صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
یکشنبه، 3 شهریور 1398 - 01:30   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  برخی ازنمایندگان استان خوزستان سرنا را از سر گشاده می نوازند
  برای او ؛ پدرام طاهری / روزنامه نگاری "بی چشم" و بی هیچ چشمداشت
  در سوگ شایسته سالاری!
  ولنگاری اقتصادی؛ افکار عمومی و کرامتی که دست خود ماست…
  آیا روز مسجدسلیمان از یاد مسوولان رفته است؟!
  زنـی که قـلم را وادار به ستایشش کرد، زلیخا نظری به قلم ابوذر آبچر
  آقامون جنتلمنه بمبی بود که کاش آموزش و پرورش کشور را بیدار کند
  معلم خوب من و 15 کاری که انجام نمی‌دهد...
  مخابرات خوزستان، پر شتابتر از هر زمان!
  همجه های غیر منطقی بر علیه استانداری که بی نظیر است
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
در سال 2012 نگاشته و منتشر شد و جایزه دانش‌آموزان «مین» در سال 2014 و جایزه «مارک تواین» در سال 2015 را کسب کرد. ساخت فیلمی در سال 2017 بر اساس این رمان، کتاب «اعجوبه» یا «شگفتی» را دوباره در کانون توجه قرار داد و سبب شد مردم برای خریدش به کتاب‌فروشی‌ها هجوم ببرند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 84564صفحه نخست » آخرین اخبار شنبه، 19 مرداد 1398 - 19:00
مدیرکل دامپزشکی خوزستان عنوان کرد:
موردی از تب کریمه کنگو گزارش نشده است
  
مدیرکل دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه سالانه در خوزستان گزارش یک مورد تب کریمه کنگو وجود داشته است، گفت: یکی از مزایای سیل اخیر، انجام حجم زیاد سمپاشی بود که باعث شد جمعیت انگل‌های خارجی حیوانات بسیار کمتر خود را نشان دهد و به تبع آن امسال در مناطقی که سال‌های گذشته کانون کریمه کنگو داشتیم، این بیماری کمرنگ‌تر شد.
 
 ایسنا :دکتر مصطفی کنارکوهی در نشست خبری که امروز (19 مردادماه) برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: تا حدود هشت سال پیش چیزی به نام کشتارگاه دام صنعتی در خوزستان وجود نداشت و کشتارگاه‌های غیرمجاز هم وضعیت بدتری نسبت به اکنون داشتند. با همکاری رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی‌ها ابتدا شهرداری جهت بهینه کردن کشتارگاه رضایت داد و کشتارگاه صنعتی اهواز راه‌اندازی شد. به دنبال آن، سیل تقاضاهای کشتارگاه صنعتی را داشتیم و هنوز داریم. این موضوع نشان از تاثیر خبرنگاران در جامعه است.
 
وی با بیان اینکه 20 تا 25 سال پیش نیز کشتارگاه صنعتی طیور وجود نداشت، افزود: اکنون در آستانه بهره‌برداری از دو کشتارگاه صنعتی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دزفول و شوش هستیم که بزرگترین، عظیم‌ترین و بهداشتی‌ترین کشتارگاه‌های کشور و شاید یکی از آنها بهترین در سطح کشورهای خاورمیانه باشد.
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به فعالیت کشتارگاه‌های استان گفت: کشتارگاه صنعتی دام در خرمشهر راه‌اندازی و از طریق بخش خصوصی تکمیل شده است اما متاسفانه راه دسترسی ندارد و در مسیری قرار دارد که باید یک پل احداث شود. احدث کشتارگاه یک طرف و حفظ و نگهداری سرمایه‌گذار نیز طرف دیگر سختی کار است. زمانی که دولت مجوز احداث و راه‌اندازی کشتارگاه را می‌دهد باید همه زیرساخت‌ها را فراهم کند اما تاکنون برای این پروژه کاری انجام نشده است.
 
کنارکوهی بیان کرد: با توجه به اینکه کلان‌شهر اهواز بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد، مجوز فعالیت کشتارگاه صنعتی دام در شمال اهواز در باوی با ظرفیت یک هزار رأس دام سبک و 250 رأس دام سنگین در هر شیفت کاری داده شده که در حال فعالیت است.
 
وی با اشاره به وارد کردن گوشت 13 هزار راس دام در خوزستان، گفت: علیرغم وارد کردن این دام‌ها، کسی گوشت ارزان قیمت را دریافت نکرد زیرا دولت درگیر سیل بود و متاسفانه افرادی سوءاستفاده کردند که باید با متخلفان با اشد مجازات برخورد کرد.
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان با اشاره به شرایط دام‌های استان در سیل اخیر بیان کرد: حدود 40 درصد منطقه دامپروری استان درگیر سیل بود و بالغ بر 100 هزار رأس دام سنگین و یک میلیون رأس دام سبک به طور مستقیم و غیرمستقیم در معرض خطر سیل قرار گرفتند اما با توجه به تجربه سیل 97، فضاهایی از قبل برای انتقال دام‌های روستایی در نظر گرفته شده بود.
 
کنارکوهی افزود: در زمان سیل همه نیازهای بهداشتی دامداران و دام‌ها را فراهم کردیم و واکسیناسیون، سمپاشی و درمان را به صورت رایگان در این مناطق انجام دادیم. همچنین با توجه به اینکه سیل ویرانگر نبود، توانستیم جابه‌جایی دام‌ها را انجام دهیم و بر همین اساس، میزان تلفات به حداقل رسید.
 
وی ادامه داد: در یک مورد نیز، یک مرغداری در جاده حمیدیه - دشت آزادگان در محاصره سیل قرار گرفت و 25 هزار قطعه طیور این مرغداری از بین رفتند که سریعا جمع‌آوری و دفن بهداشتی جهت جلوگیری از انتقال بیماری انجام شد. همچنین حدود 45 اکیپ به صورت مجهز و با کمک استان‌های معین، در منطقه فعالیت کردند و حتی پس از فروکش سیل فعالیت خود را ادامه دادند.
 
وی گفت: در پی این اقدامات، طبیعی بود که برخی فعالیت‌های روتین ما باید به صورت مضاعف انجام شود. این فعالیت مضاعف در حال حاضر باعث شده مشکل خاصی نسبت به مسائل گذشته در رابطه با جمعیت دامی در زمینه بیماری‌ها نداشته باشیم.
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر بیماری نیوکاسل طیور در سطح کشور در حال خودنمایی است که چند واحد ما نیز مانند چند واحد در رامهرمز درگیر این بیماری شدند اما با توجه به اینکه سن پایین بود و تحت پوشش بیمه بودند، طیور سریع منهدم و محل ضدعفونی شد و در دو سه هفته اخیر کانون جدیدی از بیماری نداشتیم.
 
کنارکوهی خاطرنشان کرد: البته به دلیل افزایش 15 درصدی جوجه‌ریزی نسبت به سال گذشته همچنان نگرانی بابت این بیماری وجود دارد.
 
وی با اشاره به شرایط بیماری تب کریمه کنگو هم عنوان کرد: عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو، کنه و یک نوع ویروس است که در دام می تواند با علایمی زودگذر تمام شود. گزش این کنه، احشاء دام، خون مستقیم دام و انسان به انسان راه‌های انتقال بیماری هستند که انتقال انسان به انسان بسیار خطرناک‌تر از دیگر روش‌های است.
 
وی با بیان اینکه سالانه در خوزستان گزارش یک مورد تب کریمه کنگو وجود داشته است، تصریح کرد: یکی از مزایای سیل، انجام حجم زیاد سمپاشی بود که باعث شد جمعیت انگل‌های خارجی حیوانات بسیار کمتر خود را نشان دهد و به تبع آن امسال در مناطقی که سال‌های گذشته کانون کریمه کنگو داشتیم، این بیماری کمرنگ‌تر شد. همچنین تعداد زیادی از کشتارگاه‌های خوزستان به سردخانه بالای صفر مجهز شده‌اند که در این زمینه بسیار تاثیرگذار بوده است.
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: تاکنون در جمعیت دامی، مورد مشکوکی از تب کریمه کنگو مشاهده نشده و تا جایی که ما اطلاع داریم مورد مثبتی از این بیماری به ما گزارش نشده است.
 
کنارکوهی در خصوص دفن قرنطینه‌ای یک بیمار در شهرستان کارون به دلیل مشکوک بودن به بیماری تب کریمه کنگو، عنوان کرد: در بسیاری از بیماری‌های عفونی خطرناک، متوفیان تحت شرایط خاص دفن می‌شوند اما تاکنون اطلاعی از تب کریمه کنگو داده نشده است و چندان از این موضوع اطلاع ندارم.
 
وی با اشاره به فعالیت دامپزشکی در حوزه واکسیناسیون دامی در سال جاری عنوان کرد: تاکنون تقریبا پوشش واکسیناسیون بر اساس نورم کاری، بالای 40 درصد بوده است. با توجه به اینکه ماهیت کار ما جاری و خدماتی است، کاملا به بودجه دولت وابسته هستیم و اگر خللی در این روند ایجاد شود و زمان را از دست بدهیم و بیماری بروز یابد، قطعا ما را درگیر می‌کند. با توجه به اینکه ایمن‌سازی ما فصلی است، تخصیص اعتبار به موقع می‌تواند کمک زیادی جهت کنترل بیماری‌ها کند.
 
کنارکوهی گفت: با توجه به اینکه ارزش دام بسیار بالا رفته است، ارزش اقتصادی دام سبک و سنگین خوزستان امروز 17 هزار میلیارد تومان است که سرمایه بزرگ و عظیمی است و به صورت مستقیم و غیرمستقیم 150 تا 200 هزار نفر را تحت پوشش اشتغال قرار داده است. بنابراین اهمیت حفظ این دام‌ها بسیار زیاد است.
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان بیان کرد: به شدت با کمبود نیروی کار مواجه هستیم زیرا نیروهای با تجربه قسمتهای مختلف در حال بازنشستگی هستند و نیروی جدید هم به کارگیری نمی‌شود. نیروهای جدیدی که به سیستم افزوده می‌شوند تنها از لحاظ علمی پشتوانه خوبی دارند و یا خوزستانی نیستند و یا پشت میزی هستند. بالای 50 درصد پستهای سازمانی ما خالی هستند و با چالش بسیار جدی روبرو هستیم.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  نرخ تورم سالانه به ٤٢.٢درصد رسید
  آخرین مهلت انتخاب رشته‌ی متقاضیانِ دانشگاه آزاد
  پزشکان در مناطق محروم ماندگار می‌شوند
  رونمایی از سامانه ستاد تنظیم بازار "ساتکا" خوزستان
  ‌قیمت گازوئیل افزایش می‌یابد
  5 مصدوم حاصل حریق 206 در اهواز
  هشدارهای پلیس برای پیشگیری از سرقت منزل
  قیمت خودرو و ۸۰ قلم کالای پرمصرف کاهشی شد
  گرفتگی عضلات پا نشانه بیماری کبدی
  قیمت خرید توافقی خرما در خوزستان اعلام شد
  ۱۳۳ کیلومتر آزاد راه در کشور به بهره برداری می رسد
  تکذیب تغییر ملیت ستاره شطرنج ایران
  ثبت نام طرح ملی مسکن آغاز شد
  حذف صفر از پول ملی چقدر زمان می بر‌د؟
  گوشی تلفن همراه ارزان شد
 
 آخرین اخبار
  ثبت نام طرح ملی مسکن آغاز شد
  گوشی تلفن همراه ارزان شد
  حذف صفر از پول ملی چقدر زمان می بر‌د؟
  شرجی در خوزستان ماندگار است
  پایان شهریورماه ۹۸ ؛پایان صدور قبض برق در شهر اهواز
  علیرضا بیرانوند مرد سال فوتبال ایران شد
  آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان
  ۱۳۳ کیلومتر آزاد راه در کشور به بهره برداری می رسد
  آخرین مهلت انتخاب رشته‌ی متقاضیانِ دانشگاه آزاد
  هشدارهای پلیس برای پیشگیری از سرقت منزل
  قیمت خودرو و ۸۰ قلم کالای پرمصرف کاهشی شد
  قیمت خرید توافقی خرما در خوزستان اعلام شد
  رونمایی از سامانه ستاد تنظیم بازار "ساتکا" خوزستان
  ‌قیمت گازوئیل افزایش می‌یابد
  گرفتگی عضلات پا نشانه بیماری کبدی
  تکذیب تغییر ملیت ستاره شطرنج ایران
  5 مصدوم حاصل حریق 206 در اهواز
  پزشکان در مناطق محروم ماندگار می‌شوند
  نرخ تورم سالانه به ٤٢.٢درصد رسید
  فرصت ۳ ماهه برای تهیه آیین نامه اجرایی حذف ۴ صفر از پول ملی
  قیمت مرغ کاهش یافت
  ثبت‌نام اربعین آغاز شد
  اضافه شدن ۲۰ صنف دیگر به پایانه فروشگاهی تا پایان شهریور۹۸
  بخشودگی جرایم مالیاتی در خوزستان اجرا نشد
  افزایش شرجی در خوزستان تا اوایل هفته آینده
  اجرای طرح حذف ۴ صفر پول در دولت «حسن روحانی» منتفی است
  مالیات مسکن مشمول چه کسانی می‌شود؟
  شرایط استخدام و پرداخت حقوق نیروهای حق‌التدریس آزاد
  آغاز «امتحانات نهایی» شهریور از شنبه
  آخرین اخبار از پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان
  پخش ۳۵ فیلم در روزهای پایان هفته
  برخی ازنمایندگان استان خوزستان سرنا را از سر گشاده می نوازند
  دمای خوزستان کاهش می یابد
  بلیت فروشی الکترونیکی لیگ از صبح پنجشنبه
  نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در سال جاری
  "بیمه سلامت" اجباری شد
  لایحه «حذف ۴ صفر از پول ملی» به مجلس رفت
  تولید مانتوی بدون دکمه، ممنوع
  نحوه تبلیغ پزشکان در اینستاگرام اعلام شد
  تولید ۳۰ تا ۴۰ میلیون دفتر مشق دولتی برای اقشار هدف
  چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟
  تمام مراکز علمی کاربردی دولتی تا پایان شهریور منتقل می‌شوند
  نحوه تحویل دارو‌های بیماران خاص در درب منزل‌شان
  صعود تیم ملی والیبال بانوان به المپیک ۲۰۲۰
  بیمه چه میزان از دیه را پرداخت می‌کند؟
  امکان حضور بانوان در «آزادی» برای بازی‌های ملی
  بلیت اتوبوس در ایام اربعین گران نمی‌شود
  یک طلا و ۲ برنز؛ دستاورد نمایندگان ووشوی ایران در روز دوم
  تقویم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اعلام شد
  اثر منفی بیماری‌های کبد بر مغز تنها طی ۲ هفته
  عوارض همه آزادراه‌ها الکترونیکی می‌شود
  جزئیات طرح جدید بیمه بیکاری اعلام شد
  آخرین مهلت ثبت‌نام کتب درسیِ کلاس اولی‌ها
  پرداخت خسارت سیل زدگان با روند فعلی 8 ماه زمان می‌برد
  ارائه 70 رشته جدید در سال تحصیلی پیش رو
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
  ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
  چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
  روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار