خوزنا : حضرت آيت الله خامنه اي: استخدام پرستاران با جديت دنبال شود
یکشنبه، 30 آذر 1399 - 03:52 کد خبر:91922
رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: پرستار از نظر كمك روحي نيز با يك لبخند و يا يك حركت و سخن مهربانانه در واقع غمگسار و روحيه‌بخش بيمار است و اين، يكي از ارزشهاي والاي اسلامي است


رهبر انقلاب اسلامي در سخنراني تلويزيوني به‌مناسبت سالروز ولادت حضرت زينب و روز پرستار تصريح كردند: مجاهدت‌هاي پرستاران در روزهاي كرونا آنها را در چشم مردم عزيزتر از هميشه كرد.

به گزارش ايسنا حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در سخنان زنده و تلويزيوني به مناسبت ميلاد حضرت زينب كبري سلام‌الله‌عليها و روز پرستار، ضمن تبريك اين روز به همه پرستاران، پرستار را فرشته رحمت بيمار خواندند و گفتند: پرستاران عزيز ما در دوران كرونايي و در شرايطي بسيار دشوارتر و پراضطراب‌تر از شرايط معمولي، كار بزرگي را به ثبت رساندند و صحنه‌ها و فعاليت‌هايي را به نمايش گذاشتند كه حقيقتاً اعجاب‌انگيز است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي به خانواده‌هاي گرامي كه عزيزان پرستار خود را در شرايط كرونا از دست داده‌اند، تسليت گفتند و با اشاره به نقش پرستار در بهبود جسمي و آرامش روحي بيمار، افزودند: در زمينه بهبود جسمي بيمار، پرستار شريك و مددكار پزشك است و هر چقدر هم كه پزشك حاذق و توانا باشد اما نبود پرستار ممكن است بهبود جسمي را با مشكل مواجه كند.
رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: پرستار از نظر كمك روحي نيز با يك لبخند و يا يك حركت و سخن مهربانانه در واقع غمگسار و روحيه‌بخش بيمار است و اين، يكي از ارزشهاي والاي اسلامي است.
ايشان با اشاره به سخت‌تر و پراضطراب‌تر شدن كار پرستاران در دوران كرونا بدليل احتمال ابتلاء و خطر واگيري، گفتند: مجاهدتي كه پرستاران در اين مدت انجام دادند، آنها را در چشم مردم، عزيزتر و شرافتمندتر از هميشه كرد.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه سخنان خود به وظايف و تكاليف مسئولان در قبال زحمات و از خودگذشتگي‌هاي پرستاران پرداختند و افزودند: يكي از كارهاي لازمي كه به من گزارش شده و مسئولان بايد انجام دهند، اجراي قانون تعرفه‌گذاري خدمات پرستاران است كه مدتها قبل تصويب شده اما هنوز اجرا نشده است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: همچنين استخدام پرستاران يكي ديگر از كارهاي ضروري و خيلي خوب است كه بايد با جديت دنبال شود تا وضع پرستاران به‌گونه‌اي باشد كه با خيال راحت به كار خود بپردازند و خانواده‌هاي آنها هم نسبت به وضعيت آنها خاطر جمع باشند.