صفحه اول     درباره ما     تماس     پیوندها  
جمعه، 24 مرداد 1399 - 18:29   
  تازه ترین اخبار:  
 صفحه اول روزنامه های کشور
 
 یادداشت
  شفاف سازی رمزبهبودوضعیت هرمزکان
  بی توجهی اوقاف به موقوفه منصوریه بزرگترین موقوفه خوزستان
  اینقدر به تن نحیف مردم تبر نزنید؛ آنها مقصر نیستند
  خدای کرونا!
  پیام حاج جواد خادمی در ارتباط با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی
  رای به مقبولیت و محبوبیت ایران اسلامی
  تقویت منافع ملی با شرکت در انتخابات مجلس
  پست فروشی به سبک نامزدهای انتخابات
  چاره ی ناکارآمدی درخدمت ،شایستگی در وکالت است!!
  عبور از نان گرم و روزنامه
 
 گزارش
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
  سرریز فاضلاب ها تهدید بزرگ سلامتی عمومی مردم
  "آب نمک" روی زخم‌های 38 ساله آبادان و خرمشهر
 
 معرفی کتاب
معرفی کتاب
معرفی کتاب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 89159صفحه نخست » آخرین اخبار چهارشنبه، 25 تیر 1399 - 03:12
فرماندار شهرستان هندیجان عنوان کرد:
بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور
بندر بحرکان هندیجان بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور است که در سفری که رییس سازمان شیلات کشور در سال گذشته به این شهرستان داشت بیش از پنج میلیارد تومان برای محوطه سازی، احداث پمپ بنزین، بهسازی وروی اسکله و مهمتر از همه روشنایی اسکله که موجب توسعه ی صیادی و گردشگری می شود اخذ اعتبار صورت گرفت
  

فرماندار شهرستان هندیجان در نشست خبری با اصحاب رسانه که با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و معرفی هندیجان برگزار شد عنوان کرد : در افق توسعه ی شهرستان به دنبال ایجاد بندر تجاری در منطقه ی بحرکان و امام زاده عبدالله هستیم، در حال حاضر بندر تجاری ما در بندر سجافی است که متصل به دریا نیست و به رودخانه متصل است و کشتی های بالای ۴۰۰ تن قابلیت بارگیری در آن جا را ندارند اما اگر متصل به دریا شویم توسط کشتی های با تناژ بالا می توانیم بارانداز جنوب شرق استان از سمت هندیجان باشد که مکاتبات صورت گرفته تا بندر تجاری در مناطق مذکور داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری خوزنا ، علی بویری با اشاره به اینکه ماهشهر و همجواری با بنادر تجاری در بوشهر یکی از مزیت های نسبی منطقه است، عنوان کرد: از روز اولی که به سمت فرمانداری هندیجان منصوب شدم برنامه ریزی های توسعه محوری که در شهرستان در بخش های مختلف در این دولت و توسط استاندار صورت گرفته بود را پیگیری کردیم که بخشی از آن ها محقق شد و برخی دیگر در مسیر توسعه قرار دارد که از مهم ترین این برنامه ها بحث توسعه شیلات و کشاورزی است.

 

بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور

 

وی اظهار کرد: هندیجان یک شهرستان مرزی و کریدور ورودی خوزستان از سمت استان بوشهر است و دارای ۹۵ کیلومتر مرزآبی مشترک با خلیج فارس است که یکی از ظرفیت های آبی بالقوه ی ما محسوب می شو همچنین هندیجان با بیش از سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع ششمین شهر استان به لحاظ وسعت است که براساس آخرین سرشماری سال ۹۵ حدود ۳۹ هزار جمعیت دارد.

فرماندار شهرستان هندیجان ادامه داد: در حال حاضر بیش از یکهزار قایق صیادی و بیش از ۱۶۰ لنج صیادی در بندر بحرکان در حال فعالیت هستند که بعد از اصلاح قیمت سوخت در کشور سوخت یارانه ای به آن ها اختصاص پیدا کرد و مجوزات لازم جهت فعالیت در دریا برای صیادان صادر شد و این کار در راستای حمایت از توسعه ی این اشتغال صورت گرفت.

بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور

بویری در ادامه عنوان کرد: بندر بحرکان هندیجان بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور است که در سفری که رییس سازمان شیلات کشور در سال گذشته به این شهرستان داشت بیش از پنج میلیارد تومان برای محوطه سازی، احداث پمپ بنزین، بهسازی وروی اسکله و مهمتر از همه روشنایی اسکله که موجب توسعه ی صیادی و گردشگری می شود اخذ اعتبار صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در بنادر سجافی و بحر کان بیش از ۱۴ هزار تن ماهی صید شد که نسبت به سال گذشته با روند افزایشی روبه رو بوده ایم و بیش از ۵۰۰ تن صادرات شیلات (عمدتا ماهی) از طریق بندر سجافی صورت گرفت است .

فرماندار شهرستان هندیجان خاطر نشان کرد: نکته ی مهم دیگر که استاندار خوزستان و نماینده ی مردم هندیجان در مجلس بر آن تاکید داشتند بحث توسعه ی شیلات و آبزی پروری در اراضی بسیار مرغوب بود که قابلیت مکانیزه کردن شیلات را دارند که این مساله را پیگیری کردیم و در آینده ۲ هزار هکتار از اراضی مرغوب حدفاصل خلیج فارس و رودخانه ی زهره و ۶ هزار هکتار در منطقه ی بوطاهری هندیجان که متصل است به دریا به این موضوع اختصاص پیدا می کند و مطالعات و اقدامات آن انجام شده که با تحقق آن بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه ی شیلات سرمایه گذاری خواهیم کرد.

بویری افزود: تا امروز ۲ طرح مهم در حوزه ی شیلات شروع به کار شده است، در طرح ۳۹۵ هزار هکتاری حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم و در طرح یکهزار و ۱۱۱ هکتاری مجوزات لازم اخذ شده و در هفته ی دولت کلنگ زنی خواهد شد که بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در این ۲ طرح که به صورت پایلوت اجرا می شوند سرمایه گذاری خواهد شد. این طرح ها حداکثر ظرف ۲ سال آینده به بهره برداری می رسند که با انجام آن ها برای بیش از ۷۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این کار هندیجان در آینده به قطب شیلات استان تبدیل می شود که با برنامه ریزی های صورت گرفته قطعا این موضوع محقق خواهد شد.

بحرکان؛ نمونه ی ملی گردشگری

فرماندار هندیجان در بحث گردشگری اظهار داشت: هندیجان گردشگرپذیر است و چند قابلیت مشخص و عمده دارد که گردشگران را ترغیب به سفر به این شهرستان می کند که یکی از آن ها وجود بنادر بسیار زیبا مانند بندر بحرکان است که به عنوان منطقه ی نمونه ی ملی گردشگری ثبت شده است.

بویری عنوان کرد: اقدامات لازم در خصوص بحث گردشگری انجام شده و از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شد. در اولین قدم پارک ساحلی را کنار دریا کلنگ زنی خواهیم کرد و از سرمایه گذاران برای حضور در بندر بحرکان دعوت شد.

بندر بحرکان هندیجان؛ بزرگترین اسکله ی صیادی در کشور

 

وی با بیان اینکه حوزه دیگر گردشگری ما در امام زاده عبدالله است که دارای ساحل شنی است، یادآور شد: نمونه ی دیگر گردشگری تجارت و کسب و کار بازار یا همان کالاهای ته لنجی است که از سراسر استان و کشور به هندیجان جهت خرید سفر می کنند. همچنین با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث حفظ جمعیت مرزنشینان به عنوان سربازان واقعی و حافطان مرزها این سیاست تقویت شده است.

فرماندار هندیجان ادامه داد: اداره کل بنادر و دریانوردی در ساخت اسکله های چوبی در کنار دریا پیش بینی هایی انجام داده که به زودی محقق می شود.

حل مشکل آبی ۲۴ روستای منطقه ی چم خلف در روزهای آتی

فرماندار شهرستان هندیجان بیان کرد: آب شرب یکی از معضلات اصلی مردم هندیجان به خصوص در فصل گرما است که چندین سال است همواره با تنش آبی روبه رو است در حدی که در روز اول فروردین ۲ سال پیش موجب قطعی کل آب شهری شد. دلیل این مساله این است که سد مخزنی برای آب شرب نداریم و بیش از ۸۰ درصد آب شرب شهری و روستایی هندیجان از دبی پایه ی رودخانه تامین می شود.

بویری افزود: وقتی دبی رودخانه کاهش پیدا کند و سطح رودخانه پایین می رود مد رودخانه که متصل است به خلیج فارس تا ۷۰ کیلومتر قابلیت این را دارد که از رودخانه پیشروی کند و در این حالت آب شور بر آب شیرین غلبه می کند، پیش آمده EC آب تا ۲۶ هزار هم رفته است که در این صورت مجبور می شویم آب را قطع کنیم.

فرماندار هندیجان تاکید کرد: مصوب شد ۲ چاه در منطقه ی زیدون حفر شود که سه هزار مترمکعب نیز این دو چاه به ظرفیت آب شهرستان اضافه می کنند که در روزهای آینده این چاه ها افتتاح خواهند شد و مشکل ۲۴ روستا در منطقه چم خلف مرتفع می شود، همچنین افزایش ورودی آب برای ما از کارون به میزان پنج هزار مترمکعب مشکل آب شرب هندیجان را تا ۸۰ درصد برای همیشه حل خواهد کرد.

هندیجان در حوزه ی گاز به شهر سبز تبدیل شد

وی ادامه داد : در حوزه ی اصلاح شبکه های آب و فاضلاب شهری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در هندیجان جذب شد، در بحث گازرسانی توضیح داد: یکی از اقداماتی که در بحث گازرسانی در سال ۹۸ انجام شد این بود که ۳۵ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شد و ۵۸ کیلومتر خط گاز در محور دیلم در دهه ی فجر افتتاح شد همچنین ۲۷ کیلومتر دیگر در جاده ی بدر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی در هفته ی دولت به بهره برداری می رسد.

فرماندار هندیجان تاکید کرد: هیچ روستا و حتی مرکز تولیدی را در این شهرستان نداریم که فاقد گاز باشد و هندیجان در حوزه ی گاز به شهر سبز تبدیل شده است.

 

   
  
کلیدواژه ها: هندیجان - فرماندار - گردشگری - اسکله صیادی - بندر بحرکان


اخبار مرتبط:

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 پر بیننده ترین ها
  آخرین مهلت تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور
  جدول زمان‌بندی و آمار داوطلبان کنکور
  جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین
  مالیات خرید سکه تا ۶۵۰هزار تومان تعیین شد
  شروع سال تحصیلی از ۱۵شهریور قطعی است
  جزییات برگزاری مراسم محرم در خوزستان
  مهم‌ترین توصیه‌های ضدکرونایی برای داوطلبان کنکور
 
 آخرین اخبار
  مهم‌ترین توصیه‌های ضدکرونایی برای داوطلبان کنکور
  جزییات برگزاری مراسم محرم در خوزستان
  مالیات خرید سکه تا ۶۵۰هزار تومان تعیین شد
  شروع سال تحصیلی از ۱۵شهریور قطعی است
  جدول زمان‌بندی و آمار داوطلبان کنکور
  آخرین مهلت تکمیل فرم خوداظهاری داوطلبان کنکور
  جزئیات طرح جدید مجلس درباره سهمیه‌بندی بنزین
  شناسایی راه‌های جدید ورود ویروس به بدن
  برنامه مرحله نیمه نهایی جام حذفی اعلام شد
  واکسن ایرانیِ کرونا وارد فاز انسانی شد
  مهلت پرداخت اقساطی جرایم تا پایان مردادماه
  جزئیات ثبت‌نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد
  «صندوق دارا دوم» با ۳۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود
  تازه ازدواج‌کرده‌ها، اولویت وام ودیعه هستند
  زمان برگزاری کنکور بدون تغییر ماند
  عرضه ۴۳هزار خودرو به بازار طی هفته‌های آینده
  فرصت فروش سهام عدالت تا پایان سال وجود دارد
  دارا دوم شهریورماه می‌آید
  پلیس: برای برخورد با بد‌حجابی جدیت داریم
  مهلت ثبت سفارش کتاب‌های درسی تمدید شد
  عرضه سهام شرکت‌های نفتی متوقف شد
  مرحله دوم انتخابات مجلس ۲۱ شهریور برگزار می شود
  امروز درباره زمان کنکور تصمیم‌گیری می‌شود
  موافقت رهبری با اعطای سهمیه «امریه سربازی»
  وزیر علوم: تغییر رشته فرزندان هیات علمی ممنوع شد
  معرفی دو عرضه اولیه در هفته جاری
  تازه‌ترین اخبار از تغییر نحوه سهمیه‌بندی بنزین
  جزییات نوبت‌دهی اینترنتی برای نذر خون در محرم
  پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا مطرح می‌شود
  روش عرضه دارا دوم تغییر کرد
  دانشگاه آزاد شهریه‌ها را کاهش می‌دهد
  آغاز توزیع منابع وام ودیعه مسکن از امروز
  جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام
  آخرین وضعیت صدور کارت‌های ملی هوشمند
  هدیه اینترنت همراه اول به خبرنگاران
  قیمت‌های مجاز تست کرونا در آزمایشگاه‌ها
  آغاز ترم آینده دانشجویان از اول آبان
  امیدوارم کنکور را درموعد مقرر برگزارکنیم
  جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین
  باید و نبایدهای برگزاری مراسم محرم امسال
  امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد
  مالیات خانه‌های خالی بانکها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود
  افزایش مجدد موارد ابتلا به کرونا در خوزستان
  امروز؛آخرین مهلت ثبت نام کتاب درسی
  زمان و محل برگزاری ادامه لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰
  سازوکار اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن
  تست واکسن کرونا طی ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود
  خطر بزرگ اینترنت وای‌فای رایگان
  دسته‌رویِ هیات‌ها در ماه محرم ممنوع شد
  جزئیات پرداخت وام با وثیقه سهام عدالت
  وزارت نیرو: هفت روز دیگر رعایت کنید
  روسیه هفته آینده واکسن کرونا را توزیع می‌کند
  جزئیات برگزاری امتحانات تابستانی دانش آموزان
  جزییات نام‌نویسی در پذیرش بدون کنکور
  نحوه دریافت اینترنت هدیه خبرنگاران اعلام شد
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
  چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
  ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
ویراژ خودروی آسکا تا ۲۰۲۵در آسمان +عکس
  چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
چرا ضریب‌هوش ایرانیان رو به کاهش است؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار