صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
پنجشنبه، 23 اردیبهشت 1400 - 16:53   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  مردم گرفتار کرونای کووید ۱۹ و کرونای بی‌تدبیری شما متولیان شده‌اند ! برای خدا نجاتشان دهید!
  پنچر شدن عمدی اتوبوس بورس در ایستگاه مردم
  بوسه‌ای بر چهره‌ی خاتون!
  شخصیت علمی ،پژوهش و مورخ مرحوم کاظم پورکاظم در تاریخ ماندگار خواهد شد
  جای خالی اهالی رسانه در بین معادلات مدیریتی کشور
  تأملی در پرسه زنی جوانان جویای کار
  چالش هایی مجازی برای حذف غیرت مردان و حیای زنان ایرانی
  کاش روحیه جهادی به کمک اقتصاد بیاید
  چهارم آبان؛ پرپر شدن ۷۴ آلاله مدرسه شهید پیروز بهبهان
  غبار معیشتی بر پیشانی ساحل نشینان
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
تجدید الدوارس و تحدید المدارس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 89159صفحه نخست » آخرین اخبار چهارشنبه، 25 تیر 1399 - 03:12
فرماندار شهرستان هندیجان عنوان کرد:
بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور
بندر بحرکان هندیجان بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور است که در سفری که رییس سازمان شیلات کشور در سال گذشته به این شهرستان داشت بیش از پنج میلیارد تومان برای محوطه سازی، احداث پمپ بنزین، بهسازی وروی اسکله و مهمتر از همه روشنایی اسکله که موجب توسعه ی صیادی و گردشگری می شود اخذ اعتبار صورت گرفت
  

فرماندار شهرستان هندیجان در نشست خبری با اصحاب رسانه که با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و معرفی هندیجان برگزار شد عنوان کرد : در افق توسعه ی شهرستان به دنبال ایجاد بندر تجاری در منطقه ی بحرکان و امام زاده عبدالله هستیم، در حال حاضر بندر تجاری ما در بندر سجافی است که متصل به دریا نیست و به رودخانه متصل است و کشتی های بالای ۴۰۰ تن قابلیت بارگیری در آن جا را ندارند اما اگر متصل به دریا شویم توسط کشتی های با تناژ بالا می توانیم بارانداز جنوب شرق استان از سمت هندیجان باشد که مکاتبات صورت گرفته تا بندر تجاری در مناطق مذکور داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری خوزنا ، علی بویری با اشاره به اینکه ماهشهر و همجواری با بنادر تجاری در بوشهر یکی از مزیت های نسبی منطقه است، عنوان کرد: از روز اولی که به سمت فرمانداری هندیجان منصوب شدم برنامه ریزی های توسعه محوری که در شهرستان در بخش های مختلف در این دولت و توسط استاندار صورت گرفته بود را پیگیری کردیم که بخشی از آن ها محقق شد و برخی دیگر در مسیر توسعه قرار دارد که از مهم ترین این برنامه ها بحث توسعه شیلات و کشاورزی است.

 

بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور

 

وی اظهار کرد: هندیجان یک شهرستان مرزی و کریدور ورودی خوزستان از سمت استان بوشهر است و دارای ۹۵ کیلومتر مرزآبی مشترک با خلیج فارس است که یکی از ظرفیت های آبی بالقوه ی ما محسوب می شو همچنین هندیجان با بیش از سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع ششمین شهر استان به لحاظ وسعت است که براساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۳۹ هزار جمعیت دارد.

فرماندار شهرستان هندیجان ادامه داد: در حال حاضر بیش از یکهزار قایق صیادی و بیش از ۱۶۰ لنج صیادی در بندر بحرکان در حال فعالیت هستند که بعد از اصلاح قیمت سوخت در کشور سوخت یارانه ای به آن ها اختصاص پیدا کرد و مجوزات لازم جهت فعالیت در دریا برای صیادان صادر شد و این کار در راستای حمایت از توسعه ی این اشتغال صورت گرفت.

بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور

بویری در ادامه عنوان کرد: بندر بحرکان هندیجان بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور است که در سفری که رییس سازمان شیلات کشور در سال گذشته به این شهرستان داشت بیش از پنج میلیارد تومان برای محوطه سازی، احداث پمپ بنزین، بهسازی وروی اسکله و مهمتر از همه روشنایی اسکله که موجب توسعه ی صیادی و گردشگری می شود اخذ اعتبار صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در بنادر سجافی و بحر کان بیش از ۱۴ هزار تن ماهی صید شد که نسبت به سال گذشته با روند افزایشی روبه رو بوده ایم و بیش از ۵۰۰ تن صادرات شیلات (عمدتا ماهی) از طریق بندر سجافی صورت گرفت است .

فرماندار شهرستان هندیجان خاطر نشان کرد: نکته ی مهم دیگر که استاندار خوزستان و نماینده ی مردم هندیجان در مجلس بر آن تاکید داشتند بحث توسعه ی شیلات و آبزی پروری در اراضی بسیار مرغوب بود که قابلیت مکانیزه کردن شیلات را دارند که این مساله را پیگیری کردیم و در آینده ۲ هزار هکتار از اراضی مرغوب حدفاصل خلیج فارس و رودخانه ی زهره و ۶ هزار هکتار در منطقه ی بوطاهری هندیجان که متصل است به دریا به این موضوع اختصاص پیدا می کند و مطالعات و اقدامات آن انجام شده که با تحقق آن بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه ی شیلات سرمایه گذاری خواهیم کرد.

بویری افزود: تا امروز ۲ طرح مهم در حوزه ی شیلات شروع به کار شده است، در طرح ۳۹۵ هزار هکتاری حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم و در طرح یکهزار و ۱۱۱ هکتاری مجوزات لازم اخذ شده و در هفته ی دولت کلنگ زنی خواهد شد که بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در این ۲ طرح که به صورت پایلوت اجرا می شوند سرمایه گذاری خواهد شد. این طرح ها حداکثر ظرف ۲ سال آینده به بهره برداری می رسند که با انجام آن ها برای بیش از ۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این کار هندیجان در آینده به قطب شیلات استان تبدیل می شود که با برنامه ریزی های صورت گرفته قطعا این موضوع محقق خواهد شد.

بحرکان؛ نمونه ی ملی گردشگری

فرماندار هندیجان در بحث گردشگری اظهار داشت: هندیجان گردشگرپذیر است و چند قابلیت مشخص و عمده دارد که گردشگران را ترغیب به سفر به این شهرستان می کند که یکی از آن ها وجود بنادر بسیار زیبا مانند بندر بحرکان است که به عنوان منطقه ی نمونه ی ملی گردشگری ثبت شده است.

بویری عنوان کرد: اقدامات لازم در خصوص بحث گردشگری انجام شده و از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شد. در اولین قدم پارک ساحلی را کنار دریا کلنگ زنی خواهیم کرد و از سرمایه گذاران برای حضور در بندر بحرکان دعوت شد.

بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور

 

وی با بیان اینکه حوزه دیگر گردشگری ما در امام زاده عبدالله است که دارای ساحل شنی است، یادآور شد: نمونه ی دیگر گردشگری تجارت و کسب و کار بازار یا همان کالاهای ته لنجی است که از سراسر استان و کشور به هندیجان جهت خرید سفر می کنند. همچنین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث حفظ جمعیت مرزنشینان به عنوان سربازان واقعی و حافطان مرزها این سیاست تقویت شده است.

فرماندار هندیجان ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی در ساخت اسکله های چوبی در کنار دریا پیش بینی هایی انجام داده که به زودی محقق می شود.

حل مشکل آبی ۲۴ روستای منطقه ی چم خلف در روزهای آتی

فرماندار شهرستان هندیجان بیان کرد: آب شرب یکی از معضلات اصلی مردم هندیجان به خصوص در فصل گرما است که چندین سال است همواره با تنش آبی روبه رو است در حدی که در روز اول فروردین ۲ سال پیش موجب قطعی کل آب شهری شد. دلیل این مساله این است که سد مخزنی برای آب شرب نداریم و بیش از ۸۰ درصد آب شرب شهری و روستایی هندیجان از دبی پایه ی رودخانه تامین می شود.

بویری افزود: وقتی دبی رودخانه کاهش پیدا کند و سطح رودخانه پایین می رود مد رودخانه که متصل است به خلیج فارس تا ۷۰ کیلومتر قابلیت این را دارد که از رودخانه پیشروی کند و در این حالت آب شور بر آب شیرین غلبه می کند، پیش آمده EC آب تا ۲۶ هزار هم رفته است که در این صورت مجبور می شویم آب را قطع کنیم.

فرماندار هندیجان تاکید کرد: مصوب شد ۲ چاه در منطقه ی زیدون حفر شود که سه هزار مترمکعب نیز این دو چاه به ظرفیت آب شهرستان اضافه می کنند که در روزهای آینده این چاه ها افتتاح خواهند شد و مشکل ۲۴ روستا در منطقه چم خلف مرتفع می شود، همچنین افزایش ورودی آب برای ما از کارون به میزان پنج هزار مترمکعب مشکل آب شرب هندیجان را تا ۸۰ درصد برای همیشه حل خواهد کرد.

هندیجان در حوزه ی گاز به شهر سبز تبدیل شد

وی ادامه داد : در حوزه ی اصلاح شبکه های آب و فاضلاب شهری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در هندیجان جذب شد، در بحث گازرسانی توضیح داد: یکی از اقداماتی که در بحث گازرسانی در سال ۹۸ انجام شد این بود که ۳۵ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شد و ۵۸ کیلومتر خط گاز در محور دیلم در دهه ی فجر افتتاح شد همچنین ۲۷ کیلومتر دیگر در جاده ی بدر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در هفته ی دولت به بهره برداری می رسد.

فرماندار هندیجان تاکید کرد: هیچ روستا و حتی مرکز تولیدی را در این شهرستان نداریم که فاقد گاز باشد و هندیجان در حوزه ی گاز به شهر سبز تبدیل شده است.

 

   
  
کلیدواژه ها: هندیجان - فرماندار - گردشگری - اسکله صیادی - بندر بحرکان


اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  خبر بد برای پرسپولیسی‌ها در آستانه دربی
  پنالتی‌زن استقلال در دربی مشخص شد
  پیش‌فروش ۴ محصول ایران‌خودرو به مناسبت عید فطر
  تاریخ احتمالی عید فطر در ایران مشخص شد
  اعلام برنامه ۵ مسابقه معوقه لیگ برتر
  کشف ۵۹ دستگاه ماینر در اندیمشک
  حق مسکن کارگران ۱۵۰ هزار تومان بیشتر شد
  زمان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی
  دور جدید ریزش قیمت‌ها در بازار موبایل
  آیا شنبه، ۲۵ اردیبهشت تعطیل است؟
  واکسیناسیون رایگان علیه بیماری‌ طاعون نشخوارکنندگان در گتوند آغاز شد
  کرونا حجم ماده خاکستری مغز را تغییر می‌دهد
  نحوه محاسبه مالیات نقل‌وانتقال خودرو اعلام شد
  قالیباف: درگاه صرافی‌های ارز دیجیتال مسدود شود
  ۱۰۵مسجد در شهرستان اهواز نماز عید سعید فطر را برگزار میکنند.
 
 آخرین اخبار
  بیماری ایدز خطر ابتلا و مرگ بر اثر کووید ۱۹ را افزایش می‌دهد
  کشف روشی جدید برای درمان میگرن
  هشدار؛ جوانی جمعیت ایران در سرازیری پیری
  عمر پادتن‌های کووید-۱۹ هشت ماه است
  کارگاه توانمندسازی درمانگران حوزه اعتیاد کودک و نوجوان برگزار می‌شود
  جهانپور: هیچ واکسنی گم نشده است
  نخستین مجوز بکارگیری نیروی قرارداد کارمعین در شهرداری‌ها صادر شد
  افزایش خوش‌بینی‌ به معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت
  صدور ۱۴۰۱ شناسنامه برای فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی
  سه نفر در تیراندازی مراسم عید فطر سوسنگرد مجروح شدند
  معاون استاندار خوزستان: رسانه‌ها شور انتخاباتی ایجاد کنند
  هشت طرح صنعتی در منطقه آزاد اروند بهره‌برداری شد
  الرایه: فصل سخت لژیونر‌های ایرانی لیگ قطر
  اسپانیا اجازه بازگشایی ورزشگاه‌ها را داد
  تکلیف تعطیلی روز شنبه مشخص شد
  نرخ دلار به کانال ۲۱هزار تومان سقوط کرد
  ایجاد بیش از ۲۵۰۰ فرصت شغلی در خوزستان
  خدمت‌رسانی به مناطق حاشیه‌نشین بندر ماهشهر افزایش یابد
  ۱۸۴۶ پرنده قاچاق در اروندکنار کشف شد
  کشف ۵۹ دستگاه ماینر در اندیمشک
  قیمت سیمان در خوزستان با افزایش عاملان فروش کاهش یافت
  ۹۴ هزار فارغ‌التحصیل بیکار در خوزستان
  با فکر کردن، تایپ کنید!
  چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند؟
  مهدی طارمی پنجمین آسیایی تاریخ توپ طلا می‌شود؟
  کار لکه گیری و روکش آسفالت جاده - اندیکا شهرکرد آغاز شد
  ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان شوشتر توزیع شد
  اولویت بندی طرحهای اشتغالزایی براساس نرخ بیکاری شهرستان‌ها پیگیری شود
  ۵۰ درصد جمعیت ۷۵ ساله ماهشهر واکسن کرونا دریافت کردند
  مساجد زمینه ساز رشد تشکل‌های دانشجویی خلاق هستند
  نماز عید سعید فطر در سراسر خوزستان اقامه شد
  افراد دارای تمکن مالی فطریه بیشتری پرداخت کنند
  کاهش ضریب نفوذ اینترنت ثابت
  ۱۶ کشور اسلامی امروز را عید فطر اعلام کردند
  ستاره استقلال چه زمان از آبی‌ها جدا می‌شود؟
  کدام مصدومان پرسپولیس به دربی می‌رسند؟
  حیدری: استقلال شانس چندانی ندارد
  وضعیت استقلال، پرسپولیس و تراکتور در آسیا
  پزشک استقلال از آلمان آمد
  جریمه برای مدیر پرسپولیس
  استیلی: پرسپولیس نباید فریب استقلال را بخورد
  دانشجویان خوابگاهی در اولویت واکسیناسیون
  افسردگی پس از زایمان در دوره کرونا دو برابر شد
  آمار ثبت‌نام در انتخابات طی دو روز گذشته
  محموله سلاح‌های قاچاق در ایلام کشف شد
  چند توصیه امتحانی به دانش آموزان و اولیا
  نیمی از جمعیت کشور سواد سلامت پایینی دارند
  اغفال هموطنان با جعل هویت یک چهره هنری
  ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان شوشتر توزیع شد
  خداحافظی والنسیا از دنیای حرفه‌ای فوتبال
  دور جدید ریزش قیمت‌ها در بازار موبایل
  کار لکه گیری و روکش آسفالت جاده - اندیکا شهرکرد آغاز شد
  آیا شنبه، ۲۵ اردیبهشت تعطیل است؟
  جزئیات برگزاری نماز عید فطر در بقاع متبرکه
  آیت‌الله سیستانی، جمعه را اول شوال اعلام کردند
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
  6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
  چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
  چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار