خوزنا : پنج هزار تن شكر با قيمت مصوب به خوزستان تخصيص يافت
شنبه، 9 اسفند 1399 - 08:04 کد خبر:95752

- مديركل غله و خدمات بازرگاني خوزستان گفت: پنج هزار تن شكر با قيمت مصوب به خوزستان اختصاص يافته و در روزهاي آينده توزيع آن شروع مي‌شود.

اميدجهان نژاديان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: سهميه شكر با نرخ هر كيلوگرم ۶۶ هزار و ۵۰۰ ريال در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و تعاوني‌هاي مصرف كارگري و كارمندي توزيع مي‌شود.
وي گفت:سهميه شكر صنفي و صنعتي نيز به قيمت هركيلوگرم۱۱۵هزار ريال در بازار وجود دارد كه مخصوص استفاده زنبورداران ، قنادي‌ها و شيريني فروشي‌ها است و محدوديتي در توزيع آن وجود ندارد.

توزيع شكر به قيمت مصوب دولتي در هفته‌هاي اخير در شهرستان‌هاي خوزستان با مشكلاتي رو به رو بوده است اين در حالي است كه شركت توسعه نيشكر و صنايع جانبي پيش تر آمادگي خود را براي تامين نياز شكر استان با قيمت مصوب و براساس تصميم ستاد تنظيم بازار اعلام كرده بود.

ذخيره سازي ۱۰۰هزار تن گندم مصرفي براي خوزستان
مديركل غله و خدمات بازرگاني خوزستان از ذخيره سازي ۱۰۰هزار گندم مصرفي براي خوزستان تا پيش از شروع فصل خريد گندم در اين استان خبر داد.برداشت گندم در خوزستان از نيمه دوم فروردين ماه سال ۱۴۰۰ شروع مي‌شود.
جهان نژاديان افزود:توزيع آرد و گندم مورد نياز همه بخش‌هاي خانگي ، تجاري و صنفي در خوزستان طبق برنامه ادامه دارد و خللي در اين روند وجود ندارد.
وي با بيان اينكه اداره كل غله و خدمات بازرگاني خوزستان به نمايندگي از شركت مادر تخصصي بازرگاني دولتي ايران متولي تخليه و بارگيري چهار قلم كالاي اساسي شامل گندم ، برنج ، روغن و شكر از بنادر است افزود: روزانه هشت هزار تن كالاي اساسي از بندر امام خميني(ره)، بارگيري و با ناوگان حمل و نقل جاده‌اي و ريلي به ساير نقاط كشور ارسال مي‌شود.
مديركل غله و خدمات بازرگاني خوزستان ادامه داد: روند واردات ، تخليه و بارگيري چهار كالاي اساسي در بندر امام خميني (ره) طبق برنامه ادامه دارد.

حدود ۹۰درصد كالاهاي اساسي و نهاده‌هاي دامي مورد نياز كشور از طريق بندر امام خميني (ره) در جنوب خوزستان وارد كشور مي‌شود.

در ۱۱ ماه نخست امسال ۱۱.۶ ميليون تن كالاي اساسي از طريق بندر امام خميني(ره) وارد كشور شده است