صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
دوشنبه، 5 خرداد 1399 - 03:26   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  بی توجهی اوقاف به موقوفه منصوریه بزرگترین موقوفه خوزستان
  اینقدر به تن نحیف مردم تبر نزنید؛ آنها مقصر نیستند
  خدای کرونا!
  پیام حاج جواد خادمی در ارتباط با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
  رای به مقبولیت و محبوبیت ایران اسلامی
  تقویت منافع ملی با شرکت در انتخابات مجلس
  پست فروشی به سبک نامزدهای انتخابات
  چاره ی ناکارآمدی درخدمت ،شایستگی در وکالت است!!
  عبور از نان گرم و روزنامه
  کاش این چراغ قرمز هیچ وقت سبز نشه
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 87572صفحه نخست » آخرین اخبار شنبه، 9 فروردین 1399 - 13:16
جهانگیری: نیاز باشد تعطیلی‌ها ادامه خواهد داشت
  

تسنیم: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، در ارتباط ویدئوکنفرانسی با ستاد ملی مدیریت بیماری کرونای استان اصفهان، ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه اظهار داشت: استان اصفهان چشم‌وچراغ ایران است و از هر نظر برای کشور استانی استراتژیک و راهبردی محسوب می‌شود و تأثیرگذاری این استان نیز در سطح ملی است.

جهانگیری با بیان اینکه مردم استان اصفهان در تاریخ کشور، پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش تعیین‌کننده و کارساز داشته‌اند، خاطرنشان کرد: مردم استان اصفهان در مشکلات و مسائل مختلف قوت قلبی برای مسئولین کشور بودند و نقش نخبگان و علمای این استان در همه مقاطع کارساز و تعیین‌کننده بوده است.

وی همچنین از شهرستان کاشان به‌عنوان شهرستانی مهم، بزرگ و تاریخی برای کشور یاد کرد و گفت: باید مسائل و مشکلات این شهرستان در خصوص کرونا به‌صورت جدی پیگیری و از تأمین اقلام مورد نیاز درمان مردم در این شهرستان اطمینان حاصل شود.

معاون اول رئیس‌جمهور ویروس کرونا را دغدغه‌ای ملی و جهانی توصیف کرد و گفت: این ویروس نوظهور و عالمگیر به چالشی بزرگ برای جهان تبدیل شده است و حتی کشور‌های مهم و صنعتی نیز برای مقابله با این ویروس و تبعات آن، با چالش‌های جدی روبه‌رو شدند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه سلامت مردم کشور مهمترین اولویت دولت است و نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن عبور کرد، افزود: خوشبختانه همه نهاد‌های حاکمیتی، بخش‌های دولتی و خصوصی و آحاد مردم متحد شده‌اند و با انسجام و همدلی برای مقابله با ویروس کرونا مشارکت دارند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: انسجامی که امروز در کشور برای مقابله با ویروس کرونا شکل گرفته است همانند اتحاد و انسجامی است که در دوران دفاع مقدس وجود داشت به‌گونه‌ای که همه بخش‌ها پای کار هستند و علاقه دارند قدمی در مسیر مدیریت و مقابله با ویروس کرونا بردارند.

جهانگیری با یادآوری اینکه دولت از ابتدای شیوع کرونا اکثر بخش‌های اصلی خود را تعطیل کرد، گفت: دولت از دهم اسفندماه دانشگاه‌ها و مدارس را تعطیل کرد و به‌جز بخش بهداشت و درمان که تأکید شد باید به‌صورت تمام‌وقت و سه‌شیفت فعال باشد، از کارکنان سایر بخش‌های دولت خواسته شد که در حد ضرورت و به‌صورت دورکاری و شیفتی در محل کار حضور داشته باشند و دلیل این حضور نیز تأمین نیاز‌های روزانه مردم بود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش‌های مذهبی نیز کار بزرگی در کشور انجام شد، از علما، مراجع و در رأس همه مقام معظم رهبری برای تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی اماکن مذهبی کشور قدردانی کرد و گفت: در تاریخ کشور سابقه نداشته که حرم‌های مطهر و نماز‌های جمعه تعطیل شوند. این تعطیلی‌ها نشان می‌دهد که اگر می‌خواهیم با ویروس کرونا مبارزه کنیم و اگر سلامت مردم موضوع اصلی جامعه است، مردم باید در خانه بمانند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

جهانگیری با ابراز اینکه گاهی در درک مشترک از خطر کرونا تفاهم در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: اگر ادراک مشترک از این خطر بزرگ میان همه مسئولین و مردم وجود داشته باشد، دیگر نباید شاهد اقدامات متناقض نظیر به سفر رفتن تعدادی از خانوار‌ها در این شرایط باشیم.

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که ۸۵ درصد مردم در برخی استان‌ها به سفر نرفته‌اند، اما ۱۵ درصد باقی‌مانده یا خطر کرونا را جدی نگرفته‌اند و یا به سلامت خود و دیگران بی‌توجه هستند چرا که هر فرد مبتلا می‌تواند تعداد زیادی از اطرافیان و افراد دیگر را نیز درگیر کند.

جهانگیری همچنین با اشاره به گزارش‌های مسئولین استان اصفهان از تولید ده قلم کالای دانش‌بنیان برای مقابله با کرونا تصریح کرد: استان اصفهان مانند همیشه می‌درخشد و گزارش ارائه‌شده از اقلام دانش‌بنیان تولید‌شده گزارشی خوب و قابل تقدیر است.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برخی پیشنهادات مبنی بر استمرار تعطیلی‌ها خاطرنشان کرد: تا امروز بخش‌های زیادی از دولت و نظام برای جلوگیری از گسترش کرونا تعطیل شده‌اند و اگر نیاز باشد و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام کند این تعطیلی‌ها استمرار خواهد داشت.

جهانگیری نقش مردم در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا را تعیین‌کننده دانست و گفت: مردم باید به درخواست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر در خانه ماندن پاسخ مثبت دهند و از خروج از منزل به‌جز در موارد ضروری پرهیز کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم باید بدانند که موارد ضروری شامل دید و بازدید‌های عید و ملاقات با خویشاوندان نیست و این گونه رفت‌وآمد‌ها را باید به دوران پس از ویروس کرونا موکول کنند. موارد ضروری برای خروج از منزل فقط شامل موارد اضطراری نظیر مراجعه به بیمارستان و یا تأمین نیاز‌ها و اقلام ضروری است.

جهانگیری با تأکید به اینکه "ایامی نظیر سیزده‌به‌در را در پیش داریم و باید از برگزاری این گونه مراسم به‌طور جدی پرهیز کنیم" خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم که تبعات ویروس کرونا فقط به حوزه سلامت محدود نمی‌شود بلکه ابعاد اجتماعی و اقتصادی آن نیز بسیار گسترده است به همین دلیل باید تا حد ممکن از گسترش این ویروس جلوگیری کنیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: به‌دلیل عدم توجه درصد اندکی از مردم به هشدارها، از امروز ناچار هستیم با مردم از طریق باید‌ها و نباید‌های حکومتی صحبت کنیم و اگر افرادی به این الزامات که به‌نفع جامعه است توجه نکنند با آن‌ها برخورد خواهد شد و متحمل جریمه و مجازات می‌شوند.

جهانگیری اضافه کرد: البته محدودیت‌ها و تعطیلی‌هایی که اعمال خواهند شد مربوط به پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و مراکز تجاری است که محل اجتماع مردم خواهد بود، اما فروشگاه‌ها و مراکزی که مسئول تأمین نیاز‌های مردم هستند تعطیل نخواهد شد و حتی به‌صورت ۲۴ ساعته خدمت‌رسانی خواهند کرد.

معاون اول رئیس جمهور یکی از تبعات ویروس کرونا را تبعات اقتصادی عنوان کرد و گفت: با وجود محدودیت مالی، دولت برای گروه‌های آسیب‌پذیر و اقشار ضعیف جامعه، یارانه، کمک‌های معیشتی و بسته‌های حمایتی پرداخت می‌کند و تسهیلاتی نیز به‌صورت قرض‌الحسنه برای صاحبان کسب‌وکار‌های کوچک که دچار آسیب شده‌اند در نظر گرفته شده است.

جهانگیری همچنین با اشاره به مسائل بنگاه‌های اقتصادی استان اصفهان و کسب‌وکار‌های مرتبط با گردشگری استان که به‌دلیل کرونا با مشکلات جدی روبه‌رو شدند، خاطرنشان کرد: امروز تصمیم مهمی در ستاد اقتصادی دولت اتخاذ و مقرر شد ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۱۲ درصد به این بنگاه‌ها پرداخت شود البته با این شرط که این بنگاه‌ها نیرو‌های شاغل خود را حفظ کنند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از پوشش صندوق بیمه بیکاری برای افرادی که در این ایام کار خود را از دست دادند خبر داد و گفت: در مجموع دولت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات و کمک‌های حمایتی برای کاهش تبعات اقتصادی کرونا اختصاص داده است.

جهانگیری در ادامه سخنان خود از کادر پزشکی، درمانی، پرستاران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های استان اصفهان قدردانی کرد و گفت: استان اصفهان از ظرفیت بالایی در حوزه درمان برخوردار است و نیرو‌های بخش بهداشت و درمان این استان در این دوره نشان دادند که مانند یک مجاهد در صف مقدم مبارزه حضور دارند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از مردم استان اصفهان، علمای این استان و به‌خصوص آیت الله مظاهری که از مراجع بزرگ تقلید هستند و نیز از استاندار، مدیران استان، نیرو‌های مسلح و سایر بخش‌های فعال در مقابله با کرونا قدردانی کرد و گفت: امیدوارم استان اصفهان با ظرفیت‌های گسترده و برخورداری از مردمی با فرهنگ، علما و نخبگان بتواند در ریشه‌کن کردن و شکست دادن ویروس کرونا پیشتاز باشد.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان غذا و دارو، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و نماینده سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند، استاندار اصفهان از طریق ویدئوکنفرانس گزارشی از میزان شیوع ویروس کرونا در این استان و اقدامات صورت‌گرفته برای مقابله با این بیماری ارائه کرد و افزود: خوشبختانه با اقدامات صورت‌گرفته وضعیت نسبت به روز‌های نخست بهبود یافته است و به‌سمت ثبات در حرکت هستیم.

رضایی ادامه داد: البته نگران هفته آینده هستیم که برخی مسافران به استان‌ها بازمی‌گردند، اما تمهیدات و تدابیر لازم برای ساماندهی این موضوع انجام شده است.

وی همچنین گزارشی از وضعیت شهرستان کاشان و تعداد مبتلایان، بهبودیافتگان و جانباختگان این شهرستان ارائه و اضافه کرد: پس از اعزام نماینده ویژه وزیر بهداشت به کاشان، چند روزی است که وضعیت بهتر شده است و رو به بهبود در حرکت هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم گزارشی از تعداد افراد بستری و تعداد بهبودیافتگان ارائه کرد و به تشریح نیاز‌های استان نظیر افزایش بخش‌های آی‌سی‌یو پرداخت.

در این ویدئوکنفرانس همچنین یکی از مدیران استان اصفهان گزارشی از تولید ده قلم کالای دانش‌بنیان برای مقابله با ویروس کرونا توسط نخبگان استان ارائه کرد که دوربین اندازه‌گیری دمای بدن، دستگاه ضدعفونی‌کننده محیط، فیلتر‌های تصفیه هوا، دستگاه‌های ضدعفونی برای اماکن عمومی، جعبه استریل‌کننده خرید توسط تابش پرتو نور فرابنفش و تولید انواع ماسک از جمله این اقلام بود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  موافقت رهبر انقلاب با عفو تعدادی از محکومان
  احراز هویت سهام عدالت از ۸ خرداد آغاز می‌شود
  زمانبندی فروش سهام عدالت
  خریداران برای ثبت‌نام خودرو عجله نکنند
  خوزستان چه زمانی از شرایط قرمز «کرونا» خارج می‌شود؟
  تاکنون تصمیمی در خصوص ادامه تعطیلی خوزستان گرفته نشده است
 
 آخرین اخبار
  تاکنون تصمیمی در خصوص ادامه تعطیلی خوزستان گرفته نشده است
  خریداران برای ثبت‌نام خودرو عجله نکنند
  احراز هویت سهام عدالت از ۸ خرداد آغاز می‌شود
  خوزستان چه زمانی از شرایط قرمز «کرونا» خارج می‌شود؟
  موافقت رهبر انقلاب با عفو تعدادی از محکومان
  زمانبندی فروش سهام عدالت
  آمادگی کمیته امداد یاسوج برای دریافت فطریه وکفارات
  خودرو‌های فروش فوق‌العاده عید فطر اعلام شدند‌
  واریز وام‌کرونایی کسب وکار‌ها طی روز‌های آینده
  فرصت رانندگی با گواهینامه منقضی پایان می‌یابد
  حضور همه کارمندان در محیط کار از ۱۰ خرداد
  میزان "کفاره" سال ۹۹ از سوی رهبر انقلاب اعلام شد
  تولید واکسن کرونا در جهان به کجا رسید؟
  زمان واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت
  زمان آغاز به کار رستوران ها مشخص شد
  توزیع 120 هزار پرس غذای گرم و بسته غذایی بین نیازمندان کهگیلویه و بویراحمد
  آغاز ثبت‌نام وام ۲۰میلیونیِ فرزندان بازنشستگان
  تشریح جزئیات طرح پلاک سوم خودرو‌ها
  راهکار جدید AFC برای لیگ قهرمانان آسیا
  نتیجه آزمایش واکسن کرونا روی انسان مشخص شد
  جزییات عرضه اولیه آریاساسول
  قیمت‌های جدید به خودروسازان ابلاغ شد
  ژنی که حذف آن به لاغر شدن کمک می‌کند
  بازپرداخت وام طرح ملی مسکن ۱۰ ساله شد
  حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد؟
  جزییات ثبت‌نام واردات خودروهای سنگین
  جزییات تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری
  ورودی چهارمحال و بختیاری به روی خوزستانی‌ها بسته شد
  برخورد با خودروهای شماره گذاری نشده در خارج از کارخانه
  اعلام زمان نشست شورای عالی کار برای تعیین دستمزد
  امتحانات پایان ترم دانشگاه‌های غیردولتی غیرحضوری شد
  توضیحات وزارت‌خارجه درباره مرگ یک ایرانی در سوئیس
  انهدام یک باند داعشی آماده عملیات در عراق
  کشف محموله قاچاق میلیاردی در گچساران
  آیا یکشنبه عید فطر است؟
  لاش برای تبیین شخصیت شهید سلیمانی وظیفه‌ای ذاتی است
  مقام‌های آمریکایی در جنایات اسرائیل همدست هستند
  افتتاح خوابگاه پردیس فاطمه‌الزهرا دانشگاه فرهنگیان در اهواز
  هنوز زنگ خطر کرونا در خوزستان نواخته می‌شود
  سهمیه بنزین خرداد واریز شد
  رسیدن به آستانه مرحله مهار کرونا در کشور
  علی دایی برنده نظرسنجی فیفا شد
  بهبودیافتگان دیگر کرونا نمی‌گیرند
  امکان خرید متری مسکن در بازار سرمایه
  فروش سهام عدالت از سه‌شنبه آینده
  وزیر بهداشت: در تعطیلات عیدفطر، سفر نروید
  نحوه دریافت وام ۱۲میلیونیِ کرونا برای کارفرمایان
  ثبت نام کلاس‌اولی‌ها شروع شد
  ثبت بالاترین آمار روزانه شیوع کرونا در جهان در روز چهارشنبه
  شمارمبتلایان به کرونا درجهان از ۵ میلیون نفر گذشت
  بیانیه جمعیت پیشرفت و عدالت خوزستان به مناسبت روز قدس
  جلسه معارفه معاونت هادرجمعیت پیشرفت و عدالت خوزستان
  ازدحام جمعیت مقابل بانک‌ها در روزهای کرونایی اهواز
  جسد نوجوان گتوندی در کانال آبیاری پیدا شد
  سرقت مسلحانه پراید و مجروح شدن راننده در گتوند
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
  چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
  ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
  چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار