صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 17:49   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  جانبازان بنیاد کجای مملکت هستند؟
  منابع حذف یارانه‌ها، فرصتی برای توسعه انسانی در خوزستان
  تجلی عشق در دیار عاشقی
  شهری تنها و خسته بنام اهواز
  شنبه خونین اهواز
  از فضای واقعی تا فضای مجازی
  برای خودمان قدم خیر برداریم
  خبرنگار عزیز هر روز، روز توست
  بازنشستگان حاکم!
  ضرورت های بعد از تصویب بازنگری طرح جامع اهواز
 
 گزارش
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 79378صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 18 مرداد 1397 - 07:26
بحرینی مقدم خبر داد:
کالاهای اساسی تا فروردین ۹۸ با ارز ۴۲۰۰ تومان عرضه می شوند
  

خوزنا:

نشست کارگروه ستاد تنظیم بازار منطقه آزاد اروند با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد و معاون اقتصادی استاندار خوزستان از ارائه کالاهای اساسی با تنوع اقلام بیشتر و دارو به صورت ثابت با ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار تا فروردین 98 خبر داد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در این نشست، وضعیت کشور را از بُعد کلان اقتصادی ارزیابی و به خروج امریکا از برجام اشاره کرد و با بیان این که شکل گیری مجدد تحریم ها تبعاتی در پی داشته، گفت: کاهش مبادلات تجاری، کاهش مبادلات بانکی و تحریم های هوشمندانه  به صورت تدریجی در صنایع مختلف که درآمدهای صادراتی را تحت الشعاع قرار می دهد،از تبعات تحریم هاست ، همچنین بخش پولی و ارز  و فلزات ما در تحریم ها هدفگذاری شد که سران امریکایی انتظار داشتند کشور با یک بحران و جالش جدی اقتصادی حداقل در سیاستهای مالی و تجاری مواجه شود.

سید علی بحرینی مقدم افزود: تبعات این تحریم ها را از دو ماه پیش در بازار داشتیم اما کالاهای اساسی با ارز دولتی در بازار ارائه شد و نتایج آن را دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای دستگاه های مخالف عنوان کردند؛ علیرغم این که در سال ۹۷ درآمدهای بسیار خوبی داشتیم و تخصیص  اعتبارات هم خوب بوده، از سویی منابع خوب دولتی هم ارز 4 هزار و 200   و 3 هزار و 800 تومانی را در تامین کالاهای اساسی داشتیم اما عدم هماهنگی یا بی نظمی باعث شد که التهابی در بازار ایجاد شود. این التهاب ؛ عارضه یابی و کارشناسی شد و بسته جدیدی به تازگی ابلاغ شد که قطعا تاثیر خودش را در بازار خواهد داشت. طبق گزارش های دریافتی، در بازار ارز و سکه، روند معکوس به وجود آمده و قیمت ها نیز در این بخش مقداری تعدیل شد.

 

بحرینی مقدم با اشاره به تصمیماتی که در بحث تنظیم بازار گرفته شد، به نقش ملی سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و با بیان این که باید از نقش ملی منطقه آزاد استفاده کنیم، به بررسی وضعیت بازار شهرهای آبادان و خرمشهر پرداخت و با پرسش از مسئولان ستاد تنظیم بازار منطقه آزاد اروند درباره نیازهای بازار دو شهر آبادان و خرمشهر به خصوص کالاهای اساسی،  آمادگی خود را از حمایت و پشتیبانی نیازها اعلام کرد.   

وی، تنظیم بازار را از اولویت های مهم استان بر شمرد و استفاده از نقش ملی منطقه آزاد اروند برای تنظیم بازار شهرهای آبادان و خرمشهر و استان را مهم دانست.

بحرینی مقدم با اشاره به تامین مرغ منجمد یا گوشت گرم وارداتی گفت: توزیع و تامین این کالاها باید با نظم بیستر که تاثیر دو چندان در تنظیم بازار داشته باشد، انجام شود.

 

این مقام ارشد اقتصادی استان ضمن ابراز خرسندی از آرامش نسبی حاکم در بازار اعلام کرد: تا پایان فروردین سال ۹۸کالاهای اساسی با تنوع اقلام بیشتر و دارو به صورت ثابت از ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار ارائه می شود، همچنین برای مدیریت سامانه توزیع و عرضه، نظارت ها جدی تر و کاملتر صورت می گیرد.  

بحرینی مقدم ادامه داد: انتظار داریم با این اتفاق، نظارت ها در توزیع کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی، در دستگاه ها و مجموعه ها و عوامل ذیربط توزیع و نظارتی جدی تر دنبال شود.

بحرینی مقدم به نقد اقتصاد دان ها به دولت اشاره کرد و گفت: اقتصاد دان ها عنوان کردند "بهتر این است که تمام کالاها با ارز آزاد تامین شود و دولت به نوعی به مردم و افراد دهک های مختلف، متناسب با دهک های مالی آن ها یارانه بیشتری برای خرید کالاها بدهد و آن رانتی که قرار است اتفاق بیفتد ازبین می رود" اما دولت تصمیم گرفته که با اقتدار،  بازار را در کالاهای اساسی مدیریت کند لذا ما وظیفه بسیار حساس تر و خطیری داریم که باید جدی تر انجام شود.

وی در ادامه به تفاوت فاحش بین ارز 4200 تومانی دولتی و ارز بازار ثانویه اشاره کرد و گفت:  در مقابل این اتفاقات در بازار ارز اما دولت این یارانه را   به کالاهای اساسی اختصاص داده و وظیفه ما صیانت از این یارانه است که باید با حذف واسطه ها، قاچاق و هزینه های سربار، کالاهای اساسی را به دست مردم و مصرف کننده برسانیم .

 

رییس ستاد تنظیم بازار استان به اتفاقات بازار کالاهای غیر اساسی مثل لوازم خانگی، موبایل، لوازم الکترونیک هم اشاره کرد و با بیان این که افرادی به صورت انحصاری در سطح ملی ارز دولتی دریافت و کالا وارد کردند، گفت: در ادامه ی افزایش قیمت ارز، این افراد یا کالا را به بازار ارائه نمی دادند یا کالا را سهمیه بندی می کردند و یا سبدی را برای ارائه کالا تعریف کردند و یا این که کالا را به جای نقدی به صورت اعتباری می داند و این باعث شد که کالاها در این بخش هم رشد چشمگیری داشته باشند و بازار را به تشنج کشاندند اما در استان می توانیم با اقدامات کارشناسی، استفاده از ظرفیت تعاونی مرزنشینان و مناطق آزاد استفاده کنیم  و انحصار را از دست افراد معدودی که در مرکز نشسته اند، خارج کنیم و نقشی را برای منطقه آزاد اروند در کشور بازی کنیم  لذا نیاز به کار کارشناسی دارد. در سایر اقلام مصرفی هم انتظار این است که سازمان منطقه آزاد اروند نقش ملی خود را به خوبی ایفا کند و در این شرایط خاص،  کمک رسان استان و سطح ملی باشد.  

بحرینی مقدم در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر نظارت بیشتر بازار، به ماده 88 قانون نظام صنفی که به منطقه آزاد داده شده اشاره کرد و گفت:انتظار مسئولان استانی این است که فرمانداری ها برای تنظیم بازار و نظارت بر آن به منطقه آزاد کمک کنند،  این وظیفه خطیری است و بنا بر حساسیتی که در استان بوده ، شورای تامین استان هم مصوباتی در همین راستا داشت که از آن جمله، قرارگاه عملیاتی تنظیم بازار را درفرمانداری ها داشته باشیم و فرمانداری ها با بسیج امکانات و منابع بتوانند نظارت کافی را در سطح بازار داشته باشند تا اقلام یارانه ای و کالاهای اساسی در چارچوب قیمت مشخص شده، توزیع و عرضه شود.

 

وی با بیان این که اقدامات نظارتی مسئولان باید اثرگذار باشد و التهابی هم در بازار ایجاد نشود، گفت: باید با ظرافت خاصی به مدیریت و تنظیم بازار بپردازیم، همچنین با سرعت بیشتر باید به تخلفات رسیدگی شود، جریمه ها باید اثرگذار باشد و در نهایت رسانه ای هم بشود.

وی خطاب به صدا و سیمای مرکز آبادان گفت:  در اکیپ های گشت از سوی فرمانداری ها و ستاد تنظیم بازار همراه مسئولان باشید و نشان بدهید که دستگاه نظارتی شفاف و قاطع در این ماموریت انجام وظیفه می کنند.

بحرینی مقدم  ضمن با اهمیت شمردن اطلاع رسانی قیمت ها، گفت: قیمت ها باید روزانه به سمع و نظر مردم برسد. همچنین تلفن 124 رسیدگی به شکایات بسیار مهم است و باید پاسخ داده شود، به مردم و شاکیان گزارش دهید که به شکایت شما رسیدگی شده و برخورد و نظارت صورت گرفته است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان افزود: رسیدگی به پرونده ها بعد از 6 ماه منتج به جریمه 70 هزار تومانی می شود، متاسفانه این ها برای افراد متخلف بازدارنده نیست، باید نظارت ها بیشتر شود تا التهابی در بازار ایجاد نشود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  
  زمان واریز عیدی معلولان و زنان سرپرست خانوار
  سریال‌های تلویزیون برای نوروز ۹۸
  عرب مدیرعامل پرسپولیس شد
  وزیر صنعت: قیمت‌ها تعدیل می‌شود
  مشکلات آب حوزه کارون بررسی شد
  آغاز پرداخت «عیدی» مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی
  فردا آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور
  افزایش سقف وام شهریه سال تحصیلی آینده دانشگاه‌ها
  تمامی پزشکان مکلف به استفاده از «کارت‌خوان» شدند
  مخالفت کمیسیون تلفیق با پیشنهادها در زمینه قیمت بنزین
  مهلت ثبت‌نام در کنکور ۹۸ تمدید شد
  آغاز فاز دوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خوزستان
 
 آخرین اخبار
  آغاز فاز دوم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خوزستان
  مهلت ثبت‌نام در کنکور ۹۸ تمدید شد
  مشکلات آب حوزه کارون بررسی شد
  زمان واریز عیدی معلولان و زنان سرپرست خانوار
  وزیر صنعت: قیمت‌ها تعدیل می‌شود
  
  افزایش سقف وام شهریه سال تحصیلی آینده دانشگاه‌ها
  عرب مدیرعامل پرسپولیس شد
  تمامی پزشکان مکلف به استفاده از «کارت‌خوان» شدند
  فردا آخرین مهلت ثبت‌نام کنکور
  مخالفت کمیسیون تلفیق با پیشنهادها در زمینه قیمت بنزین
  آغاز پرداخت «عیدی» مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی
  سریال‌های تلویزیون برای نوروز ۹۸
  سایت ثبت گوشی مسافری به زودی بسته می‌‌شود
  تشکیل کارگروه ویژه برای ساماندهی رودخانه کارون
  مهلت ثبت‌نام در دوره کارشناسی دانشگاه آزاد تا امروز
  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی ۹۸ آغاز شد
  احتمال تعیین دستمزد کارگران بعد از عـید
  نرخ آب بها در سال آینده افزایش می‌یابد
  اعلام نحوه اطلاع از نتیجه بررسی وضعبت بسته حمایتی
  تکذیب لغو داربی نوروز ۹۸
  آغاز توزیع کارت آزمون دکتری از امروز
  نهایی شدن دستمزد ۹۸ تا پایان اسفند‌ماه
  آخرین مهلت ثبت‌نام در کنکور ۹۸
  قسمت ویژه سریال پایتخت برای شب عید
  جزئیات فروش فوری ایران‌خودرو از فردا
  واریز بسته حمایتی جاماندگان از ۱۵ اسفند
  واریز «عیدی» مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند
  دستگیری عاملان سایت «یارانه»
  برنامه «ستاره‌ساز» نوروز ۹۸ می‌آید
  ‌دلفیناریوم در شهر اهواز احداث می‌شود
  برگزاری نمایشگاه بهاره در ایام پایانی سال در اهواز
  حق منطقه جنگی به فرهنگیان کارون و باوی تعلق گرفت
  دفترچه آزمون ارشد علوم پزشکی ۹۸ منتشر شد
  واریز مبلغ بسته حمایتی برای یک‌میلیون جامانده
  حقوقِ تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان مالیات ندارد
  اعلام نتایج دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد
  رقم جالب «بن‌سلمان» برای خرید «منچستریونایتد»
  آغاز مهلت ثبت‌نام برای جاماندگان شرکت در آزمون ارشد
  زمان بازگشایی محور اندیکا – شهرکرد مشخص نیست
  اسامی جاماندگان "بسته حمایتی" فردا اعلام می‌شود
  عرضه داروهای بیماران خاص به صورت سهمیه‌ای
  آخرین مهلت ثبت نام در کنکور ۹۸
  آغاز ثبت‌نام مجدد کارشناسی ارشد از فردا
  امروز آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت
  تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی
  همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شدنی نیست
  آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 31 روستای اندیمشک
  «دختران مجرد» بیمه می‌شوند
  دفترچه‌‌های درمان سال آینده حذف می‌شوند
  فیلم‌های سینمایی آخر هفته تلویزیون
  سایت ثبت سفارش واردات خودرو باز شد
  چه کسانی می‌توانند در کنکور ۹۸ ثبت نام کنند؟
  ثبت نام کنکور آغاز شد
  آغاز حذف و اضافه دانشجویان دانشگاه آزاد از 27 بهمن
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
معروف‌ترین غذاهای مقاصد گردشگری مهم دنیا
معروف‌ترین غذاهای مقاصد گردشگری مهم دنیا
  با مصرف این شربت خوش اخلاق شوید!
با مصرف این شربت خوش اخلاق شوید!
  شستشوی لباس‌های پاییزی و زمستانی؛ باید‌ها و نباید‌ها
شستشوی لباس‌های پاییزی و زمستانی؛ باید‌ها و نباید‌ها
  راه‌های خروج از افسردگی بعد زایمان
راه‌های خروج از افسردگی بعد زایمان
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار