صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 06:47   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  شنبه خونین اهواز
  از فضای واقعی تا فضای مجازی
  برای خودمان قدم خیر برداریم
  خبرنگار عزیز هر روز، روز توست
  بازنشستگان حاکم!
  ضرورت های بعد از تصویب بازنگری طرح جامع اهواز
  دودی و بوی نامطبوع در آسمان اهواز
  چشم عراقی ها هنوز در پی خرمشهر
  خوزستان گنجینه آیین‌های هویت بخش وحدت آفرین
  ساماندهی سه‌چرخه‌های بلاتکلیف شهر اهواز یک فرصت است
 
 گزارش
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 79378صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 18 مرداد 1397 - 07:26
بحرینی مقدم خبر داد:
کالاهای اساسی تا فروردین ۹۸ با ارز ۴۲۰۰ تومان عرضه می شوند
  

خوزنا:

نشست کارگروه ستاد تنظیم بازار منطقه آزاد اروند با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد و معاون اقتصادی استاندار خوزستان از ارائه کالاهای اساسی با تنوع اقلام بیشتر و دارو به صورت ثابت با ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار تا فروردین 98 خبر داد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان در این نشست، وضعیت کشور را از بُعد کلان اقتصادی ارزیابی و به خروج امریکا از برجام اشاره کرد و با بیان این که شکل گیری مجدد تحریم ها تبعاتی در پی داشته، گفت: کاهش مبادلات تجاری، کاهش مبادلات بانکی و تحریم های هوشمندانه  به صورت تدریجی در صنایع مختلف که درآمدهای صادراتی را تحت الشعاع قرار می دهد،از تبعات تحریم هاست ، همچنین بخش پولی و ارز  و فلزات ما در تحریم ها هدفگذاری شد که سران امریکایی انتظار داشتند کشور با یک بحران و جالش جدی اقتصادی حداقل در سیاستهای مالی و تجاری مواجه شود.

سید علی بحرینی مقدم افزود: تبعات این تحریم ها را از دو ماه پیش در بازار داشتیم اما کالاهای اساسی با ارز دولتی در بازار ارائه شد و نتایج آن را دکتر نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهور برای دستگاه های مخالف عنوان کردند؛ علیرغم این که در سال ۹۷ درآمدهای بسیار خوبی داشتیم و تخصیص  اعتبارات هم خوب بوده، از سویی منابع خوب دولتی هم ارز 4 هزار و 200   و 3 هزار و 800 تومانی را در تامین کالاهای اساسی داشتیم اما عدم هماهنگی یا بی نظمی باعث شد که التهابی در بازار ایجاد شود. این التهاب ؛ عارضه یابی و کارشناسی شد و بسته جدیدی به تازگی ابلاغ شد که قطعا تاثیر خودش را در بازار خواهد داشت. طبق گزارش های دریافتی، در بازار ارز و سکه، روند معکوس به وجود آمده و قیمت ها نیز در این بخش مقداری تعدیل شد.

 

بحرینی مقدم با اشاره به تصمیماتی که در بحث تنظیم بازار گرفته شد، به نقش ملی سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و با بیان این که باید از نقش ملی منطقه آزاد استفاده کنیم، به بررسی وضعیت بازار شهرهای آبادان و خرمشهر پرداخت و با پرسش از مسئولان ستاد تنظیم بازار منطقه آزاد اروند درباره نیازهای بازار دو شهر آبادان و خرمشهر به خصوص کالاهای اساسی،  آمادگی خود را از حمایت و پشتیبانی نیازها اعلام کرد.   

وی، تنظیم بازار را از اولویت های مهم استان بر شمرد و استفاده از نقش ملی منطقه آزاد اروند برای تنظیم بازار شهرهای آبادان و خرمشهر و استان را مهم دانست.

بحرینی مقدم با اشاره به تامین مرغ منجمد یا گوشت گرم وارداتی گفت: توزیع و تامین این کالاها باید با نظم بیستر که تاثیر دو چندان در تنظیم بازار داشته باشد، انجام شود.

 

این مقام ارشد اقتصادی استان ضمن ابراز خرسندی از آرامش نسبی حاکم در بازار اعلام کرد: تا پایان فروردین سال ۹۸کالاهای اساسی با تنوع اقلام بیشتر و دارو به صورت ثابت از ارز ۴۲۰۰ تومان در بازار ارائه می شود، همچنین برای مدیریت سامانه توزیع و عرضه، نظارت ها جدی تر و کاملتر صورت می گیرد.  

بحرینی مقدم ادامه داد: انتظار داریم با این اتفاق، نظارت ها در توزیع کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی، در دستگاه ها و مجموعه ها و عوامل ذیربط توزیع و نظارتی جدی تر دنبال شود.

بحرینی مقدم به نقد اقتصاد دان ها به دولت اشاره کرد و گفت: اقتصاد دان ها عنوان کردند "بهتر این است که تمام کالاها با ارز آزاد تامین شود و دولت به نوعی به مردم و افراد دهک های مختلف، متناسب با دهک های مالی آن ها یارانه بیشتری برای خرید کالاها بدهد و آن رانتی که قرار است اتفاق بیفتد ازبین می رود" اما دولت تصمیم گرفته که با اقتدار،  بازار را در کالاهای اساسی مدیریت کند لذا ما وظیفه بسیار حساس تر و خطیری داریم که باید جدی تر انجام شود.

وی در ادامه به تفاوت فاحش بین ارز 4200 تومانی دولتی و ارز بازار ثانویه اشاره کرد و گفت:  در مقابل این اتفاقات در بازار ارز اما دولت این یارانه را   به کالاهای اساسی اختصاص داده و وظیفه ما صیانت از این یارانه است که باید با حذف واسطه ها، قاچاق و هزینه های سربار، کالاهای اساسی را به دست مردم و مصرف کننده برسانیم .

 

رییس ستاد تنظیم بازار استان به اتفاقات بازار کالاهای غیر اساسی مثل لوازم خانگی، موبایل، لوازم الکترونیک هم اشاره کرد و با بیان این که افرادی به صورت انحصاری در سطح ملی ارز دولتی دریافت و کالا وارد کردند، گفت: در ادامه ی افزایش قیمت ارز، این افراد یا کالا را به بازار ارائه نمی دادند یا کالا را سهمیه بندی می کردند و یا سبدی را برای ارائه کالا تعریف کردند و یا این که کالا را به جای نقدی به صورت اعتباری می داند و این باعث شد که کالاها در این بخش هم رشد چشمگیری داشته باشند و بازار را به تشنج کشاندند اما در استان می توانیم با اقدامات کارشناسی، استفاده از ظرفیت تعاونی مرزنشینان و مناطق آزاد استفاده کنیم  و انحصار را از دست افراد معدودی که در مرکز نشسته اند، خارج کنیم و نقشی را برای منطقه آزاد اروند در کشور بازی کنیم  لذا نیاز به کار کارشناسی دارد. در سایر اقلام مصرفی هم انتظار این است که سازمان منطقه آزاد اروند نقش ملی خود را به خوبی ایفا کند و در این شرایط خاص،  کمک رسان استان و سطح ملی باشد.  

بحرینی مقدم در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر نظارت بیشتر بازار، به ماده 88 قانون نظام صنفی که به منطقه آزاد داده شده اشاره کرد و گفت:انتظار مسئولان استانی این است که فرمانداری ها برای تنظیم بازار و نظارت بر آن به منطقه آزاد کمک کنند،  این وظیفه خطیری است و بنا بر حساسیتی که در استان بوده ، شورای تامین استان هم مصوباتی در همین راستا داشت که از آن جمله، قرارگاه عملیاتی تنظیم بازار را درفرمانداری ها داشته باشیم و فرمانداری ها با بسیج امکانات و منابع بتوانند نظارت کافی را در سطح بازار داشته باشند تا اقلام یارانه ای و کالاهای اساسی در چارچوب قیمت مشخص شده، توزیع و عرضه شود.

 

وی با بیان این که اقدامات نظارتی مسئولان باید اثرگذار باشد و التهابی هم در بازار ایجاد نشود، گفت: باید با ظرافت خاصی به مدیریت و تنظیم بازار بپردازیم، همچنین با سرعت بیشتر باید به تخلفات رسیدگی شود، جریمه ها باید اثرگذار باشد و در نهایت رسانه ای هم بشود.

وی خطاب به صدا و سیمای مرکز آبادان گفت:  در اکیپ های گشت از سوی فرمانداری ها و ستاد تنظیم بازار همراه مسئولان باشید و نشان بدهید که دستگاه نظارتی شفاف و قاطع در این ماموریت انجام وظیفه می کنند.

بحرینی مقدم  ضمن با اهمیت شمردن اطلاع رسانی قیمت ها، گفت: قیمت ها باید روزانه به سمع و نظر مردم برسد. همچنین تلفن 124 رسیدگی به شکایات بسیار مهم است و باید پاسخ داده شود، به مردم و شاکیان گزارش دهید که به شکایت شما رسیدگی شده و برخورد و نظارت صورت گرفته است .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان افزود: رسیدگی به پرونده ها بعد از 6 ماه منتج به جریمه 70 هزار تومانی می شود، متاسفانه این ها برای افراد متخلف بازدارنده نیست، باید نظارت ها بیشتر شود تا التهابی در بازار ایجاد نشود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد
  بازتاب جهانی حضور زنان در ورزشگاه آزادی
  زمان احتمالی جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت
  تولید قرص زعفران برای مهار سلول‌های سرطانی
  روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد
  ۲ مسافر ایرانی در مرز عراق بازداشت شدند
  ۵ بازیکن برتر آسیا در بازی FIFA ۱۹
  شورای خرمشهر مجری طرح فاضلاب را به صحن علنی فراخواند
  ضرغامی: حضور زنان در ورزشگاه حریم‌شکنی نیست
  صادرات از مرزهای چزابه و شلمچه ممنوع اعلام شد
  تکلیف ارز مسافری زائران اربعین به زودی مشخص می‌شود
  کاهش تعرفه‌های مکالمه، اینترنت و پیامک همراه اول
  پخش سریال «بانوی سردار» در بهمن ماه
  تاکید دریافت واکسن آنفلوانزا پیش از عزیمت به عراق
  نرخ سکه و طلا در بازار امروز اهواز
 
 آخرین اخبار
  تکلیف ارز مسافری زائران اربعین به زودی مشخص می‌شود
  شورای خرمشهر مجری طرح فاضلاب را به صحن علنی فراخواند
  ۲ مسافر ایرانی در مرز عراق بازداشت شدند
  کیفرخواست متهمان نصب بنر جنجالی صادر شد
  ضرغامی: حضور زنان در ورزشگاه حریم‌شکنی نیست
  پخش سریال «بانوی سردار» در بهمن ماه
  کاهش تعرفه‌های مکالمه، اینترنت و پیامک همراه اول
  روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد
  نرخ سکه و طلا در بازار امروز اهواز
  تولید قرص زعفران برای مهار سلول‌های سرطانی
  تاکید دریافت واکسن آنفلوانزا پیش از عزیمت به عراق
  ۵ بازیکن برتر آسیا در بازی FIFA ۱۹
  واردات ۹میلیون تن کالای اساسی به کشور
  زمان احتمالی جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت
  بازتاب جهانی حضور زنان در ورزشگاه آزادی
  توضیحات درباره "تعطیلات زمستانی" مدارس
  صادرات از مرزهای چزابه و شلمچه ممنوع اعلام شد
  آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع کرد
  طراح اصلی حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسید
  توضیحات خزاعی درباره فیلم «حضرت خدیجه (س)»
  گزارش سازمان ثبت احوال در 6 ماهه نخست سال
  فعالیت قطار قم-کربلا در ایام اربعین
  واکنش برانکو به جدایی بیرانوند و بازگشت طارمی
  کاهش شیوع کوتاه قدی و کم وزنی در کشور
  دستگیری سه کارمند شهرداری تهران تایید شد
  رشد ۷۱ درصدی زندانیان مهریه
  سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در کرج ناکام ماند
  جراحت 19 نفر در انفجار کارخانه صبا باتری
  کیف پولی که هرگز گم نمی‌شود+عکس
  ورزشگاه آزادی روی بانوان باز شد
  زمان واریز یارانه نقدی مهر ماه
  شرایط گذراندن سربازی در ازای انجام پروژه تحقیقاتی
  مابه‌التفاوت هزینه ویزای زائران اربعین بازگردانده می‌شود
  بخشنامه ای برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه
  تصویب نهایی «بسته حمایتی»؛ یکشنبه آینده
  راهکارهایی برای تقویت تاب‌آوری در برابر مشکلات زندگی
  آخرین وضعیت بررسی سهمیه‌بندی بنزین و کارت سوخت
  چگونگی حذف دفترچه چند بیمه‌ای‌ها
  احتمال حل شدن جسد خاشقجی در اسید
  ربوده شدن ۱۴ نیروی بسیجی هنگ مرزی میرجاوه توسط تروریست ها
  بازدید از پایانه های مرزی شلمچه و چذابه
  زیباترین مکان‌های زمین اینجاست
  آموزش رایگان رشته‎های صنایع دستی به افراد کم‎توان مالی
  آخرین مهلت ثبت شبای بانکی برای سهام عدالت
  ولیعهد عربستان به دنبال خرید منچستریونایتد
  خوراکی‌های ممنوعه برای بوفه مدارس
  بازدید از پایانه بار بندر امام و محورهای منتهی به مرز
  بچه های کار!
  احیا بخش خشک شده تالاب بین المللی شادگان
  هفته آینده؛ تصمیم‌گیری مجلس درباره ۲ نرخی شدن بنزین
  دوره‌های دکتری دانشگاه‌ها بازتعریف می‌شوند
  بلیت شنبه‌های سینما هم نیم‌بها شد
  پرداخت «وام‌های ضروری» مسکن به بازنشستگان در دستور کار
  جایگزین سریال «دلدادگان» مشخص شد
  چگونه سابقه چک‌های برگشتی را بگیرید؟
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
نشانه های عفونت لوزه در بزرگسالان و درمان آن
  جگر مرغ مفید یا مضر؟
جگر مرغ مفید یا مضر؟
  فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
فوت و فن پخت شله زرد خوشمزه
  ۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
۱۰ فایده شگفت‌انگیز توت فرنگی برای بدن
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار