 200 اتوبوس دارد، تصریح کرد: اخیرا 52 اتوبوس برای شهر اهواز گرفته شده و در تلاش برای جذب بخش خصوصی هستیم. قیمت هر اتوبوس 550 میلیون تومان است که 82.5 درصد آن بخشیده شده و متقاضی باید 17.5 درصد آن را پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه 10 الی 12 دستگاه از اتوبوس‌های مذکور وارد خط شده‌اند، افزود: 17.5 درصد را نیز با هدف جذب متقاضی به دو بخش تقسیم کرده‌ایم که 50 درصد را به صورت پیش‌پرداخت و 50 درصد مابقی نیز در اقساط 8 ساله اخذ خواهد شد. بسته‌ای حمایتی نیز برای این امر در نظر گرفته شده است. 50 اتوبوس دیگر نیز تا پایان سال 97 وارد اهواز خواهد شد.

کعب عمیر در زمینه مباحث مرتبط با تاکسی‌ها در اهواز گفت: 10 الی 12 هزار تاکسی در اهواز نیازمندیم ولی فقط 1600 تاکسی در سطح شهر داریم بنابراین این خلع می‌بایست از طریق مسافرکش‌های شخصی جبران شود از این رو بیش از 2 هزار مسافرکش‌شخصی ساماندهی شد.

وی با بیان اینکه در زمینه ساماندهی تاکسی‌ها به همکاری پلیس و قوه قضائیه نیاز داریم و همه باید برای ساماندهی تاکسی‌ها کمک کنند، ادامه داد: با همکاری ستاد فرمان امام تسهیلاتی با کمترین بهره برای تامین 2 هزار تاکسی در حال پیگیری است.

فلسفی به تلاش همه مسئولان از جمله شهردار، استاندار و شورای شهر برای اتمام کار پروژه قطار شهری اهواز اشاره کرد و گفت: در قطار شهری مشکل منابع مالی وجود دارد و همه درباره وضعیت مالی شهرداری هم اطلاع دارند.

وی با بیان اینکه اگر منابع مالی حل شود این پروژه به سرانجام می‌رسد، تصریح کرد: همه تلاش شهرداری و شورا این است که اینکار متوقف نشود و احداث مترو ادامه پیدا کند. چالش بزرگی که ما پیدا کردیم ادعای پیمانکار بود. قرار داد بر اساس EPC است. اکنون بحث شده و پیمانکار ادعا کرده که ما کار را اضافه کرده‌ایم.

رئیس شورای شهر اهواز بیان کرد: ادعای پیمانکار مبنی بر رقم بسیار بالایی بود و پیمانکار می‌گوید که 185 میلیارد تومان طلبکار هستم. پروسه مباحث حقوقی و فنی مترو اهواز هم سبب شده که کار با مشکلاتی مواجه شود. اکنون این مباحث در حال بررسی هستند.

وی ادامه داد: دولت اگر تصمیم کلانی در این زمینه بگیرد و ورود کند اتفاقات مثبتی در زمینه منابع مالی ایجاد می‌شود. ما در تلاش هستیم که کار متوقف نشود و مسائل را در شورای عالی قطار شهری اهواز بررسی می‌کنیم.

رئیس شورای شهر اهواز درباره بحث پروژه قطار شهری اهواز افزود: در زمینه اخذ وام و اوراق مشارکت برای پروژه کلانشهر اهواز دو راه وجود دارد نخست اینکه از انجام این کار صرف نظر کنیم و دوم اینکه متعهد شویم و در راستای برطرف کردن مشکل تلاش کنیم که راه دوم را برگزیدیم.

کعب عمیر در زمینه مترو با بیان اینکه پیمانکار پروژه قطار شهری تحریم را عامل عدم انجام فاینانس عنوان می‌کند و افزود: شورای فنی درباره ادامه و یا فسخ کار با پیمانکار اهواز تصمیم می‌گیرد.

وی افزود: در بحث مترو 590 میلیارد تومان دولت پرداخت کرده و شهرداری علاوه بر پرداخت 15 میلیارد تومان املاک و زمین نیز در اختیار مترو قرار داده است. فعلا پیمانکار هیچ فاینانسوری را به ما معرفی نکرده است.

حجت‌الاسلام موسی‌پور نیز در زمینه اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با بیان اینکه اقدامات زیادی در مدت اخیر انجام شده و نگاه ویژه‌ای نیز به مناطق کم‌برخوردار داشته‌ایم، بیان کرد: در زمینه‌های مختلف فرهنگی و عناصر هویتی شهر اهواز توجه ویژه شده و در همین راستا به بحث زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با جدیدت بیشتری ورود شده است.

وی با اشاره به اینکه 70 زمین چمن مصنوعی در اهواز ساماندهی و بهسازی خواهند شد، افزود: تاکنون 35 جلسه درباره مسائل مختلف تشکیل شده و می‌توان گفت که نگاه شورا در این دوره به نسبت دوره‌های گذشته به کمیسون فرهنگی تغییر کرده است. کار آماده‌سازی فرهنگ‌سرای نجوم در شرف پایان است و مجتمع فرهنگی غدیر نیز ساخته خواهد شد. در حال حرکت در جهتی هستیم که همه پروژه‌ها اعم از عمرانی و فرهنگی دارای پیوست‌های فرهنگی باشند.

رئیس کمیسون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اهواز تصریح کرد: برخی از ادارات با شهرداری اهواز همکاری لازم را دارند ولی از برخی ادارات همچون اداره کل ورزش و جوانان استقبالی برای همکاری دیده نشده است.

این عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه 10 میلیارد تومان بدهی در زمینه معاونت فرهنگی داریم، گفت: همین امر سبب می‌شود که کارها سخت شوند ولی با این اوصاف به جد در این معاونت تلاش می‌شود.

فلسفی نیز به موضوع نام‌گذاری پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: پروژهای بزرگی که در آینده توسط شهرداری احداث خواهند شد به اسم شهدای اهواز نام‌گذاری می‌شوند.

وی درباره عملکرد برخی از مدیران با بیان اینکه رویکرد ما شخص محور نیست بلکه عملکرد را توجه خواهیم کرد، بیان کرد: کمیسون فرهنگی شورای شهر کمیته‌ای برای بحث آگهی‌های شهرداری تشکیل دهد تا این موضوع با کمک خانه مطبوعات بررسی شود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  پرداخت اولین قسط پاداش پایان خدمت فرهنگیان با حقوق تیرماه
  فروش مدت‌دار خودرو ممنوع شد
  تصویب بازنگری طرح جامع شهر اهواز
  علیرضافغانی بهترین داور جام جهانی۲۰۱۸ شد
  بیرانوند در پرسپولیس ماندنی شد
  "احساس تنهایی" چه خطراتی برای سلامتی دارد؟
  کوچکی‌نژاد: برگزاری کنکور ۹۸ خلاف قانون است
  تورم و گرانی!
  سقف سهمیه سوخت خودروهای سنگین حذف شد
  افزودن سبوس به نان ممنوع است
  تصمیم کی‌روش درباره خداحافظی آزمون از تیم ملی
  استیکرها به واتس اپ می‌آیند
  آدیداس فقط از پلاستیک بازیافتی کتانی تولید خواهد کرد
  سعید راد در نقش مامور امنیتی به تلویزیون برمی‌گردد
  آزمون قضاوت ۲۷ مهر برگزار می‌شود
 
 آخرین اخبار
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  افزایش دمای خوزستان از فردا
  شناسایی قاتل در کمتر از ۲ ساعت در خوزستان
  شفر: تقاضای ما تغییر زمان مسابقه بود نه لغو سوپرجام!
  ایران؛ جزء ۱۵ کشور برتر دنیا در تولید علم
  تشخیص دقیق‌ سرطان با یک سیم مغناطیسی
  پرسپولیس قهرمان سوپر جام اعلام شد
  گوگل و سازمان ملل همکار شدند
  آزمون قضاوت ۲۷ مهر برگزار می‌شود
  افزودن سبوس به نان ممنوع است
  سقف سهمیه سوخت خودروهای سنگین حذف شد
  دلیل نوسانات قیمت سکه در بازار چیست؟
  محدودیت زمانی برای اعطاء پلاک خودروهای اروندی برداشته شد
  جزییات آتش سوزی موتور یک فروند هواپیما در فرودگاه اهواز
  راهیابی تیم آنزان ایذه به لیگ برتر کشتی فرنگی کشور
  آدیداس فقط از پلاستیک بازیافتی کتانی تولید خواهد کرد
  فیفا: جام‌جهانی به این بازیکنان اعتبار داد
  استیکرها به واتس اپ می‌آیند
  کوچکی‌نژاد: برگزاری کنکور ۹۸ خلاف قانون است
  طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن،مردادماه در آسمان ایران
  شناسایی و دستگیری تیم چهار نفره داعش در ایران
  تصمیم کی‌روش درباره خداحافظی آزمون از تیم ملی
  آغاز تحویل سکه های پیش فروش سه ماهه
  تورم و گرانی!
  "احساس تنهایی" چه خطراتی برای سلامتی دارد؟
  حقوق معلمان در تابستان کاهش نمی‌یابد
  چشم عراقی ها هنوز در پی خرمشهر
  تصویب بازنگری طرح جامع شهر اهواز
  پرداخت اولین قسط پاداش پایان خدمت فرهنگیان با حقوق تیرماه
  بیرانوند در پرسپولیس ماندنی شد
  سعید راد در نقش مامور امنیتی به تلویزیون برمی‌گردد
  ارتباط بین بیماری‌های ویروسی با آلزایمر
  علیرضافغانی بهترین داور جام جهانی۲۰۱۸ شد
  فروش مدت‌دار خودرو ممنوع شد
  تمدید مهلت ثبت‌نام نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد
  بهای سکه افزایش یافت
  روند کاهش دمای خوزستان تا روز چهارشنبه
  یارانه تیرماه فردا شب واریز می‌شود
  بیشترین آمار فیلترینگ در کدام کشورهاست؟
  تحویل سکه‌های پیش‌فروش ۳ماهه؛ از فردا
  روزنامه سراسری آینه تلاش
  روزنامه چشم انداز روشن
  افزایش جرائم خرد با تعداد معتادان متجاهر مرتبط است
  ۳ اثر تاریخی ناملموس خوزستان ثبت ملی شد
  اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده به فروش مواد مخدر در خوزستان
  شیر کاکائو نوشیدنی موثر برای ریکاوری ورزشکاران
  متلاشی شدن گروهک تروریستی ضد انقلاب
  گرمای شدید روی تفکر تاثیر می‌گذارد!
  دانشجویان کارشناسی جدیدالورود "ارز" نمی‌گیرند
  شرایط دریافت ارز دولتی تغییر کرد
  در کمتر از 5 دقیقه فشارخونتان را پایین آورید
  مودریچ بهترین بازیکن جام جهانی ۲۰۱۸ شد
  گریزمان بهترین بازیکن فینال جام جهانی شد
  تکذیب متواری‌شدن متهم ردیف‌سوم پرونده ثامن‌الحجج
  نان فعلا گران نمی‌شود
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
  ۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
  ۳ توصیه تغذیه‌ای مهم برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان
۳ توصیه تغذیه‌ای مهم برای روزه‌داران ماه مبارک رمضان
  ۶ روش ساده برای به تاخیر انداختن پوسیدگی دندان
۶ روش ساده برای به تاخیر انداختن پوسیدگی دندان
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار