صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
شنبه، 16 آذر 1398 - 09:59   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  عبور از نان گرم و روزنامه
  کاش این چراغ قرمز هیچ وقت سبز نشه
  مشق عشق در پیاده روی اربعین
  برای روز کودک؛ کبوتری با بال‌های زیتونی
  نقطه ها
  طاهره السادات احمدی مهریان/طریق الوسطی
  قانون شورای حل اختلاف
  برخی ازنمایندگان استان خوزستان سرنا را از سر گشاده می نوازند
  برای او ؛ پدرام طاهری / روزنامه نگاری "بی چشم" و بی هیچ چشمداشت
  در سوگ شایسته سالاری!
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 85896صفحه نخست » آخرین اخبار چهارشنبه، 6 آذر 1398 - 23:59
انتظار دادستان کل کشور از مردم
  

دادستان کل کشور با اشاره به حوادث و ناآرامی‌های آبان 1398 گفت: انتظار ما از مردم این است که در این گونه حوادث در کنار نیروهای امنیتی در صحنه صیانت از امنیت باشند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور در مراسم تودیع و معارفه دادستان جدید مرکز استان گیلان با قدردانی از حضور مسئولان استانی در این مراسم اظهار کرد: لازم است قدردانی ویژه‌ای از مردم ولایت‌مدار استان گیلان داشته باشم که با حضور عزتمندانه خود در هفته گذشته در مبارزه با اغتشاشگران و مزدوران برنامه‌های دشمنان را نقش برآب کردند.

وی افزود: اغتشاشگران دو سه روزی امنیت برخی مناطق را مورد هدف قرار دادند، اما مردم فهیم ما به محض اینکه متوجه شدند ریشه این شرارت‌ها کجاست با همه اعتراضاتی که به برخی تصمیمات داشتند، اما صف خود را از آن‌ها جدا کردند و حتی به مقابله با این جریان برخاستند.

منتظری در ادامه به موضوع امنیت اشاره کرد و گفت: مسئله امنیت مهمترین مولفه‌ای است که با وجود آن امکان توسعه و پیشرفت برای یک کشور وجود دارد لذا همان گونه که در قرآن کریم و در کلام معصومین (ع) این معنا مشهود است باید دانست بزرگترین نعمتی که یک جامعه می‌تواند از آن برخوردار باشد نعمت امنیت است.

دادستان کل کشور بیان کرد: امنیت موضوعی است که همه آحاد جامعه می‌توانند در آن نقش داشته باشند البته برخی دستگاه‌ها مسئولیت مستقیم تامین امنیت را برعهده دارند؛ همانند وزارت اطلاعات نیروی انتظامی و دستگاه قضایی.

وی اضافه کرد: در این خصوص انتظار ما از همه مردم این است که در ایجاد امنیت و صیانت از این نعمت با دستگاه‌های ذیربط همکاری داشته باشند؛ به عبارت بهتر انتظار ما از مردم این است که در این گونه حوادث در کنار نیروهای امنیتی در صحنه صیانت از امنیت باشند. یعنی اطلاعات مردم اگر به دستگاه‌های امنیتی منتقل شود بسیار کارگشا خواهد بود، چون دشمن در اتاق‌های فکر خود طراح اصلی ایجاد ناامنی هستند و اگر نتواند ایجاد ناامنی کند از برخی مسائل سوءاستفاده کرده تا به اهداف خود برسد.

منتظری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفوی‌نیا دادستان سابق استان گیلان به برخی وظایف و انتظارات از دادستان‌ها اشاره کرد و گفت: دادستان در دستگاه قضایی دارای وظایف گسترده و البته خطیری است و من در اینجا از دادستان جدید گیلان می‌خواهم که در همین ابتدا با یک برنامه‌ریزی منسجم و دقیق در مسیر اهداف تعیین شده که همان خدمت به مردم است حرکت کنند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: یک مدیر خوب بنا به فرموده امیرالمومنین علی (ع) فردی است که در کارش حسن تدبیر داشته از تبذیر اجتناب کند.

وی افزود: اولین وظیفه و انتظار از یک دادستان قطعا مردمداری و تکریم ارباب رجوع است، لازمه امر قضا داشتن صبر و حوصله است یعنی طبع امر قضا به گونه‌ای است که فرد مراجعه کننده به قوه قضاییه در هر حال ناراحت است و قاضی باید در اینجا صبر و حوصله‌اش زیاد باشد تا بتواند به درستی تصمیم بگیرد.

منتظری خاطرنشان کرد: نظارت مستمر دادستان و دادستان مرکز استان بر زیرمجموعه خود شرط دیگری است که برای یک دادستان ضروری است و این نظارت باید مستمر و دائمی باشد.

دادستان کل کشور مسئله حقوق عامه را هم مورد توجه قرار داد و گفت: انتظار سوم از دادستان‌ها تلاش برای صیانت از حقوق عامه و حضور در صحنه‌های حمایت از حقوق مردم است در این راستا سال‌های سال در قوه قضاییه اهتمام لازم برای صیانت از حقوق عامه وجود نداشت، اما در چند سال گذشته این امر مورد توجه ویژه قوه قضاییه قرار گرفته است.

وی افزود: امروز یکی از مهمترین وظایف دادستان‌ها و یکی از ارزشمندترین خدمات دستگاه قضایی مردم صیانت و حفظ حقوق عامه است.

منتظری به بازدید صبح امروز خود از تالار بندر انزلی اشاره کرد و گفت: امروز به همراه چند نفر از مسئولان قضایی از تالاب بندر انزلی بازدید داشتیم که تالابی بسیار ارزشمند و یک سرمایه ملی مهم برای کشور است و در اینجا به استاندار اعلام می‌کنم به عنوان نماینده دولت که شما موظف هستید از این سرمایه عظیم صیانت کنید، همچنین مقامات اطلاعاتی و امنیتی و دادستان هم وظیفه دارد از این سرمایه ملی حفاظت کنند؛ از دادستان بندر انزلی و دادستان مرکز استان می‌خواهم که باید صیانت از این تالاب را به صورت جدی پیگیری کند.

دادستان کل کشور بیان کرد: در بازدیدهایی که بنده امروز از مناطق مختلف داشتم دو حوزه اشکال داشت و این اشکالات را بر اساس مستندات و مشاهدات خود بیان می‌کنم اولین مشکل تصرفات غیرقانونی که انجام شده است و باید برطرف شود، اما نکته این است که برخی ادارات به این متجاوزان خدماتی می‌دهند که نباید داده شود مثلا اداره برق به این افراد سودجو گاهی خدمتی ارائه می‌دهد و این در حالی است که فرد خدمت‌گیرنده متصرف و متجاوز به اموال عمومی است و وقتی که به چند نفر این خدمات داده شد طبعا دیگران هم مدعی شده و به تجاوزات خود ادامه خواهند داد.

وی افزود: استاندار باید از مدیر زیرمجموعه خود بخواهد و بپرسد که چرا بر خلاف مقررات به متجاوزین خدمات صادر شده است و ضروری است که جلوی این کار گرفته شود.

منتظری اظهار کرد: در بازدیدهای امروز بنده شخصا از شرایط و نوع تصرفات مطلع شدم و با افراد مطلع و ساکنین منطقه هم صحبت کردم به عنوان مثال خانه‌ای در یک منطقه‌ای ساخته شده است که دقیقا بر بستر تالاب است یا در جای دیگری افرادی با ریختن نخاله و خاک سعی کرده‌اند زمین تالاب را خشک کرده و به مرور زمان مدعی مالکیت آن شوند که این‌ها باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

دادستان کل کشور بیان کرد: موضوع یا مشکل دوم بحث تالاب بندر انزلی است، بنده در جریان پرونده پروژه بایوجمی بوده و از تهران موضوع را دنبال می‌کردم و امروز اعلام کردم تا زمانی که تمام مراکز علمی و دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام نکنند که این پروژه خطری برای شهروندان و آبزیان و محیط زیست ندارد نباید اجازه داد که طرح اجرا شود. در این خصوص اسناد و مدارک زیادی را از سوی مراکز علمی و دانشگاهی دیده‌ام که با اجرای این طرح مخالفت کرده و آن را مخالف سلامت جامعه دانسته‌اند لذا اعلام کردم که اگر تمام مراکز علمی تایید کردند که اجرای این طرح برای سلامتی جامعه مضر نیست و به محیط زیست آسیب نمی‌رساند آن وقت اجرای پروژه مانعی ندارد.

وی تاکید کرد: البته تاسف‌آور این است که سازمانی که باید خودش محافظ محیط زیست باشد این طرح را پیاده کرده و بدون کار کارشناسی لازم پیگیر اجرای آن است طرحی که برای محیط زیست و منطقه زیان‌آور اعلام شده است.

منتظری تصریح کرد: در حوزه سواحل جنگل‌ها رودخانه‌ها و اراضی شمال کشور ما واقعا سرمایه‌های عظیمی داریم و من به دادستان‌های استان‌های شمالی تاکید کرده‌ام که از وجب به وجب این اراضی باید محافظت کنید.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف دادستان اشاره کرد و گفت: انتظار دیگر ما از دادستان‌ها این است که در شرایط فعلی کشور در کنار دولت بوده و به رونق اقتصادی کمک کنند. این سیاست جدی دستگاه قضایی است که در کنار دولت باشد تا چرخ اقتصاد بچرخد البته خوشبختانه کمک‌های ما در این زمینه موثر بوده است و موارد متعددی داشته‌ایم که با ورود دستگاه‌های قضایی بخش‌های زیادی از مشکلات مراکز تولیدی کارخانجات و بنگاه‌های اقتصادی برطرف شده است لذا به دادستان‌ها مجددا تاکید می‌کنم که در شرایط کنونی به گونه‌ای تدبیر کنند که کارخانجات تعطیل نشوند و کارگران بیکار نگردند.

منتظری ادامه داد: جلوگیری از بازداشت‌های غیرضروری موضوع دیگری است که باید به آن توجه کرد و سیاست دستگاه قضایی این است که تا جایی می‌شود از بازداشت غیرضروری افراد اجتناب شود.

وی به موضوع صلح و سازش اشاره کرد و گفت: مطلب پایانی این است که ما باید سعی کنیم که اختلافات مردم را با صلح و سازش خاتمه دهیم همچنین کلانتری‌ها و نیروی انتظامی باید سعی کنند که در همان مراحل اول به صلح و سازش برسانند.

منتظری خاطرنشان کرد: انتظار دیگر ما از دادستان‌ها این است که در بحث ایجاد امنیت تلاش ویژه‌ای داشته باشند و ایجاد امنیت را در همه ابعاد جزو وظایف اصلی خود بدانند و تلاش کنند در کنار سایر دستگاه‌های ذی‌ربط جامعه از امنیت کافی برخوردار باشد.

در پایان این مراسم سید مهدی فلاح میری به عنوان دادستان جدید مرکز استان گیلان معرفی شد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  تکذیب تعطیلی مدارس خوزستان برای کل هفته آینده
  اعزام به زندان تا زمان تامین وثیقه و کفالت ممنوع شد
  آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد از فردا
  گروه‌هایی که مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان نمی‌شوند
  چاقی، تلفن‌همراه و کامپیوتر بلای جان مفصل‌ها!
 
 آخرین اخبار
  چاقی، تلفن‌همراه و کامپیوتر بلای جان مفصل‌ها!
  گروه‌هایی که مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان نمی‌شوند
  اعزام به زندان تا زمان تامین وثیقه و کفالت ممنوع شد
  آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد از فردا
  تکذیب تعطیلی مدارس خوزستان برای کل هفته آینده
  معافیت مالیاتی حقوق کارمندان دولتی و بخش خصوصی مشخص شد
  ویلموتس:قراردادم با ایران را فسخ کردم
  تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی کمیته امداد به کارآفرینان
  خوزستان از فردا بارانی است
  فردا آخرین مهلت ثبت نام کنکور دکتری
  ثبت‌نام مسکن فرهنگیان فردا آغاز می‌شود
  بلیت نیم‌بهای سینما‌ها برای روز دانشجو
  پاسخ رهبر انقلاب به نامه شمخانی درباره حوادث اخیر؛ «رأفت اسلامی» مبنا باشد
  خمیسی یکی از چهره های مطرح چهارمین روز ثبت نام کاندیدها در اهواز
  سقف خرید ارز برداشته می‌شود
  موج آنفلوانزا تا ۱۰ روز دیگر فروکش می‌کند
  آغاز ثبت نام آزمون ارشد از شنبه
  آغاز ثبت‌نام "مسکن ملی" در خوزستان از ۱۶ آذرماه
  چه کسانی مشمول یارانه دولت برای بیمه سلامت می‌شوند؟
  قرعه‌کشی جام حذفی انجام شد
  امکان ثبت‌نام برای بسته حمایت معیشتی تا ۸ روز آینده
  رئیس بانک مرکزی: بازار ارز اینگونه نمی‌ماند
  مهلت ثبت نام آزمون دکتری تمدید شد
  وانت‌بار‌ها ۱۰۰ لیتر سهمیه اضافه می‌گیرند
  اعلام مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی
  سفر زمینی به عتبات رسما متوقف شد
  مسی برنده توپ طلا شد
  چگونه در طرح ملی مسکن ثبت نام کنیم؟
  با یک پیامک، قبض آب خود را دریافت کنید
  فعلا به عراق سفر نکنید
  افزایش قیمت تا ۴درصد پذیرفته می‌شود
  افرادی که کد رهگیری برای بسته معیشتی دریافت نکرده‌اند، چه‌کار کنند؟
  تغییر زمان ثبت‌نام فاز نخست طرح ملی مسکن
  دستگیری عوامل موثر اغتشاشات اخیر در خوزستان
  نحوه پیگیری کارت هوشمند سوخت
  اعلام نتیجه ثبت‌نام برای کمک هزینه معیشتی تا 3 هفته آینده
  جمع‌بندی خسارات قطع اینترنت در حال انجام است
  آغاز ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد از ۱۶ آذر
  ۱۲ بسته تعهدی برای بیمه تکمیلی فرهنگیان
  آغاز دوباره ثبت‌نام مسکن ملی از چهارشنبه
  پرداخت یا حذف یارانه معیشتی افراد اطلاع‌رسانی می‌شود
  قبوض کاغذی جریمه حذف می‌شود
  ارتباط سیگار الکترونیک با مرگ‌های ناگهانی
  شایعه تک‌نرخی شدن قیمت بنزین رد شد
  پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان معلول
  قرعه کشی نهایی یورو2020
  ورود سامانه بارشی به خوزستان از فردا
  ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی از اول دی ماه آغاز می‌شود
  جزئیات اینترنت جبرانی برای مشترکان موبایل
  کمک معیشتی بعدی کی واریز می‌شود؟
  دیدار پرسپولیس و نساجی قطعا برگزار می‌شود
  شروط دریافت یارانه بنزین اعلام شد
  شرایط فروش اقساطی ۳ محصول ایران‌خودرو
  برای خنثی‌کردن "عوارض آلودگی هوا" این خوراکی‌ها را مصرف کنید
  افزایش قیمت نان در اهواز نداریم
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
  ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
  چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
  روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار