صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 - 00:34   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  همجه های غیر منطقی بر علیه استانداری که بی نظیر است
  خشم خروشان رودها یا صدای سیلاب سدها
  توسعه نیافتگی خوزستان هم ریشه حاکمیتی دارد و هم ریشه مردمی
اگرچه در حوزه علوم انسانی و عوامل مرتبط به انسان و زندگی اجتماعی آن نمی توان مانند علوم طبیعی با قاطعیت رابطه علت و معلول بین پدیده ها ایجاد کرد ولی به طور نسبی می توان در تحلیل پدیده های اجتماعی روابط علت و معلولی پیدا کرد
  جانبازان بنیاد کجای مملکت هستند؟
  منابع حذف یارانه‌ها، فرصتی برای توسعه انسانی در خوزستان
  تجلی عشق در دیار عاشقی
  شهری تنها و خسته بنام اهواز
  شنبه خونین اهواز
  از فضای واقعی تا فضای مجازی
  برای خودمان قدم خیر برداریم
 
 گزارش
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
  کانال علی کمال کنام و آلودگی های زیست محیطی!
  کتاب ، انسان و محیط زیست چقدر در روند آموزشی دانش آموزان تاثیر دارند؟
  تعطیلات نوروزی، بهترین دو هفته سال
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 82146صفحه نخست » آخرین اخبار پنجشنبه، 18 بهمن 1397 - 10:25
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
ناوگان ملی حفاری در یک برنامه 5 ساله نوسازی می‌شود
  
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه دکل‌های حفاری به صورت 24 ساعته در حال فعالیت و حفاری هستند، گفت: در شرایط کنونی که شاهد تحریم‌ها هستیم، شرکت ملی حفاری ایران نقش اساسی در بحث تولید نفت در خشکی و دریا دارد.
 
 ایسنا :سید عبدالله موسوی در نشست خبری که امروز 17 بهمن ماه به مناسبت دهه مبارک فجر در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران از حدود 40 سال پیش با فرمان و هوشمندی حضرت امام (ره) تاسیس شد. در آن سال‌ها کسی به فکر این نبود تا بخشی از چرخه تولید صنعت نفت که "حفاری" نام دارد را "ملی" اعلام کند اما حضرت امام (ره) با هوشمندی فرمان تاسیس شرکت ملی حفاری ایران را صادر کرد.
 
وی افزود: این شرکت با یک بنیه بسیار کم تاسیس شد اما خوشبختانه در گذر انقلاب این شرکت به رشدی دست پیدا کرد که اکنون دارای 72 دستگاه دکل حفاری است که 3 دستگاه از این دکل‌ها در دریا و سایر آن‌ها در خشکی مشغول به حفاری هستند.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه ماهیت کار حفاری در تکمیل زنجیره تولید است، تصریح کرد: تا پیش از آنکه مته‌های حفاری در زمین چرخش نکنند، امکان تولید نفت وجود نخواهد داشت و این موضوع بیانگر نقش اساسی ملی حفاری در بحث تکمیل زنجیره تولید نفت و گاز کشور است.
 
حفاری بیش از 4500 حلقه چاه از ابتدای تاسیس شرکت

موسوی ادامه داد: از ابتدای تاسیس این شرکت تا کنون بیش از 9 میلیون متر حفاری انجام گرفته و همچنین بیش از 4 هزار و 500 حلقه چاه نیز توسط نیروهای شرکت ملی حفاری ایران، حفر شده است.
 
وی با اشاره به ارائه خدمات جنبی توسط این شرکت عنوان کرد: تا پیش از انقلاب همه این خدمات جنبی توسط شرکت‌های خارجی ارائه می‌شد اما پس از تاسیس شرکت ملی حفاری ایران، بیش از 20 تا 30 مورد از خدمات جنبی مورد نیاز صنعت نفت توسط این شرکت ارائه می‌شود.
 
امروزه صنعت نفت ایران ملی شده است
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه امروزه صنعت نفت ایران ملی شده است، گفت: همه چرخه تولید، از زمین شناسی، حفاری و تولید تا فروش و صادرات نفت خوشبختانه اکنون توسط متخصصان داخلی صنعت نفت در حال انجام است و کاملا شاهد آن هستیم که این زنجیره کاملا داخلی و ملی شده است. در حال حاضر مدیریت در تمام زنجیره صنعت نفت در داخل انجام می‌گیرد و در اختیار ما است.
 
موسوی با اشاره به اقدامات انجام‌گرفته در بحث ساخت داخل اظهار کرد: پیشرفت‌های بسیار خوبی در سالیان گذشته در بحث ساخت داخل قطعات مورد نیاز صنعت نفت انجام شده است. اکنون رویکرد وزارت نفت به این سمت است تا از تولید و ساخت داخل حمایت کند و در این راستا شرکت ملی حفاری ایران نیز بیش از هزاران قلم از قطعات مورد نیاز این صنعت را بومی سازی کرده است.
 
بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای ساخت داخل قطعات
 
وی با بیان اینکه با استقرار ناوگان حفاری زنجیره تولید نفت در کشور پایدار بوده است، ادامه داد: در بحث بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات از توان و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین ظرفیت‌های علمی دانشگاهی استان و کشور بهره خواهیم گرفت. در این زمینه قراردادهایی را با بخش‌های مختلف منعقد کرده‌ایم که می‌تواند به توسعه ساخت داخل کمک بسیاری کند.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران بیان کرد: در شرایط کنونی که شاهد تحریم‌ها هستیم، شرکت ملی حفاری ایران نقش اساسی در بحث تولید نفت در خشکی و دریا دارد. در حال حاضر ناوگان صنعت حفاری در اختیار زنجیره تولید نفت کشور است و در این زمینه حدود 20 هزار نفر نیرو مشغول به کار هستند تا شاهد تکمیل این زنجیره در بحث تولید نفت باشیم.
 
تنها در تامین بخشی از کالای مورد نیاز حفاری دچار مشکل هستیم
 
موسوی با بیان اینکه بسیار مهم است که مدیریت تولید و مدیریت مخازن با داخل است، ادامه داد: در حال حاضر تنها در تامین بخشی از کالای مورد نیاز برای صنعت حفاری دچار مشکل هستیم و آن کالاها نیز جزو کالاهای بسیار خاص صنعت حفاری هستند اما در بسیاری از موارد کالاهای مورد نیاز این صنعت در درون کشور ساخته می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 
وی ادامه داد: اینکه در بحث مدیریت مخازن و تولید نفت در کشور مدیریتی یکپارچه اعمال شده است و خودمان برای مخازن تحت اختیارمان تصمیم‌گیری می‌کنیم، مساله‌ای بسیار مهم و نشان دهنده توان تخصصی و فنی ما در درون کشور است زیرا این کارها در گذشته تماما در اختیار شرکت‌های خارجی بود و آن‌ها بر مخازن ایران مدیریت می‌کردند و نیروهای داخلی کارهای اساسی را در اختیار نداشتند.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه میادین نفتی ایران با میادین دنیا تفاوت دارند، گفت: اهمیت کار حفاری در زنجیره تولید نفت غیر قابل انکار است و آنچه که اکنون روشن است، آن است که مدیریت 72 دستگاه دکل حفاری کاری بسیار مهم و دشوار است که اکنون در حال انجام آن هستیم.
 
دکل‌های حفاری در کشور به صورت 24 ساعته در حال حفاری هستند
 
موسوی با بیان اینکه دکل‌های حفاری در کشور به صورت 24 ساعته در حال فعالیت و حفاری هستند، عنوان کرد: این دکل‌ها تنها در صورتی متوقف خواهند شد که مشکلی برای آن‌ها و یا شرایط جغرافیایی به وجود بیاید. این نوع تلاش و کار به دلیل آن است تا بتوانیم تولیدی که توان اقتصادی کشور را تامین می‌کند را محقق کنیم.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به قراردادهای EPC عنوان کرد: خوشبختانه در ارتباط با قراردادهای EPC که در مناطق نفتخیز برنامه‌ریزی شده بود، از ابتدا نیز قرار بر این بود تا شرکت‌های خارجی حضور پیدا نکنند. در این زمینه 10 قرارداد امضا شده است و در آن قراردادها حدود یک میلیارد و 100 میلیون دلار از 6.2 میلیارد دلاری که وزیر نفت از شورای اقتصاد بر اساس ماده 12 دریافت کرده بود، به شرکت‌های داخلی اختصاص داده شد.
 
در پروژه‌هایEPCF  و EPDF نیاز به شرکت‌های خارجی نداریم
 
موسوی با بیان اینکه در پروژه‌هایEPCF  و EPDF نیاز به شرکت‌های خارجی نداریم، عنوان کرد: این قراردادها اکنون در حال انجام هستند و شرکت‌های ایرانی برنده این مناقصات شده‌اند و هیچ شرکت خارجی در این قراردادها وجود ندارد. کار بسیار جالبی نیز که در بحث این قراردادها انجام گرفته، آن است که 5 درصد از ارزش این قراردادها برای کارهای عام المنفعه در جغرافیای اجرای آن طرح‌ها در نظر گرفته شده است.
 
وی با اشاره به اینکه رویکرد ما یک رویکرد ساخت داخلی است، ادامه داد: در برخی از بخش‌ها مانند میادین مشترک ممکن است به شرکت‌های خارجی نیاز داشته باشیم و آن هم در زمینه سرمایه‌گذاری است اما در بخش‌های دیگر نیازی به این شرکت‌های خارجی وجود ندارد زیرا شرکت‌های داخلی و دانشگاه‌های ما در حال کار بر روی ساخت قطعات مورد نیاز صنعت نفت و حفاری هستند.
 
قطعا همه بدهی‌های شرکت را پرداخت خواهیم کرد
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به مطالبات سازندگان قطعات صنعت نفت و حفاری عنوان کرد: ممکن است در برخی از مقاطع مطالبات این سازندگان به آن‌ها پرداخت نشده باشد و آن‌ها با مشکلاتی مواجه شده باشند اما شرکت ملی حفاری ایران قطعا همه بدهکاری های خود را پرداخت خواهد کرد و طلبکاران این شرکت نگران مطالبات خود نباشند.
 
موسوی با اشاره به بحث بازاریابی خارجی این شرکت، ادامه داد: از اینکه ما بتوانیم در کشورهای همسایه حتی یک دکل را بنا کنیم یک کار بسیار مهم و ارزشمند است. در این زمینه اکنون در کشور عراق در حال انجام فعالیت‌هایی هستیم و در کشورهای عمان و اوکراین نیز در حال اقداماتی برای برپایی دکل‌های حفاری هستیم اما در این زمینه کیفیت و ماهیات مناقصات نیز برای ما بسیار مهم است.
 
به دنبال حضور در بازارهای خارجی هستیم
 
وی با بیان اینکه به دنبال حضور در بازارهای خارجی هستیم و این موضوع جزو برنامه‌های بازاریابی شرکت است، گفت: امیدواریم با تلاش‌هایی که در حال انجام است، بتوانیم به کشورهای دیگر خدمات جنبی ارائه کنیم و یا در کشورهای مد نظر دکل‌هایی را برای حفاری چاه‌های نفت برپا کنیم. این کار یک کار ساده نیست زیرا در کشورهای همسایه شرکت‌های بزرگ حفاری دنیا حضور دارند و ما باید با چنین شرکت‌های به رقابت بپردازیم.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در خصوص بحث بازاریابی داخلی عنوان کرد: اکنون با همه شرکت‌های خصوصی داخلی مذاکراتی را داریم تا بتوانیم از ظرفیت آن‌ها در بخش‌های مختلف بهره‌مند شویم و با آن‌ها همکاری داشته باشیم. این مذاکرات و رایزنی‌ها در دستور کار ما قرار دارد تا بتوانیم از توان شرکت‌های خصوصی داخلی نیز بهره‌مند شویم.
 
ناوگان فرسوده ملی حفاری در یک برنامه 5 ساله نوسازی می‌شود
 
موسوی با اشاره به واگذاری فعالیت‌های این شرکت به بخش خصوصی گفت: بحث برونسپاری کارها به بخش خصوصی در شرکت ملی حفاری در حال انجام است. بسیاری از فعالیت‌های شرکت به صورت برونسپاری و پیمانکاری انجام می‌شود اما در زمینه فعالیت‌های مدیریتی، کار توسط خود شرکت در حال انجام است.
 
وی با اشاره به بحث فرسودگی ناوگان تصریح کرد: ناوگان ملی حفاری ایران به دلیل اهمیت تولید نفت در کشور فرسوده شده است و فقط حدود 15 تا 20 درصد از این ناوگان فرسوده نیست. همه ناوگان فرسوده شرکت در یک برنامه 5 ساله نوسازی و بازسازی خواهد شد.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  بازسازی همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸
  مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
  استقرار گشت‌های ثابت و سیار پلیس در مناطق سیل‌زده خوزستان
  آغاز عملیات بازسازی جاده‌های خوزستان پس از فروکش کردن آب
  زمان اعزام «حج» اعلام شد
  محکومیت دو تیم ایرانی و سرمربی تیم ملی در AFC
  والیبال و بسکتبال قد کودک را بلند می‌کنند؟
 
 آخرین اخبار
  والیبال و بسکتبال قد کودک را بلند می‌کنند؟
  محکومیت دو تیم ایرانی و سرمربی تیم ملی در AFC
  بازسازی همه ۱۰۶ مدرسه تخریبی خوزستان تا قبل از مهرماه ۹۸
  استقرار گشت‌های ثابت و سیار پلیس در مناطق سیل‌زده خوزستان
  آغاز عملیات بازسازی جاده‌های خوزستان پس از فروکش کردن آب
  زمان اعزام «حج» اعلام شد
  مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
  پرداخت اجاره مسکن موقت به آسیب‌دیدگان سیل
  مرز چذابه همچنان بسته است
  جدایی قطعی انصاری‌فرد از ناتینگهام در تابستان
  «حقوق» بازنشستگان کشوری امسال ۲ بار افزایش می‌یابد
  اشتباهات و تصورات نادرست درباره اهدای خون
  والیبال و بسکتبال قد کودک را بلند می‌کنند؟
  تجلیل از مربیان قرآنی فعال موسسه جامعه القرآن شهرستان لالی
  بازگشت «حالا خورشید» بعد از ماه رمضان
  آغاز انتخاب رشته آزمون دکترا از امروز
  کنکور ۹۸ به تأخیر نمی‌افتد
  صدور رایگان دفترچه بیمه برای سیل‌زدگان تحت پوشش بیمه سلامت
  ورود سامانه بارشی جدید به کشور از دوشنبه
  کمک‌رسانی سفیران سلامت دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به سیل‌زدگان
  ادامه رگبار در خوزستان تا اواسط هفته
  برآورد اولیه خسارات سیل بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان است
  مدارس در روز شنبه ۳۱ فروردین دایر است
  مراسم تکریم و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه لالی برگزار شد
  ارسال کمک های سپاه لالی به سیل زدگان
  سامانه‌ جمع‌آوری اطلاعات سیل‌زدگان ایجاد می‌شود
  سیل‌زدگان تا اطلاع ثانوی به منازل خود برنگردند
  تخصیص زمین رایگان به سیل‌زدگان
  پخش ۳۵ فیلم در پایان هفته
  اهواز مرحله سوم هجوم سیلاب را پشت سر گذاشت
  ورود دو سامانه بارشی به خوزستان از اواسط وقت امروز
  ساعت شروع مدارس ابتدایی اهواز و کارون از 8:30 صبح
  تمدید مهلت ثبت‌نام دکتری تخصصی بدون آزمون دانشگاه شهید چمران
  سدهای خوزستان از نظر ایمنی و پایداری هیچ مشکلی ندارند
  میزان افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت در سال ۱۳۹۸ مشخص شد
  احتمال سهمیه‌بندی بنزین وجود دارد
  آغاز مهلت تغییر محل آزمون پیام نور از 7 اردیبهشت
  جزئیات تغییر تعرفه برق از ابتدای اردیبهشت
  افزایش قیمت CNG ابلاغ شد
  دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری ۹۸ منتشر شد
  وزیر بهداشت: تعرفه‌های پزشکی افزایش می‌یابد
  آخرین مهلت ثبت‌نام در کنکور ارشد پزشکی
  سی‌ان‌جی از اول خرداد گران می‌شود
  پرداخت ۴۰۰هزار تومان علی‌الحساب به حساب بازنشستگان
  ادامه ممنوعیت تردد در محور اهواز – آبادان
  اعتبار کارت مددجویان تا پایان اردیبهشت
  خبر خوش سردار اشتری برای سربازان مبتکر
  زمان برگزاری کنکور تغییر نمی‌کند
  ۷ نشانه مهم پیش‌دیابت
  بنزین تا یک ماه آینده دو نرخی می‌شود
  تصویب افزایش کمک هزینه مسکن کارگران
  تولید بیش از 37 هزار گیگاوات ساعت برق در سال 97 در خوزستان
  همجه های غیر منطقی بر علیه استانداری که بی نظیر است
  ورود سامانه بارشی به خوزستان از فردا
  تغییر تاریخ امتحانات 23 خرداد دانشگاه پیام‌نور
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
  روش کوچک کردن پروستات با فرمول غذایی
روش کوچک کردن پروستات با فرمول غذایی
  معروف‌ترین غذاهای مقاصد گردشگری مهم دنیا
معروف‌ترین غذاهای مقاصد گردشگری مهم دنیا
  با مصرف این شربت خوش اخلاق شوید!
با مصرف این شربت خوش اخلاق شوید!
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار