خوزنا : آغاز عمليات ساخت ۶ هزار واحد مسكن ملي از سوي بنياد مسكن
چهارشنبه، 18 فروردین 1400 - 04:27 کد خبر:99101

ايرنا: رييس بنياد مسكن گفت: روند ساخت ۶ هزار و ۲۵۴ واحدمسكن ملي كه زمين آنها تامين شده با ۱۷۵ ميليارد تومان اعتبار،  آغاز شده است.

«عليرضا تابش» روز چهارشنبه در نشست خبري تشريح عملكرد بنياد مسكن در بخش ساخت مسكن ملي،  با بيان اينكه بنياد مسكن انقلاب اسلامي توليد و عرضه مسكن براي گروه‌هاي هدف در محورهاي مختلف از جمله طرح مسكن محرومين در شهرها،  مسكن مهر، طرح اقدام ملي و خيرين مسكن ساز و دفتر مشاركت هاي مردمي حساب  ۱۰۰ امام را انجام مي‌دهد، افزود: تعداد كل واحدهاي مسكوني احداث شده در بخش هاي مختلف از ابتداي آغاز فعاليت هاي بنياد مسكن تا پايان سال ۹۹ تعداد چهار ميليون و ۵۰۵۰ هزار ۶۶۷ واحد مسكوني است.

وي اظهار كرد: ساخت ۲۵۳ هزار و ۸۴۲ واحد مسكوني نيمه تمام و ساخت ۲۴۶  هزار ۹۷۷ واحد مسكوني جديد با اعتباري بالغ بر ۴۷ ميليارد و ۶۷۹ ميليون تومان در برنامه سال ۱۴۰۰ قرار دارد.

تابش به فعاليت‌هاي بنياد مسكن در ساخت و تامين مسكن شهري هم اشاره كرد و گفت: ساخت و ساز مسكن محرومين در شهرها، احداث مسكن در قالب طرح مسكن مهر،  ساخت و ساز در طرح ملي مسكن، احداث مسكن توسط انجمن خيرين مسكن ساز و فعاليت‌هاي شركت هاي تابعه در ساخت انبوه مسكن از مهمترين فعاليت‌هاي بنياد مسكن به شمار مي‌رود.

رئيس بنياد مسكن با بيان اينكه در حوزه مسكن محرومين از ابتداي فعاليت اين طرح تا پايان سال ۹۹،  ۱۴۴ هزار و ۵۱۹ واحد مسكوني ساخته شده است،  اظهار كرد: در سال ۹۹ هم سه هزار و ۶۱۹ واحد مسكوني با اعتباري بالغ بر ۷۹۶ ميليارد تومان واحد مسكوني ساخته شده است.
وي يادآور شد: در سال ۱۴۰۰ نيز ساخت ۱۴ هزار و ۵۹۲ واحد نيمه تمام كه از سال گذشته به واحدهاي امسال اضافه شد و ۷ هزار ۴۸۸ واحد مسكوني جديد هم با اعتباري بالغ بر چهار هزار و ۴۹۲ ميليارد تومان آغاز شده است

رئيس بنياد مسكن درباره آخرين وضعيت مسكن ملي هم گفت: تاكنون ۲۹ هزار و ۷۹۶ متقاضي موثر كه آورده اوليه خود را واريز كرده اند شناسايي شده اند كه در برنامه ساخت قرار گرفته اند.

وي ادامه داد: ميزان اعتبارات مورد نياز در اين بخش هم حدود ۱۰ ميليارد و ۴۲۹ ميليون تومان است كه با ۲ ميليارد و ۹۷۹ ميليون تومان از آن از محل تسهيلات بانكي و ۷ هزار و ۴۵۰ ميليارد تومان آن از محل آورده متقاضيان تامين شده كه تاكنون يك هزار و ۱۹۲ ميليارد تومان از آورده متقاضيان تامين شده است.