صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
شنبه، 9 فروردین 1399 - 18:46   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  پیام حاج جواد خادمی در ارتباط با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
  رای به مقبولیت و محبوبیت ایران اسلامی
  تقویت منافع ملی با شرکت در انتخابات مجلس
  پست فروشی به سبک نامزدهای انتخابات
  چاره ی ناکارآمدی درخدمت ،شایستگی در وکالت است!!
  عبور از نان گرم و روزنامه
  کاش این چراغ قرمز هیچ وقت سبز نشه
  مشق عشق در پیاده روی اربعین
  برای روز کودک؛ کبوتری با بال‌های زیتونی
  نقطه ها
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 87019صفحه نخست » آخرین اخبار یکشنبه، 27 بهمن 1398 - 09:38
اعلام چند طرح رفاهی-معیشتی بازنشستگان کشوری به‌زودی
  

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تدوین چند طرح جدید در حوزه رفاهی-معیشتی بازنشستگان این صندوق گفت: پس از نهایی و قطعی شدن، جزئیات طرح‌های مورد نظر اعلام خواهد شد.

 ایسنا: دکتر اکبر افتخاری در نشست صمیمی با جمعی از بانوان فرهیخته و پیشکسوت صندوق بازنشستگی کشوری که به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی داشت روز مادر و روز زن برگزار شد، گفت: یکی از دغدغه های اصلی از روز اول انتصاب به عنوان مدیرعامل صندوق، بحث بیمه درمان بوده که این روزها از یک سو به دلیل افزایش هزینه‌ها در مراکز درمانی و از سوی دیگر به دلیل کاهش منابع و توان خانوار به یک مساله و مطالبه جدی تبدیل شده است.
افتخاری تاکید کرد: در چنین شرایطی استفاده از روش‌های خلاقانه و ابتکاری و استفاده از مشارکت جمعی حائز اهمیت است تا بدون افزایش هزینه‌ها و وارد آوردن فشار بیشتر به جامعه مخاطب، شاهد بهبود خدمات در این حوزه باشیم.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز پیگیریهای جدی در حال انجام است و گفتگوهایی نیز با مسئولان مربوطه انجام شده، گفت: با اینکه دولت علاقه مندی جدی نسبت به این موضوع دارد و اعتباری نیز برای سال آینده اختصاص داده، اما باید با مشارکت جدی در این زمینه قدم های بیشتری برداریم و همه باید کمک کنند تا اتفاق خوبی در این بخش بیفتد.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه اولویت این صندوق اجرای طرح هایی برای کاهش فشارهای اقتصادی بر معیشت بازنشستگان است، گفت: طرح هایی تدوین شده که پس از قطعی شدن رسما اعلام خواهد شد. اما تلاش ما به خصوص در آستانه نوروز کمک به هزینه‌هایی است که بازنشستگان در این ایام خواهند داشت.
افتخاری تصریح کرد: طرح‌های رفاهی-معیشتی قابل اجرا پیش از عید اعلام می شود و تلاش می کنیم این روند پس از این نیز با جدیت بیشتر ادامه یابد.
وی ادامه داد: ظرفیت‌هایی در خود صندوق بازنشستگی کشوری و زیرمجموعه‌های آن وجود دارد که باید سود آن به بازنشستگان به عنوان ذینفعان اصلی صندوق بازگردد. ظرفیت‌هایی هم در بین بازنشستگان وجود دارد که باید در قالب مشارکت و مشورت از آن ها به خوبی استفاده شود.

 

افتخاری تاکید کرد: در کنار اقدام برای کمک به بهبود معیشت باید سایر فعالیتها و طرحهای اجتماعی و فرهنگی برای افزایش مشارکت بازنشستگان دنبال شود.

وی با تایید نظرات مطرح شده در خصوص واژه «بازنشسته» بر لزوم تغییر واژه «بازنشسته» و معادل سازی آن تاکید کرد و افزود: هر واژه نماد نگاه به یک نسل و یک بخش است و وقتی واژه تغییر کند نوع نگاه از خود فرد گرفته تا سایرین به آن بخش یا نسل تغییر می کند. به نظر می رسد واژه «فرهیخته» یا واژه های معادل آن برای عزیزانی که سال ها به کشور خدمت کردند و عمر خود را صرف خدمت کردند، بهتر از واژه کنونی باشد.
افتخاری تجربه و دانش پیشکسوتان کشور را ستودنی و قابل تعمیم به سایر حوزه ها دانست و گفت: این قشر عظیم جامعه دارای تجربه بزرگ و دانش بالا هستند که می تواند در حوزه های دیگر نیز مفید باشد؛ چنان که اکنون نیز بازنشستگان بسیاری در حوزه‌هایی غیر از زمان اشتغال خود، فعالیت می‌کنند که خدمت دوباره به کشور است.

وی اضافه کرد: این نشان می دهد که بازنشستگان با ظرفیت هایی که دارند می توانند همچنان منشا تحول و اثربخشی باشند و این الگویی برای جوانان کشور است. این دوره از عمر، پایان کار افراد نیست و اگرچه نقش شغلی شما در یک سازمان پایان یافته باشد اما تجربه و دانش سبب می شود تا اثربخشی در سطح جامعه ادامه یابد.

افتخاری کارآفرینی، فعالیت های دانشی و کارهای خیر و داوطلبانه را نمونه‌ای از بازآفرینی و نقش آفرینی پیشکسوتان جامعه عنوان کرد و گفت: بخش مهمی از جامعه پیشکسوت ما، در کسوت معلمی که نقش پیامبری است را بر عهده داشته‌اند و معتقدم این نقش همچنان ادامه دارد.
وی با تاکید بر ضرورت همدلی و همکاری بازنشستگان در حوزه‌های مختلف ابراز امیدواری کرد: فضایی برای توسعه مشارکت‌های فرهیختگان جامعه در حوزه های و بخش های مختلف فراهم شود تا به تدریج مشکلات و آسیب های موجود در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در چنین فضایی حل و فصل شود.
افتخاری با حمایت از تشکل‌های بازنشستگان کشوری در بخش های گوناگون، گفت: این تشکل ها باید تقویت شود و صندوق بازنشستگی کشوری نیز علاقه‌مند به حمایت از تشکل ها است و فعالیت ارزشمند انجمن هایی مانند انجمن آلزایمر به عنوان یک نمونه موفق باید به سایر حوزه ها نیز تعمیم داده شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: برای مشارکت فرهیختگان نیاز به فضاهایی است تا ایده پردازی، گفتگو و مشارکت شکل بگیرد. خانه های امید در این زمینه می توانند کمک کنند و به محل امید تبدیل شوند و این ممکن نیست مگر مشارکت فعال بازنشستگان که امیدواریم شاهد این اتفاق باشیم.
افتخاری با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر و روز زن گفت: سوره کوثر یکی از سوره های نورانی قرآن کریم است که در شان حضرت فاطمه زهرا (س) نازل شده و اگر در آیات آن تامل شود ارزش و نقش زنان و مادران را به خوبی روشن ساخته است.
وی همچنین گفت: حضرت زهرا (س) در طول تاریخ اسلام همواره به عنوان الگویی ارزشمند و کامل برای زنان و مادران مطرح بوده و هستند و توصیف «زلالی و پاکی» که خداوند متعال در سوره کوثر از مقام ایشان بیان فرموده اگر امروز نیز در جامعه ای تجلی یابد قطعا آن جامعه را متحول خواهد کرد.
افتخاری تاکید کرد: نقش محوری زنان در طول تاریخ وجود داشته اما امروز این نقش خود را بسیار پررنگ تر از گذشته نشان می دهد. زنان امروز در بسیاری از حوزه ها نقش محوری دارند و این ظرفیتی است که چون گوهری ناب از زمان آفرینش در وجود آن ها نهاده شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی تصریح کرد: ارج نهادن به زنان و مادران بسیار ارزشمند است و در فرهنگ ایرانی به خوبی خود را نشان می دهد و باید به آن توجه شود. همه ما هرچه داریم از دعای خیر مادران است و امروز نیز کشور و مسئولان بیش از گذشته به دعای خیر مادران نیازمند هستند.
زهرا زاده غلام، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در سخنانی با تاکید بر اینکه بازنشستگی تنها یک واژه است، گفت: در این دوران می توان کارها و نقش های تازه ای ساخت و همچنان فعال بود. مهم خوب زندگی کردن به معنای خوب و خوش زندگی کردن است.
زاده غلام تصریح کرد: باید تجربه‌ها و دانش نخبگان و پیشکسوتان صندوق بازنشستگی کشوری مستند شود.
در این نشست، که جمعی از بانوان پیشکسوت و فرهیخته صندوق بازنشستگی کشوری در حوزه های مختلف چون خیّر مدرسه ساز، اساتید برجسته علمی و دانشگاهی، نویسندگان و ... حضور داشتند، ضمن قدردانی از مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری برای برگزاری این نشست و دعوت از بانوان فرهیخته این صندوق، بر لزوم همسان سازی حقوق بازنشستگان، تغییر و تحول در حوزه درمانی و بیمه تکمیلی، تغییر واژه «بازنشسته» به واژه هایی مناسب شان و منزلت فرهیختگان کشوری چون «پاینده، بازآفرین، ساعی، ارشدان و ...»، توجه به بازنشستگان مولف و نخبه، حمایت از طرح های تحقیقاتی و علمی پیشکسوتان، راه اندازی مجدد سفیران آلزایمر و حمایت های صندوق بازنشستگی از تشکل‌های بازنشستگان، لزوم الگوگیری از کشورهای پیشرفته و سرآمد جهان در حوزه بازنشستگی و سالمندی، استفاده از دانش و تجربه بازنشستگان در امور مختلف و عدم قطع رابطه سازمان‌ها و نهادها با این بخش فرهیخته جامعه تاکید شد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  گوریه در شهرستان شوشتر لرزید
  تردد بین شهری در خوزستان ممنوع است
  گروه فولاد خوزستان "جهش تولید" را در عمل اثبات می کند
  پرداخت حقوق کارکنان مشروط شد
  چند نکته درباره سلامت روان در دوران شیوع کرونا
  کلاهبرداری با نام «کرونا» و توصیه های پلیس فتا
  جهانگیری: نیاز باشد تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت
  روحانی: کمبودی در بحث تامین مواد غذایی و بهداشتی نداریم
  اعلام جزییات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش صنوف
  آخرین وضعیت مدیرعاملی استقلال و پرسپولیس
  تعیین تاریخ دقیق المپیک احتمالا هفته آینده
  دو کشور میزبان احتمالی لیگ قهرمانان غرب آسیا
 
 آخرین اخبار
  تردد بین شهری در خوزستان ممنوع است
  کلاهبرداری با نام «کرونا» و توصیه های پلیس فتا
  تعیین تاریخ دقیق المپیک احتمالا هفته آینده
  آخرین وضعیت مدیرعاملی استقلال و پرسپولیس
  روحانی: کمبودی در بحث تامین مواد غذایی و بهداشتی نداریم
  جهانگیری: نیاز باشد تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت
  پرداخت حقوق کارکنان مشروط شد
  اعلام جزییات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش صنوف
  دو کشور میزبان احتمالی لیگ قهرمانان غرب آسیا
  چند نکته درباره سلامت روان در دوران شیوع کرونا
  گروه فولاد خوزستان "جهش تولید" را در عمل اثبات می کند
  گوریه در شهرستان شوشتر لرزید
  آمریکا بالاترین آمار ابتلا به کرونا در جهان را ثبت کرد
  الزام به تمدید معاینه فنی لغو شد
  ابلاغ بخشنامه نحوه حضور پرسنل ادارات خوزستان در محل کار تا ۲۰ فروردین
  پلمب بیش از ۱۵۰ واحد صنفی غیرضروری در خوزستان
  بنزین به میزان کافی در جایگاه‌های سوخت خوزستان وجود دارد
  جریمه نیم میلیونی رانندگان متخلف طرح فاصله اجتماعی
  جایگاه‌های عرضه سوخت تعطیل نمی‌شوند
  امکان بازگشایی دانشگاه‌ها تا دو ماه آینده وجود ندارد
  زمان واریز اولین بسته کمک معیشتی ۹۹ اعلام شد
  بازگشت قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان به حساب آنها
  برگزاری جلسات علنی مجلس در هاله ای از ابهام
  ابتلای سه کودک کردستانی به ویروس کرونا
  مسافران سریعا به شهر خود برگردند
  خروج خودرو از تهران ممنوع شد
  دارویی که کرونا را تشدید می‌کند
  آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از بامداد ۸ فروردین
  اعلام ساعت کاری بانک‌های خصوصی در ایام نوروز
  احتمال بارش تگرگ در ۷ استان کشور
  تصمیم دولت در خصوص قیمت نان اعلام شد
  مهلت پرداخت هزینه گاز مصرفی تمدید شد
  اخطاریه مدیریت بحران خوزستان در خصوص بارندگی هفته آینده
  تعطیلی بانک‌های خوزستان در روز پنجشنبه
  عرضه کالاهای اساسی با نرخ تنظیم بازار در خوزستان
  مبالغ اقساط کسر شده باید به حساب ها مسترد شود
  شرایط دورکاری کارمندان در ایام عید
  آبادان و خرمشهر یک هفته کاملا قرنطینه می‌شوند
  از فردا محدودیت‌های بیشتر اعمال خواهد شد
  مستمری مددجویان بهزیستی افزایش می یابد
  تاریخ جدید المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام شد
  
  20 راهبرد منطقه آزاد اروند در جهت تحقق جهش تولید در سال 99
  ضرورت ثبت نام در سامانه غربالگری کرونا
  سردار آزمون نامزد بازیکن ماه لیگ برتر روسیه
  ادامه تعطیلی باشگاه‌های ورزشی خوزستان تا ۱۵ فروردین
  ادارات دولتی و بانک‌ها فردا در خوزستان تعطیل است
  مرخصی زندانیان تا پایان فروردین تمدید می‌شود
  فراخوان مشمولان پزشک و پرستار یک ماه زودتر
  حقوق امسال کارگران کمتر از ۲.۸ میلیون تومان نیست
  ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست بدون تماس
  ابلاغ دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه ایام شیوع کرونا به صیادان خوزستانی
  ساعت کاری بانک‌ها و اداره‌ها تغییر می‌کند؟
  پیش‌بینی افزایش دما در خوزستان
  شناسایی و خروج خودروهای مسافر در آبادان
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
  ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
  چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
  روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
روش درست کردن سبزه عید در تنگ شیشه ای
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار