صفحه اول     درباره ما     پیوندها  
جمعه، 17 آذر 1402 - 11:33   
  تازه ترین اخبار:  
 یادداشت
  صحابه در رکاب حسین (ع)
  جامعه‌شناسی دینی و دیوار کوتاهش!
  از (( سنگ نگاره ها )) تا فضای مجازی
  *پارک بی بی مریم ایذه تفریگاه یا قتلگاه؟
  راز لوح پاشی و عنوان بخشی به عبدالباقی چه بود !
  زوج رئیسی و رضایی، عصر جدیدی را در عبور دولت از تفکرات اقتصادی نئولیبرال رقم می زند
  دانش بنیان را بد، گنگ و ناقص تعریف نکنید
  چرا استاندار و مجمع نمایندگان خوزستان برای احداث جاده میانبر مسجدسلیمان به الیگودرز تلاش نمی کنند؟
  چرا سیدمحسن محبوب بود؟
  محسن!
 
 گزارش
  دست دلالان از قیمت گذاری برنج کوتاه می‌شود
  آمایش سرزمین در برنامه هفتم مورد توجه قرار گیرد
  آیین نکوداشت استاد زال پور در دزفول برگزار گردید
  قطع آب کرخه در ۱۰ هزار هکتار زمین‌ کشاورزی دشت‌آزادگان
  پیاز به نرخ دلار و خرمایی که به دهان خارجی‌ها شیرین است
  آهوی ریم در دام بی تدبیری!
  فاضلاب شهری؛ بزرگترین تهدید سلامتی انسان
  از زالودرمانی تا فواید بسیار آن
  سد گتوند بلای جان کشاورزی در خوزستان
  نشست هیئت علمی موسسه ی زبان خوزی گویش(دزفولی/شوشتری) برگزار گردید
 
 معرفی کتاب
تجدید الدوارس و تحدید المدارس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 183044صفحه نخست » اخبار ویژهجمعه، 14 مهر 1402 - 18:06
امام جمعه اهواز:
در برابر جنگ جهانی علیه خانواده راهبرد داشته باشیم
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد امام جمعه اهوازدر خطبه‌های نماز جمعه امروز (۱۴ مهرماه) با تاکید بر رعایت تقوای الهی اظهار کرد: خانواده به عنوان اصیل‌ترین کانون جوامع بشری، خاستگاه اصلی ارزش‌های فطری و تربیت بشری است. خانواده یک نهاد بشری و ریشه‌دارترین و صحیح‌ترین کانون عواطف انسانی است.
  

خوزنا:
ایسنا/خوزستان امام جمعه اهواز با بیان اینکه دشمن برای خانواده طراحی کرده است، گفت: با توجه به اینکه با جنگ جهانی علیه خانواده مواجه شده‌ایم باید راهبرد فراگیر و نقشه کامل و جامع در این خصوص داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (۱۴ مهرماه) با تاکید بر رعایت تقوای الهی اظهار کرد: خانواده به عنوان اصیل‌ترین کانون جوامع بشری، خاستگاه اصلی ارزش‌های فطری و تربیت بشری است. خانواده یک نهاد بشری و ریشه‌دارترین و صحیح‌ترین کانون عواطف انسانی است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: دشمن برای خانواده طراحی کرده است و با جنگ جهان‌شمول و جهانی تمام‌عیار علیه خانواده مواجه هستیم. حمله به خانواده از طریق برجسته‌سازی و حمایت وسواس‌گرانه غربی‌ها از الگوهای منحرف جنسی، معطوف به یک منطقه جغرافیایی است بنابراین این تهاجم، عالم‌گیر است.

امام جمعه اهواز گفت: اگر نهاد خانواده متزلزل شود، قطعا بیش از این با ناهنجاری‌های متعدد در کل عالم به ویژه در ایران اسلامی به دلیل کپی‌برداری، مواجه می‌شویم.

موسوی‌فرد عنوان کرد: سال‌ها قبل که ارزش‌های معنوی در غرب در قالب‌های گوناگون مانند ناخداباوری، لذت‌گرایی و پوچ‌گرایی به مسلخ می‌رفت، کمتر کسی فکر می‌کرد دامنه این تهاجم تا این حد گسترده شود و کل عالم را فرا بگیرد.

وی بیان کرد: تمام کشورها درگیر این مساله هستند. راهبرد کلان از ناحیه دشمن یکسان است اما ابزارها و مجاری آن متفاوت است. با توجه به اینکه با جنگ جهانی علیه خانواده مواجه شده‌ایم باید راهبرد فراگیر و نقشه کامل و جامع در این خصوص داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه یکی از مجاری تزلزل خانواده سند ۲۰۳۰ است، تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که برای متلاشی شدن کانون خانواده طراحی شده، سند منحوس ۲۰۳۰ بوده است.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها در خصوص این سند به مسئولان هشدار داد، گفت: هدف اصلی از سند ۲۰۳۰ یکسان‌سازی فرهنگی و برداشتن مرزهای هویتی و دینی است. در بخش‌های مختلف تلاش کردند اجرای این سند محقق شود و منافذی برای آن به ویژه در آموزش و پرورش تعریف کردند.

موسوی‌فرد با اشاره به نقش بهزیستی در مهد کودک و آموزش و پرورش در مدارس، عنوان کرد: باید نسبت به فرزندان‌مان حساس شویم. آن‌ها برای فرزندان‌مان نه از مهد کودک بلکه قبل از ازدواج و به دنیا آمدن فرزندان، برنامه‌ریزی کرده‌اند. آن‌ها حداقل ۱۴ سال برنامه‌ریزی می‌کنند تا به اهداف شوم خود برسند. با کمال تاسف عملا این‌ها تلاش می‌کنند ارزش‌های غربی را به کودکان ما منتقل کنند.

امام جمعه اهواز بیان کرد: الحمدالله بیشتر معلمان متدین، انقلابی و مومن هستند اما وقتی معلمی از ارزش‌های دینی برخوردار نیست، چگونه می‌تواند فرزندان ما را تربیت کند؟ یک معلم شاخصه‌هایی دارد و ابتدا باید خودش را تربیت کرده باشد. در نظام دینی باید شاخصه‌های دینی در وجود یک معلم شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه ما با گردشگری مخالف نیستیم، گفت: ایجاد گردشگری منجر به ارزآوری، اشتغال و حل بسیاری از مشکلات اقتصادی می‌شود اما باید حواس مان باشد که ارزش‌های دینی زیر سوال نرود. گردشگری باید در چارچوب قالب‌های دینی ایجاد شود و به گردشگری اعتقاد داریم اما در چارچوب شرع. حجاب مورد عنایت خداوند متعال و جزو ارزش‌های دینی است و اگر کسی به آن اعتقاد نداشته باشند در حد کفر است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در این زمینه به اراده جدی مسئولان، شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیاز است. امروزه تعلل گناه کبیره است زیرا اگر چشم روی هم بگذاریم می‌بینیم نسل این چنینی در برابر ما قرار گرفته است.

وی افزود: وقتی به برخی مراکز گردشگری می‌رویم می‌بینیم تعداد زیادی از باغ ویلاها بدون شناسنامه هستند که باید با جدیت شناسنامه‌دار شوند.

موسوی فرد در ادامه، بیان کرد: وضع حجاب در کشور بهتر شده است اما در برخی مکان‌ها مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تعطیلی و نیمه‌تعطیل بودن بیش از یک هزار واحد در خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه بیشترین مراجعات مردم مربوط به اشتغال است، باید برای ایجاد اشتغال برنامه‌ریزی شود و واحدهای صنعتی در چرخه تولید قرار بگیرند یا فعال‌تر شوند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: مسئولان در حال تلاش هستند و به آن‌ها خدا قوت می‌گوییم اما باید بدانند تنها یک سال و خرده‌ای از عمر این دولت باقی مانده است و باید بیشتر برای این مردم تلاش شود. اگر از زمین و آسمان بمب، آتش و سیل ببارد این امت اسلامی با خدا و امام‌شان عهد کرده‌اند و یک گام عقب نخواهند رفت.

وی عنوان کرد: با پیگیری رئیس کل دادگستری خوزستان ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان حق آلایندگی معوقه در برنامه قرار گرفت. شورای حل اختلاف خوزستان نیز مقام نخست را گرفت که جای تشکر دارد.

امام جمعه اهواز با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی و تشکر از فراجا، گفت: نیروی انتظامی در صحنه‌های گوناگون حاضر است و در هشت سال دفاع مقدس نیز درخشیدند. در شهادت در حال بسته شدن بود اما خوش به حال این مجموعه که این در برای آن‌ها باز است و هرازگاهی می‌بینیم این عزیزان سینه خود را برای شهادت آماده می‌کنند زیرا امت اسلامی باید شبانه‌روز در امنیت کامل به سر ببرد.

موسوی‌فرد افزود: شاید اتفاقی هم بیفتد اما باید سطح ماموریت‌ها را دید. همه می‌دانیم اگر امنیت در کشور نباشد هیچ چیزی نمی‌تواند برای انسان دارای ارزش باشد. در آمریکا اگر یک چراغ خاموش شود، در بزرگترین هتل باید نیروهای مسلح افراد را از یک اتاق به اتاق دیگر همراهی کنند. امروزه یک زن با صحت و سلامت کامل از این طرف ایران به آن طرف کشور می‌رود، آیا این ارزش نیست؟

امام جمعه اهواز بیان کرد: مردم از نیروی انتظامی انتظار مطلوب و حداکثری دارند و باید به انتظار مردم توجه شود و تلاش‌ها در این زمینه بیش از پیش شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های انتظار فرج امام زمان(عج)، گفت: آمادگی فردی، اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژی حداقل آمادگی‌ها برای انتظار امام زمان(عج) است. حکومت جهانی امام عصر(عج) قبل از هر چیز به عناصر آماده با ارزش‌های انسانی نیاز دارد تا بتواند خود را برای اصلاحات عظیم وسیعی که باید در جهان محقق شود، آماده کند.

امام جمعه اهواز بیان کرد: ارتشی که در انتظار جهاد آزادی‌بخش در این سطح جهانی است باید دائما خود را آماده کند و ارتشی که می‌خواهد جهان را اصلاح کند، باید سلاح لازم را تامین، سلاح را اصلاح، سنگرهای لازم را آماده و آمادگی رزمی و روحیه افراد را افزایش دهد و در صورت انجام چنین کارهایی می‌توانیم بگوییم منتظر واقعی ایشان هستیم.  

موسوی‌فرد در پایان نیز گفت: در آستانه بارندگی‌ها قرار گرفته‌ایم. کارهای خوبی انجام شده است اما از هم‌اکنون آبفا و شهرداری باید آمادگی کامل داشته باشند. کانون‌های بحرانی شناسایی شده است و نباید آب وارد منازل مردم شود و مردم بیشتر از این مورد اذیت و آزار قرار بگیرند.

انتهای پیام

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  مخاطب گرامی: از انتشار نظرات تکراری ، بدون نام ونشان و یا حاوی کلمات توهین آمیز معذوریم
  کد امنیتی:
 
 آخرین اخبار
  باید در مسیر حضور پررنگ‌تر مردم در عرصه تولید و اقتصاد مانع زدایی کرد
  ضرورت تقویت اعتماد ملی برای مشارکت مردم در اقتصاد
  ضرورت توجه به رویکرد اقتصاد دریا محور
  سهم ناچیز ایران از اقتصاد دریایی دنیا
  تلاش دولت سیزدهم برای پیشرفت احداث پتروشیمی هلیلان
  بهبود آمار اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد
  مجاهدت دولت سیزدهم برای مهار تورم
  نقش آموزش و پرورش در تحقق شعار سال
  لزوم کنترل قیمت و فشار معیشتی بر مردم
  لزوم مدیریت مصرف آب و افزایش راندمان بخش کشاورزی
  عفاف با ایمان رابطه معنایی دارد
  راه حل درمان برخی بیماری های مزمن اقتصادی کشور
  اثرات مثبت کنترل تورم بر رشد تولید
  برای مهار تورم باید بانک مرکزی استقلال کامل داشته باشد
  مدیریت پسماند؛ ضرورتی انکار ناپذیر
  نظام بانکداری کشور و هزار توی پیشرفت
  خدمات دولت سیزدهم برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر چهارمحال و بختیاری
  مشکل شهرک صنعتی دلفان رفع خواهد شد؟
  ضرورت توجه به مسئولیت قانونی در قبال فرهنگ عمومی کشور
  مزایای تأسیس مؤسسه مرکزی پولی اسلامی
  پیشتازی استان یزد در حوزه شرکت‌های دانش بنیان
  هر سال ۴۰۰۰ کودک کم شنوا در کشور متولد می‌شوند
  توصیه‌های متخصص تغذیه برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی
  مردم باید در مقابل آلودگی هوا آموزش ببینند
  توافق‌های ترانزیتی در دستور کار بذرپاش در مسکو
  مرزهای مشترک ایران و عراق برای قاچاقچیان ناامن است
  مرزهای مشترک ایران و عراق برای قاچاقچیان ناامن است
  سامانه بارشی از شنبه وارد کشور می‌شود
  سرعت پیاده روی بر خطر ابتلا به دیابت تأثیر می گذارد
  زوال شناختی زودتر در افراد مبتلا به صرع رخ می دهد
  کم تحرکی چه عارضه هایی دارد/ از افسردگی تا آلزایمر
  انتظارات پرستاران از تعرفه‌ها در نسخه جدید برآورده می شود
  ترویج باغچه سلامت خانگی در خرمشهر
  آزمایشگاه پاتولوژی خرمشهر آغاز به کار کرد
  ۸ باند فروش مواد مخدر در بهبهان منهدم شدند
  ۱۰۰۰ نفر در خوزستان کارت بازرگانی دارند
  بهره‌مندی ۳۰۰۰ دانشجوی خوزستانی از خدمت‌های کمیته امداد استان
  ۱۴ هزار دانش‌آموز عشایری در خوزستان تحصیل می‌کنند
  صید میگوی سفید در خوزستان ممنوع شد
  ۲ مصدوم در برخورد وانت بار با قطار در شوش
  ۳ تجمع بزرگ به مناسبت ایام فاطمیه در اهواز برگزار می‌شود
  برگزاری کارگاه آموزشی فرزندآوری در خوزستان
  ایجاد ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر با همت بخش خصوصی محقق می‌شود
  درآمدهای مالیاتی باید جایگزین درآمدهای نفتی شود
  رویداد فناورانه راه هوشمند باید به افزایش امنیت سفرهای جاده‌ای منجر شود
  صنعت هوانوردی، حمل‌ونقل دریایی و توافق‌های ترانزیتی در دستور کار سفر مسکو
  تحقق اهداف توافقنامه‌های تجاری با تکمیل زیرساخت‌های ایران و روسیه
  انتخابات رئیس اتاق ایران در موعد مقرر برگزار می‌شود
  نوسان نرخ انواع ارز در مرکز مبادله ارز کشور
  ثبت نام ۱۵ درصد مشترکان پر مصرف در سامانه املا
  توجه ویژه مقام معظم رهبری و دولت سیزدهم به رفع مشکل فاضلاب اهواز
  مهاجرت نخبگان کشور تنها بخشی از جنگ نرم دشمن است
  سه هزار دانشجو در خوزستان از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند هستند
  هشت باند مواد مخدر در بهبهان متلاشی شد
  کیفیت آموزش دانش آموزان عشایری ارتقا می‌یابد
کد نمایش در سایت یا وبلاگ
  ادامه آخرین اخبار
 
 وب گردی
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
تصاویری خیره کننده از سطح مریخ
  6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
6 توصیه جدی و کاربردی برای جان سالم به در بردن از پاییز 1399
  چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
چطور و چند دقیقه نان را ضدعفونی کنیم؟
  چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
چکار کنیم گوشی با شارژ کم خاموش نشود؟
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
خوزنا شروع فعالیت: 1388
khoozna@gmail.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار