صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
جمعه، 26 مرداد 1397 - 10:27   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  برای خودمان قدم خیر برداریم
  خبرنگار عزیز هر روز، روز توست
  بازنشستگان حاکم!
  ضرورت های بعد از تصویب بازنگری طرح جامع اهواز
  دودی و بوی نامطبوع در آسمان اهواز
  چشم عراقی ها هنوز در پی خرمشهر
  خوزستان گنجینه آیین‌های هویت بخش وحدت آفرین
  ساماندهی سه‌چرخه‌های بلاتکلیف شهر اهواز یک فرصت است
  آیا حقیقتا ً دستگاه MRI برای شوشتر صرفه اقتصادی نداشت ؟؟
  زنان برای زنان
 
 گزارش
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
  بیشترین دلیل گرایش به ازدواج موقت چیست؟
  بازدید نماینده دزفول از کتابخانه های عمومی
  برنامه سفیران دانایی در روستاهای دزفول برگزار گردید
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 79378صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 18 مرداد 1397 - 08:26
بحرینی مقدم خبر داد:
کالاهای اساسی تا فروردین ۹۸ با ارز ۴۲۰۰ تومان عرضه می شوند
  

خوزنا:

نشست کارگروه ستاد تنظیم بازار منطقه آزاد اروند با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد و معاون اقتصادی استاندار خوزستان از ارائه کالاهای اساسی با تنوع اقلام بیشتر و دارو به صورت ثابت با ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار تا فروردین 98 خبر داد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در این نشست، وضعیت کشور را از بُعد کلان اقتصادی ارزیابی و به خروج امریکا از برجام اشاره کرد و با بیان این که شکل گیری مجدد تحریم ها تبعاتی در پی داشته، گفت: کاهش مبادلات تجاری، کاهش مبادلات بانکی و تحریم های هوشمندانه  به صورت تدریجی در صنایع مختلف که درآمدهای صادراتی را تحت الشعاع قرار می دهد،از تبعات تحریم هاست ، همچنین بخش پولی و ارز  و فلزات ما در تحریم ها هدفگذاری شد که سران امریکایی انتظار داشتند کشور با یک بحران و جالش جدی اقتصادی حداقل در سیاستهای مالی و تجاری مواجه شود.

سید علی بحرینی مقدم افزود: تبعات این تحریم ها را از دو ماه پیش در بازار داشتیم اما کالاهای اساسی با ارز دولتی در بازار ارائه شد و نتایج آن را دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای دستگاه های مخالف عنوان کردند؛ علیرغم این که در سال ۹۷ درآمدهای بسیار خوبی داشتیم و تخصیص  اعتبارات هم خوب بوده، از سویی منابع خوب دولتی هم ارز 4 هزار و 200   و 3 هزار و 800 تومانی را در تامین کالاهای اساسی داشتیم اما عدم هماهنگی یا بی نظمی باعث شد که التهابی در بازار ایجاد شود. این التهاب ؛ عارضه یابی و کارشناسی شد و بسته جدیدی به تازگی ابلاغ شد که قطعا تاثیر خودش را در بازار خواهد داشت. طبق گزارش های دریافتی، در بازار ارز و سکه، روند معکوس به وجود آمده و قیمت ها نیز در این بخش مقداری تعدیل شد.

 

بحرینی مقدم با اشاره به تصمیماتی که در بحث تنظیم بازار گرفته شد، به نقش ملی سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و با بیان این که باید از نقش ملی منطقه آزاد استفاده کنیم، به بررسی وضعیت بازار شهرهای آبادان و خرمشهر پرداخت و با پرسش از مسئولان ستاد تنظیم بازار منطقه آزاد اروند درباره نیازهای بازار دو شهر آبادان و خرمشهر به خصوص کالاهای اساسی،  آمادگی خود را از حمایت و پشتیبانی نیازها اعلام کرد.   

وی، تنظیم بازار را از اولویت های مهم استان بر شمرد و استفاده از نقش ملی منطقه آزاد اروند برای تنظیم بازار شهرهای آبادان و خرمشهر و استان را مهم دانست.

بحرینی مقدم با اشاره به تامین مرغ منجمد یا گوشت گرم وارداتی گفت: توزیع و تامین این کالاها باید با نظم بیستر که تاثیر دو چندان در تنظیم بازار داشته باشد، انجام شود.

 

این مقام ارشد اقتصادی استان ضمن ابراز خرسندی از آرامش نسبی حاکم در بازار اعلام کرد: تا پایان فروردین سال ۹۸کالاهای اساسی با تنوع اقلام بیشتر و دارو به صورت ثابت از ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار ارائه می شود، همچنین برای مدیریت سامانه توزیع و عرضه، نظارت ها جدی تر و کاملتر صورت می گیرد.  

بحرینی مقدم ادامه داد: انتظار داریم با این اتفاق، نظارت ها در توزیع کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی، در دستگاه ها و مجموعه ها و عوامل ذیربط توزیع و نظارتی جدی تر دنبال شود.

بحرینی مقدم به نقد اقتصاد دان ها به دولت اشاره کرد و گفت: اقتصاد دان ها عنوان کردند "بهتر این است که تمام کالاها با ارز آزاد تامین شود و دولت به نوعی به مردم و افراد دهک های مختلف، متناسب با دهک های مالی آن ها یارانه بیشتری برای خرید کالاها بدهد و آن رانتی که قرار است اتفاق بیفتد ازبین می رود" اما دولت تصمیم گرفته که با اقتدار،  بازار را در کالاهای اساسی مدیریت کند لذا ما وظیفه بسیار حساس تر و خطیری داریم که باید جدی تر انجام شود.

وی در ادامه به تفاوت فاحش بین ارز 4200 تومانی دولتی و ارز بازار ثانویه اشاره کرد و گفت:  در مقابل این اتفاقات در بازار ارز اما دولت این یارانه را   به کالاهای اساسی اختصاص داده و وظیفه ما صیانت از این یارانه است که باید با حذف واسطه ها، قاچاق و هزینه های سربار، کالاهای اساسی را به دست مردم و مصرف کننده برسانیم .

 

رییس ستاد تنظیم بازار استان به اتفاقات بازار کالاهای غیر اساسی مثل لوازم خانگی، موبایل، لوازم الکترونیک هم اشاره کرد و با بیان این که افرادی به صورت انحصاری در سطح ملی ارز دولتی دریافت و کالا وارد کردند، گفت: در ادامه ی افزایش قیمت ارز، این افراد یا کالا را به بازار ارائه نمی دادند یا کالا را سهمیه بندی می کردند و یا سبدی را برای ارائه کالا تعریف کردند و یا این که کالا را به جای نقدی به صورت اعتباری می داند و این باعث شد که کالاها در این بخش هم رشد چشمگیری داشته باشند و بازار را به تشنج کشاندند اما در استان می توانیم با اقدامات کارشناسی، استفاده از ظرفیت تعاونی مرزنشینان و مناطق آزاد استفاده کنیم  و انحصار را از دست افراد معدودی که در مرکز نشسته اند، خارج کنیم و نقشی را برای منطقه آزاد اروند در کشور بازی کنیم  لذا نیاز به کار کارشناسی دارد. در سایر اقلام مصرفی هم انتظار این است که سازمان منطقه آزاد اروند نقش ملی خود را به خوبی ایفا کند و در این شرایط خاص،  کمک رسان استان و سطح ملی باشد.  

بحرینی مقدم در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر نظارت بیشتر بازار، به ماده 88 قانون نظام صنفی که به منطقه آزاد داده شده اشاره کرد و گفت:انتظار مسئولان استانی این است که فرمانداری ها برای تنظیم بازار و نظارت بر آن به منطقه آزاد کمک کنند،  این وظیفه خطیری است و بنا بر حساسیتی که در استان بوده ، شورای تامین استان هم مصوباتی در همین راستا داشت که از آن جمله، قرارگاه عملیاتی تنظیم بازار را درفرمانداری ها داشته باشیم و فرمانداری ها با بسیج امکانات و منابع بتوانند نظارت کافی را در سطح بازار داشته باشند تا اقلام یارانه ای و کالاهای اساسی در چارچوب قیمت مشخص شده، توزیع و عرضه شود.

 

وی با بیان این که اقدامات نظارتی مسئولان باید اثرگذار باشد و التهابی هم در بازار ایجاد نشود، گفت: باید با ظرافت خاصی به مدیریت و تنظیم بازار بپردازیم، همچنین با سرعت بیشتر باید به تخلفات رسیدگی شود، جریمه ها باید اثرگذار باشد و در نهایت رسانه ای هم بشود.

وی خطاب به صدا و سیمای مرکز آبادان گفت:  در اکیپ های گشت از سوی فرمانداری ها و ستاد تنظیم بازار همراه مسئولان باشید و نشان بدهید که دستگاه نظارتی شفاف و قاطع در این ماموریت انجام وظیفه می کنند.

بحرینی مقدم  ضمن با اهمیت شمردن اطلاع رسانی قیمت ها، گفت: قیمت ها باید روزانه به سمع و نظر مردم برسد. همچنین تلفن 124 رسیدگی به شکایات بسیار مهم است و باید پاسخ داده شود، به مردم و شاکیان گزارش دهید که به شکایت شما رسیدگی شده و برخورد و نظارت صورت گرفته است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان افزود: رسیدگی به پرونده ها بعد از 6 ماه منتج به جریمه 70 هزار تومانی می شود، متاسفانه این ها برای افراد متخلف بازدارنده نیست، باید نظارت ها بیشتر شود تا التهابی در بازار ایجاد نشود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  تاثیر مخرب دود سیگار الکترونیکی بر ریه
  یارانه مرداد ماه، امشب در حساب سرپرستان
  راه‌های امن برای ورود به گوشی
  جدیدترین اخبار از اجرای کنسرت خیابانی همایون
  فواید چای سبز در تقویت سلامت روان
  ۵ حرکت ورزشی با کالری سوزی بالا
  اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
  ایران در رده ۳۲ جهان و اول آسیا
  تماشای بازی فولاد و نساجی رایگان شد
  نگاهی به نامه نگاری در سربرگ مجلس علیه رسانه های منتقد
  پروازهای چارتری در مسیر اهواز - تهران و بالعکس
  آشنایی با اولین مرکز آموزشی و حمایت شغلی معلولین در ایران
  درباره زبان‌های رمزی ایران چه می‌دانید؟
  خیابانی:حلالم کنید،شایددراین جراحی ازدنیابروم!
  فروش نیم میلیاردی تنگه ابوقریب در هفته نخست
 
 آخرین اخبار
  صعود تیم کوهنوردی هلال احمر شهرستان لالی به بام ایران
  آشنایی با اولین مرکز آموزشی و حمایت شغلی معلولین در ایران
  علت انتخاب گلزار به عنوان مجری «برنده باش»
  سبزیجات مفید برای جلوگیری از سرطان روده
  تماشای بازی فولاد و نساجی رایگان شد
  ایران در رده ۳۲ جهان و اول آسیا
  پروازهای چارتری در مسیر اهواز - تهران و بالعکس
  نگاهی به نامه نگاری در سربرگ مجلس علیه رسانه های منتقد
  درباره زبان‌های رمزی ایران چه می‌دانید؟
  صدها حساب کاربری اینستاگرام هک شدند
  فروش نیم میلیاردی تنگه ابوقریب در هفته نخست
  طرح مجلس برای تعیین کف سن ازدواج
  خیابانی:حلالم کنید،شایددراین جراحی ازدنیابروم!
  فواید چای سبز در تقویت سلامت روان
  سینما هلال اهواز فرهنگسرا می شود
  ۵ حرکت ورزشی با کالری سوزی بالا
  تاثیر مخرب دود سیگار الکترونیکی بر ریه
  راه‌های امن برای ورود به گوشی
  جدیدترین اخبار از اجرای کنسرت خیابانی همایون
  اتلتیکو مادرید قهرمان سوپرجام اروپا شد
  یارانه مرداد ماه، امشب در حساب سرپرستان
  آلبوم "ابراهیم"چاوشی مجوز گرفت
  ۸ نکته جالب در مورد دریای خزر
  با این همه «آقازاده» بیکار چه کنیم؟
  نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
  چرا مردم ترکیه برخلاف ایرانی‌ها دلار‌ها و طلایشان را در جنگ اقتصادی فروخته اند؟!
  تیم والیبال جوانان ایران نایب قهرمان شد
  کشف عتیقه پنج هزار ساله در جیرفت
  فیلم‌های تلویزیون در آخر هفته
  تاثیر چند ژن خاص در بروز آلزایمر
  توضیح کمیته امداد درباره خرید ۱۱ هزار سکه
  کنوانسیون خزر؛ آنچه هست، آنچه نیست!
  صرافی یک بانک پملب شد!
  ۱۳ دانشگاه ایرانی در جمع هزار دانشگاه برتر دنیا
  موز 11 هزار تومان شد!
  محرمی تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان ۱۹-۲۰۱۸
  نامه قالیباف به سران سه قوه تایید شد
  مشکل کی‌روش با فدراسیون در حال حل شدن است
  روحانی:قیمت ارز حتماً پایین‌تر خواهد آمد
  ثبت جهانی ۲۳ اثر تاریخی و طبیعی ایران
  کشف دلیل شدت میگرن در زنان
  هشدار به خریداران سکه و طلا
  آخرین وضعیت جمشید مشایخی در بیمارستان
  تهران ششمین شهر پُراسترس جهان
  پرونده خاموشی سال ۹۷ بسته شد
  تاملی بر نامه ۱۳ دانشگاه برتر برای ارز دولتی
  ماجرای آدامس‌های قاچاق با برند جهانی
  ورود یک میمون به آرایشگاه زنانه، در بابل
  سرباز ربوده شده ایرانی پس از ۴۷۶ روز اسارت به آغوش خانواده بازگشت
  توقف پروژه ۵۰۰ میلیونی شرکت انگلیسی در ایران
  جگر مرغ مفید یا مضر؟
  ادعاهای دبیرکل اتحادیه عرب علیه ایران
  وجود ۲۰۰ نوع بیماری روانی در کشور
  دمای خوزستان 50 درجه ای می شود
  اعلام سامانه ثبت شکایت از ارز مسافرتی
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
  جگر مرغ مفید یا مضر؟
جگر مرغ مفید یا مضر؟
  فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
  ۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار